Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Lofoty i Islandia - timelapse

    Witam,

    Zapraszam na krótki film będący pamiątką z wyprawy na Lofoty i Islandię.



    lub

    http://piotrwrobel.pl/timelapse4.html


    Pozdrawiam,
    Piotr

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo ładny, spokojny film Technika na wysokim poziomie, idealnie nie jest, ale raczej nie ma się do czego przyczepić Szkoda, że taki krótki, te 2.30 min było by chyba w sam raz, choć z takich pięknych miejsce to i pewnie godzinę można by było zmontować

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo przyjemne kadry, miło się ogląda. Ale scena od 0:27 do 0:35 to chyba jakiś wypadek przy pracy - falujące góry bardzo psują efekt.

  4. #4

    Domyślnie

    fajny filmik... mi się najbardziej podoba moment od 0:45 do 0:55, czyli zmieniające się odbicie w jeziorze... kozak jednym słowem

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze.

    Cytat Zamieszczone przez Pumexior Zobacz posta
    Bardzo ładny, spokojny film Technika na wysokim poziomie, idealnie nie jest, ale raczej nie ma się do czego przyczepić Szkoda, że taki krótki, te 2.30 min było by chyba w sam raz, choć z takich pięknych miejsce to i pewnie godzinę można by było zmontować
    Ten film powstał raczej przy okazji robienia zdjęć. Ujęć do TL nie miałem zbyt wiele stąd taki krótki wyszedł. Natomiast materiału na wspaniałe ujęcia jest na Lofotach jak i Islandii na lata

    Cytat Zamieszczone przez Assire Zobacz posta
    Bardzo przyjemne kadry, miło się ogląda. Ale scena od 0:27 do 0:35 to chyba jakiś wypadek przy pracy - falujące góry bardzo psują efekt.
    Fakt - pomimo wyrównywania w PS włączenie Stabilize media w Sony Vegas i tak się trzęsie. Zostawiłem tylko ze względu na brak innych ujęć ale może powalczę jeszcze z tym tematem.

    Cytat Zamieszczone przez MiKar Zobacz posta
    fajny filmik... mi się najbardziej podoba moment od 0:45 do 0:55, czyli zmieniające się odbicie w jeziorze... kozak jednym słowem
    Też jestem z niego najbardziej zadowolony.

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo lubię te rejony.
    Do filmu mam tylko jedną uwagę - ZA KRÓTKI!!!!!!!!!!!!!!!!
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Bardzo lubię te rejony.
    Do filmu mam tylko jedną uwagę - ZA KRÓTKI!!!!!!!!!!!!!!!!
    Może następnym razem zbiorę więcej materiału

    ------------------

    Po zastanowieniu wyciąłem jednak to niestabilne ujęcie - nie udało mi się go lepiej obrobić.

    Wrzuciłem tez film na Vimeo i tu mała dygresja na temat jakości w serwisach udostępniających video - w tym przypadku YouTube i Vimeo.
    W moim przypadku zdecydowanie lepsza jakość jest na Vimeo. Zapewne mają lepsze algorytmy konwersji z formatu źródłowego. Jeśli zależy nam na najlepszej jakości zdecydowanie najlepiej jest trzymać plik źródłowy u siebie na stronie gdzie unikniemy konwersji, która może drastycznie obniżyć jakość.



  8. #8

    Domyślnie

    Dobra robota. Ile dni robiłeś zdjęcia?

    BTW Nie tylko w twoim przypadku jakość video jest lepsza na vimeo, to chyba tyczy się każdego wideo. Za to YouTube daje nam możliwość wgrania wideo w rozdzielczości 4k, przez co ja zdecydowałem się swoje timelapsy wgrywać na jeden i drugi portal.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R_Pol Zobacz posta
    Dobra robota. Ile dni robiłeś zdjęcia?

    BTW Nie tylko w twoim przypadku jakość video jest lepsza na vimeo, to chyba tyczy się każdego wideo. Za to YouTube daje nam możliwość wgrania wideo w rozdzielczości 4k, przez co ja zdecydowałem się swoje timelapsy wgrywać na jeden i drugi portal.
    Dzięki
    Na Lofotach byliśmy z 10 dni ale ujęcia do TL powstały raczej przy okazji z racji, iż nie zawsze starczało czasu. Gdyby nastawić się głównie na takie ujęcia to miałbym dość materiału na kilkuminutowy film.
    Co do 4k to na razie pieśń przyszłości jako, ze mało kto potrafi to odtworzyć w takiej rozdziałce. Ostatnio w pracy miałem okazję oglądać klipy na monitorze 27 cali 4k. Wrażenie pozytywne choć trzeba mieć już dość wydajną kartę graficzną bo potrafi przyciąć. Podejrzewam, iż gdyby obok ustawić drugi monitor w FHD nie było by widać zbytniej różnicy.

  10. #10

    Domyślnie

    Miejsce na takie realizacje wymarzone Nie mniej filmik bardzo fajny i pozwala się wczuć w tamtejszy klimat.

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Lofoty B&W
    By krunz in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 22:47
  2. [ Krajobraz ] Lofoty
    By Skarebos in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 16:30
  3. [ Krajobraz ] Lofoty - Norwegia
    By Marcinlbn in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 15:01
  4. [ Krajobraz ] Lofoty, Norwegia - slajdy
    By MikeP in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-09-2008, 13:12
  5. Norwegia - Lofoty
    By MikeP in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 30-07-2008, 10:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •