Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Aparat - jaki kupić ?

    Witajcie

    Mam cyfrówkę, smartfona i lubię robić zdjęcia jednak, chciałbym aby były one lepszej jakości i abym sam miał bardziej realny wpływ na ich wygląd.
    MOJE obecne zdjęcia - TUTAJ

    Czytałem dużo i chyba jestem za tzw "bezlusterkowcem" z tego względu iż na wyświetlaczu będę widział (zazwyczaj) końcowy efekt/zdjęcie.
    Chciałem lustrzankę, ale do ich obsługę musiałbym mieć dużo większe doświadczenie, którego na chwile obecną brak no i nie widać na wyświetlaczu efektu końcowego zdjęcia, tylko obraz przed nami. Dopiero po wykonaniu zdjęcia musiałbym wejść w zapisane już foto by zobaczyć jak wyszło.

    Czego oczekuje ?
    - Raczej "bezlusterkowca"
    - Możliwość robienia zdjęć gdzie tło jest rozmazane a pierwszy plan idealnie ostry (baaardzo trudno zrobić to cyfrówką - prawie niemożliwe bez użycia makro)
    - Aparatu z wymiennymi obiektywami ? (Prędzej czy później coś sobie kupię)
    - Na start aby miał obiektyw do "normalnych" zdjęć (mam nadzieje że uzyskam nim efekt zamazanego tła co wyżej pisałem ?)
    - Cena max 2500zł.

    Ktoś ma jakieś propozycje ?

  2. #2

    Domyślnie

    bezlusterkowce od Sony są rozsądne, wystarczą na wiele lat a spełniają wszystkie wymagania.
    Do rozmazanego tła będziesz potrzebował jasnych obiektywów tak do 2.8 powiedzmy w każdym razie im mniej tym lepiej, do nexów są nawet 1.4 więc spokojnie coś wybierzesz.

    i wybierz sobie jedno forum, na koreksie też Cię widziałem...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nadal dobre ceny są za samsungi, jakiś NX300 w zestawie z obiektywem 18-55 i do tego dokupić możesz 1.8/45mm, który da ci w/w efekt plus że to jeden z lepszych obiektywów w takiej ogniskowej, spokojnie zmieścisz się w 2500zł, a nawet coś zostanie.

  4. #4

    Domyślnie

    Fajny zestaw na poczatek to takze moze byc E-pl5 + kit i do tego Panas 20/1.7
    a obsluga bezluster i lustrzanek prawie niczym sie nie rozni - tak na marginesie

  5. #5

    Domyślnie

    Witam! ja również poszukuję aparatu - głównie do robienia zdjęć i filmików dzieciom (równiez podczas szkolno przedszkolnych imprez czy w trakcie meczu). Zastanawiam się nad aparatami z dużym zoomem (zdjęcia księżyca były zawsze moim marzeniem) i stąd pytanie...czy ktoś ma doświadczenia z Nikon P610 - Sony DSC hX400V lub Panasonic FZ200? Pierwszy wybór padł na NIkon ale podobno średnio sprawdza się przy robieniu filmów? Co do kolejnych - Sony ma zoom 50x i światło 2,8-6,3 a Panasonic mniejszy zoom 24x ale stałe światło 2,8. Czy oznacza to, ze teoretycznie mimo mniejszego zoomu ładniejsze zdjęcia będą jednak z Panasonica? Przy czym rozdzielczość Panasonica - 12,1mln pikseli a Sony 20,4mln pikseli; Czy mógłby ktoś pomóc? Z góry dziękuję

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bym jednak wybrał najtańszą lustrzankę Nikona lub Canona. W Sony możesz mieć problem, jak się wkręcisz i będziesz chciał dokupić jakieś fajniejsze szkło. W zasadzie w akceptowalnej cenie jest chyba tylko 50/1.8.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak do filmowania, to żadna tania lustrzanka Canona czy Nikona się nie sprawdzi. Za dużo roboty z ustawianiem ostrości.

    Kompakty czy bezlusterkowce będą tu lepszym rozwiązaniem.

    Z tych wymienionych superzoomów w sumie każdy jest dobry - w jednym lepszy ten, w innym drugi. Musisz zdecydować co ważniejsze.
    Choć do filmów najlepszą jakość da kamera wideo.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 10-02-2016 o 20:30
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Wart jest również rozważenia Nikon Coolpix P900. Zbiera dobre opinie. Zdjęcie księżyca też zrobi: https://www.flickr.com/photos/233280...l-2751059@N20/
    Natomiast do robienia zdjęć dzieciom (i filmików), to ze względów na dość powolny autofocus, to jednak albo lustrzanka albo któryś z aparatów Nikon 1.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Riihikoski, Finlandia
    Posty
    101

    Domyślnie

    ForumowyLudziku jak lubisz robis zdjęcia i ma być coś niedużego to bezlusterwk jak najbardziej i tu koesh i Lukas1981r dobrze piszą tylko osobiście kitami nie zawracał bym sobie głowy. Wolałbym kupić jakiegoś lepszego zooma.
    Jeśli gabaryty nie grają roli to może d300s? Wiem że leciwa konstrukcja ale ja kupiłem swojego w zeszłym roku za 750zl. Za kolejne 750 kupilem 35 1.8 i póki co to nierozłączny zestaw.
    Na swoim przykładzie stwierdzam, że nie ma co sobie kompaktami i megazoooomami głowy zawracać bo i tak się to wymieni na lustro lub bezlustro. Zwłaszcza że za ok 2000 można już mieć całkiem nie głupi zestaw na początek a z czasem to i tak coś się dokupi.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jak do filmowania, to żadna tania lustrzanka Canona czy Nikona się nie sprawdzi. Za dużo roboty z ustawianiem ostrości.
    Nieco droższy (około 3 tys PLN) Canon 70D da radę dzięki konstrukcji Dual Pixel.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki aparat kupić mając taki budżet?
    By cytrynaaaaa in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 09-01-2015, 00:23
  2. Jaki aparat kupic do 800zl?
    By intense in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 137
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 16:31
  3. Jaki kupić aparat na początek ?
    By damian.dab85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 20-08-2009, 08:21
  4. jaki aparat kupic NIKON f65 ??
    By asica in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-09-2005, 10:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •