Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Z tego co się zorientowałem to są dobre obiektywy, co sądzicie o tym zestawie za 2700zł?
    Nikon D5200 + obiektywy w zestawie:
    AF-S DX Nikkor 18-55 mm VR II,
    AF-S DX Nikkor 55-200 mm f/4.0-5.6 VR
    Znalazłem też w internecie film i jednak słabo to wychodzi na lustrzance, albo gość nie umie filmować albo brakuje mu stabilizacji: http://www.youtube.com/watch?v=ayksKT61_24
    Chociaż jak inny gość nagrywa to i jakoś w nocy sobie radzi: https://www.youtube.com/watch?v=QTIm9UCCfro

    Sony A5100 i A6000 spełniają prawie wszystkie moje potrzeby tylko nie mają wejścia na mikrofon. Cały czas próbuje znaleźć coś wg wymagań:
    - matryca APS-C (bezlusterkowiec lub lustrzanka)
    - filmy full hd min. 50p
    - wejscie na mikrofon
    - dobry Auto Focus
    - dodatkowym atutem chociaż niekoniecznym jest uchylny LCD

    Ogólnie zależy mi na lepszym nagraniu pokazów lotniczych za pomocą teleobiektywu. Chciałbym osiągnąć taki efekt jak inny użytkownik YT: https://youtu.be/lBstCA05dCM?t=57s Pytałem gościa czego używa, ale nie odpowiada. Moja kamera miała np. problem z autofocusem: https://youtu.be/PKSqXt08wTo?t=57s
    Po drugie chciałbym też nagrywać przy słabym świetle. Np. moja kamera Panasonic V700 kiepsko sobie z tym radzi, obraz robi się w odcieniach szarości, już lepiej wypada aparat Sony HX9V, bardziej żywe są te kolory. Tu porównanie: https://www.youtube.com/watch?v=qi93asAsy_I
    Ostatnio edytowane przez pozyton ; 13-01-2016 o 23:19

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tylko że zapomniałem o istotnej rzeczy, kręcenie filmów, a tu jednak lustrzanki Nikona mocno kuleją, canon jest lepszy.
    Co do sony to jest bardzo popularny już od serii nex, a obecnie A6000 jest bardzo chwalony do filmowania, mikrofon masz podpinany u góry na stopke lampy.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pozyton Zobacz posta
    Chyba dobrze robię, że szukam aparatów z matrycą APS-C, żeby znaleźć coś podobnego do NX30 i NX300?
    Jeśli chodzi o stabilizację to chyba nie będzie gorsza od tego w Sony HX9V http://www.youtube.com/watch?v=5GK44jm99Fs (kręcone z ręki)

    Mam nadzieję, że po zakupie bezlusterkowca z matrycą APS-C odczuje różnice w porównaniu z tym Sony HX9V.
    Na pewno. Nawet matryca 1" deklasuje 1/2,3"
    Co do stabilizacji w NX30 jest cyfrowa DIS (podobnie jak w NX1, nie wiem jak jest w NX300) więc filmuję naleśnikową stałką 45/1,8 bez stabilizacji wychodzi super nawet na koncertach.
    Przy filmowaniu większym problemem bywa zmęczenie ręki od trzymania apratu w górze itp. więc i tak trzeba przy poważniejszych "filmach" zaopatrzyć się w statyw.
    Natomiast jako maniak dobrego audio kiepsko oceniam jakość dźwięku no ale nagrać dobrze dźwięk jest w sumie trudniej niż obraz.
    Myślę że NX500 jest najlepszym aparatem w tym zakresie cenowym. z kitowym power zoomem kosztuje około 2400 a był niedawno po 1900.
    Trzeba wziąć pod uwagę że NX500 filmuje nawet w 4k aczkolwiek z cropem więc inny przelicznik ogniskowych szkieł będzie do filmów a inny do zdjęć
    Tak czy inaczej to obecnie najlepsza matryca APS-C na rynku, zapewne wkrótce Sony poprawi rekord ale Sony będzie kosztowało sporo więcej.
    Kolejny atut NX500 to sprawny AF.
    Oczywiście NX300 wychodzi taniej ale akurat do filmowania ma gorszy obiektyw, gorszą matrycę i AF.
    Chyba mimo wszystko warto dołożyć.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof_BB ; 14-01-2016 o 10:39

  4. #24

    Domyślnie

    Z tymi nx jest problem z dostepnoscią obiektywow. Aparat w wersji podstawowej potrzebuje przynajmniej na koniec marca.

    Przez chwile zastanawiałem sie tez czy nie kupic kamery, ale wydaje mi sie, ze na aparacie uzyskam lepsza jakosc w tej samej cenie i przy okazji zrobie dobrej jakosci zdjecia.

  5. #25

    Domyślnie

    Do filmowania to 18-200 (27-300) trzeba upolować to specjalizowany obiektyw (AF i bezstopniowa przysłona)
    Inne obiektywy jeszcze są i w dobrych cenach 45/1,8 3d za około 1000, 30/F2 za około 800 podobnie 16/2,4.
    Panasonic ma podobny 14-140 (28-280) możesz pomyśleć o używanym GH1/GH2/GH3.
    Możesz też odpuścić bezlusterkowce i pomyśleć o Panasonic FZ1000 i zapomnieć o obiektywach.
    Kosztuje teraz około 2700 ale masz matrycę 1" 25-400 F2,8/F4 i filmowanie 4k które nawet jak Ci nie potrzebne to pozwala na lepsze FHD.
    Przyzwoitą jakość filmów otrzymasz też z Panasa LX-7 za około 1300 PLN - taki maleńki kompakcik ale świetnie wyposażony - jedynie w trudniejszych warunkach np. koncert zauważysz spadek jakości obrazu w stosunku do APS_C.
    Przy filmowaniu tym kompaktem możesz korzystać z ekwiwalentu 24-180 mm ma matrycę 1/1,7" ciut większą niż wspomniane Sony a do tego nadrabia ultra jasna optyką F1,4-F2,3.
    Dzięki tak jasnej optyce aparat używa niskiego ISO i umożliwia stosowanie krótkich czasów migawki.

  6. #26

    Domyślnie

    a czy te obiektywy nadają się do filmowania?
    1. AF-S DX Nikkor 18-55 mm VR II
    2. AF-S DX Nikkor 55-200 mm f/4.0-5.6 VR

    Na razie czytam o Nikon D5200 i Sony A6000 i się zastanawiam, który AF jest lepszy?

    Sony A6000
    Fast Hybrid AF (AF z wykrywaniem fazy / AF z wykrywaniem kontrastu), MF
    - Obszary AF: 179 pól (AF z detekcją fazy) / 25 pól (AF z detekcją kontrastu)
    - Tryby AF: Automatyczny AF (AF-A), pojedynczy AF (AF-S), ciągły AF (AF-C)

    Nikon D5200
    Detekcja fazowa TTL, Nikon Multi-CAM 4800DX,
    39 punktowy AF (w tym 9 czujników krzyżowych),
    - Wybór pola AF: Jednopolowy AF, AF z dynamicznym wyborem pola (9, 21 lub 39 pól), automatyczny wybór pola AF,
    - Tryby napędu AF: Pojedynczy AF (AF-S), Ciągły AF (AF-C), Automatyczny dobór AF-S/AF-C (AF-A)
    - AF w trybie Live-view: wykrywanie kontrastu w dowolnej części kadru,
    - Tryby AF w Live-view: AF z priorytetem ostrości twarzy, szerokie pole AF, normalne pole AF, AF ze śledzeniem obiektu
    Ostatnio edytowane przez pozyton ; 16-01-2016 o 18:24

  7. #27

    Domyślnie

    A co myślicie o Sony A65?
    - stabilizacja matrycy -> z tego co wyczytałem jest w miarę OK i nie trzeba brać obiektywów ze stabilizacją
    - filmowanie 1080/50p
    - matryca APS-C
    - niska cena

    Przepraszam, że trochę odbiegam od tematu, ale wychodzi na to, że większy wybór jest lustrzanek i są o wiele tańsze od bezlusterkowców. Może taką na początek, a jak będę potrzebował coś mniejszego to później mogę dokupić Sony A6000 jeśli trochę cena spadnie.

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wolałbym kupić nex-6 z kitem niż tego A65, gdzie bagnet A nie ma już wsparcia i obiektywy używane w cale takie tanie nie są, chyba że pleśniaki minolty.

  9. #29

    Domyślnie

    Napisałem o A65, ponieważ z NEX podobno jest problem przy nagrywaniu filmów, jakieś klikanie się pojawia

  10. #30

    Domyślnie

    jeszcze szukam, bo modele nie zadowalają mnie w 100%, ale obecnie preferowane są takie aparaty:

    Nikon D5300 - minusem jest hałas AF: https://www.youtube.com/watch?v=H7i4iaWwK2I
    czy AF we wszystkich aparatach/obiektywach tak głośno pracuje? czy to zależy od obiektywu? czy uda się nakręcić film bez tego dźwięku AF?

    Sony A6000 - minusem jest cena i brak możliwości instalacji mojego wcześniej kupionego mikrofonu kierunkowego
    Sony A5100 - podobnie jw., jeśli zdecyduję się na brak możliwości instalacji zew. mikrofonu to będzie OK
    Ostatnio edytowane przez pozyton ; 23-01-2016 o 11:55

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Super, ekstra, hiper Nikon za maks 2000zł?
    By MARIANN in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 19-04-2015, 20:30
  2. Jaki Kompakt za 1500 PLN ?
    By Ch0 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 19:34
  3. Do D80 za 2000zł spacer zoom
    By Bos in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 15:52
  4. Nikoś za 1500 zł
    By jaskowski in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 08-03-2010, 03:47
  5. zoom za około 1500 PLN
    By CynowaKonefka in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-12-2006, 20:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •