Close

Strona 106 z 112 PierwszyPierwszy ... 65696104105106107108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 051 do 1 060 z 1115
  1. #1051

    Domyślnie

    Są też różne kryteria tego co uznamy za poprawne.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  2. #1052

    Domyślnie

    "Panowie, dlaczego tak bronicie się i negujecie postęp w nowych korpusach?"


    Nikt nie neguje postępu. Tylko niektórzy zaprzeczają takim zabobonom jak Dariusz opisuje, tzn. tym że trzeba posiadać topowy sprzęt żeby robić takie zdjęcia jakie tu pokazał. Mnie zignorował, bo mu o tym napisałem, niedługo będzie musiał zignorować większość forumowiczów, którzy w podobny sposób myślą ?


    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    A co to foto niby mówi? Że zapomniałeś przełączyć z ISO 100 na 1600?
    To samo pomyślałem ?

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Wracając do tematu to Dariusz jest chyba jedynym fotografem, który idzie na "klubówki" bez flasha albo chociaż video light i niedoświetla o - 2EV sorry za sarkazm ale tak to wygląda jakby oceniać po tym jednym (najlepszym?) zdjęciu do którego mają odnieść się inni..
    W mojej opinii klub nocny to nie jest wyzwanie dla D5.
    Może nim być dla takiego Fuji Xt 10 którego raz zabrałem i nie zrobiłem żadnego zdjęcia bo nie chciał ostrości złapać
    W klubowych klimatach nawet amatorskie lustrzanki sobie poradzą i zgadzam się z tym że to nie jest wyzwanie dla D5. Wiec tym bardziej nie rozumiem czego może brakować takiemu D3?


    Czytając takie zabobony to ja w ogóle nie powinienem podchodzić do tego co robię z moim d600 i d750 ?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 02-10-2017 o 23:13

  3. #1053

    Domyślnie

    Ja nie wiem jak z wami rozmawiać, serio, piszę jak to wygląda w moich klubach które obsługuję na aparatach które pisałem a jeden z drugim że trafia u niego (ciort wie gdzie bo nikt nie podał).
    Próbuję znaleźć wytłumaczenie dlaczego, stąd pytanie o kluby które można raz dwa w internecie sprawdzić jakie mają warunki a wy tylko gloryfikujecie sprzęt: "mój trafia", "mój zrobi lepsze foty", "wiocha nosić 3 cegły".

    No tak mamy rozmawiać? na poważnym forum?.

    Wystarczy że macie trochę światła (jak świeczka) na twarz i będzie wam trafiała puszka każda i bez problemu. Jak ktoś się tu pochwalił (nie związanie z tematem).
    Teraz weź tę świeczkę za plecy persony i niech będzie jedynym źródłem światła, ustaw AFC i powiedz personie aby zatańczyła, zrób 10 zdjęć i powiedz ile było trafionych.

    ps. o wspomaganiu nie rozmawiamy bo każda pucha trafi większość fot.

  4. #1054

    Domyślnie

    Ok. Ja wiem że są sytuacje w których D5 poradzi sobie a inne body nie. Być może są to własnie kluby w których Ty Darek fotografujesz (moja uwaga o ARTach nie był złośliwością, tylko staram się znaleźć uzasadnienie tak kategorycznych Twoich wypowiedzi). Z całą pewnością jeszcze więcej będzie sytuacji w których D5 szybciej i precyzyjniej niż jakikolwiek inny aparat ustawi ostrość.
    Na ile to jest istotne, każdy musi ocenić sam przez pryzmat swoich doświadczeń i oczekiwań. Dla mnie AF jest często ważniejszy niż różnica w obrazku między współczesnymi nikonami, dlatego D5 przylepił mi się do ręki jak go miałem w testach i nawet przebolałbym jego nie najlepszy niskie ISO Niestety mnie różnica w cenie miedzy dostępnymi nowymi i używanymi D5 a używanym D4s w dobrym stanie, bardziej przekonuje do starszego body; D5 daje mi za mało korzyści - za zbyt dużą dopłatę.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #1055

    Domyślnie

    Ja po przejściu na D5 nie mam żadnych złudzeń co do kosztu tego body. Ilekroć biorę w rękę D4s odczuwam tę zmianę.
    Takiej zmiany natomiast nie czuję w przypadku D850. Jakoś mnie nie zachwycił.

  6. #1056

    Domyślnie

    Darku, miałeś na myśli D850 w porównaniu do D810?

  7. #1057

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Darku, miałeś na myśli D850 w porównaniu do D810?
    Dokładnie. 50% mnie żałuje drugie 50 jest ok. Z tym że ja mam wyraźny podział, repo na jednocyfrówce, niskie iso i sesje na 810/850.
    Ci co biorą do kilku dziedzin na pewno będą zadowoleni bardziej.

  8. #1058

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abat Zobacz posta
    [...]Inni użytkownicy D3, D3s, D4, D4s deklarują[...]
    Panowie, czyli mam/mogę rozumieć, że w tzw.ciemnych klubówkach na pojedynczych bocznych pkt-ach af (i do tego z jasnymi stałkami/1.4) w/w body równie dobrze trafiają jak D5 krzyżowymi??
    Ostatnio edytowane przez popi ; 04-10-2017 o 19:54
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  9. #1059

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    Panowie, czyli mam/mogę rozumieć, że w tzw.ciemnych klubówkach na pojedynczych bocznych pkt-ach af (i do tego z jasnymi stałkami/1.4) w/w body równie dobrze trafiają jak D5 krzyżowymi??
    Nie nie trafiają..
    Chciałbym zobaczyć jak D5 trafia w takich warunkach śledzą na bocznych na f1.4.
    Nie sądzę aby D5 przyniósł zbyt wiele.
    Pytanie czy ktoś o zdrowych zmysłach tak robi?
    Ja kilka lat robię tylko na środkowym AF-S i wspomaganiem z lampy.
    Robię 200-300 zdjęć i 99% trafione.
    Upload 120-180 ale dlatego że robię podwójne jak "czekam na światła", a nie że nie trafione.
    Zależy co kto lubi..

  10. #1060

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Nie nie trafiają..[...]
    To było pytanie retoryczne.

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    [...]Chciałbym zobaczyć jak D5 trafia w takich warunkach śledzą na bocznych na f1.4.[...]
    Nie pisałem o śledzeniu tylko o pojedynczych pkt-ach.

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    [...]Ja kilka lat robię tylko na środkowym AF-S i wspomaganiem z lampy.[...]
    Nie mierz, Kolego, wszystkich swoją miarą.

    Ryszard Horowitz powiedział kiedyś: "Zawsze wychodziłem z założenia, że wszystko, co można zrobić na planie, należy zrobić na planie"

    Jeśli przez wizjer komponuję zdjęcie i wymyśliłem sobie, że główny motyw wypada np.w lewym górnym rogu (mocnym punkcie) to oczywistym - dla mnie - jest fakt, że w tymże miejscu ustawiam sobie pkt af-(s/c) i robię zdjęcie (i chcę żeby było ostre).
    Nie mam zamiaru/chęci/czasu kadrować później na komputerze a tym samym bawić się w niepotrzebne wycinanie dużej części kadru.

    Więc być może nie jestem przy zdrowych zmysłach ponieważ, idąc Kolego Twoim tokiem rozumowania, tak naprawdę niepotrzebne są dodatkowe/boczne pkt-y af skoro można nadal (powrót do przeszłości) operować tylko środkowym af.

    Proponuję wszystkim, którzy negują postęp dot.najnowszych układów af w d850/d5 aby najpierw wzięli sobie te puszki do ręki i przez pewien czas poobcowali z nimi.
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

Strona 106 z 112 PierwszyPierwszy ... 65696104105106107108 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  2. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  3. Nikon D810A oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 22-03-2016, 23:22
  4. Nikon D5
    By rul3z in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •