Close

Strona 90 z 112 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 1115
  1. #891

    Domyślnie

    no lepiej. Dzięki
    Miłośnik Nikona

  2. #892

  3. #893

    Domyślnie

    Nic nowego, była o tym mowa od początku kiedy pojawiły się RAWy. Ale trzeba powiedzieć że mimo to, że aparat naprawdę jest słabszy na niskich iso od d4/d4s, to jest na tyle dobry i nawet na tych niskich iso więcej niż wystarczający, że jeszcze nie słyszałem od żadnego poważnego użytkownika tego aparatu żeby narzekał. Podobnie jak nie słyszałem narzekania na cienie na niskich iso 1dX - a one są gorsze niż D5. Poza tym sporo zależy od workflow - osoby pracujące w JPGu zupełnie nie zauważają problemu, a te które focą w RAWach w zależności od tego jakiego softu używają - wg mnie oprogramowanie nikona idealnie radzi sobie z gorszym bazowym iso, podobnie jak Capture One 10 Pro. Chyba najsłabiej RAWy z d5 wypadają na ACR.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #894

    Domyślnie

    Na pewno Nikon mógł się z tym DR postarać troszkę lepiej, ale chyba nie ma na runku puszki potrafiącej wszystko na najwyższym poziomie.
    Wydaje mi się, że to jest chyba jedyny parametr który troszkę odstaje od całej reszty, co nie znaczy że poziom DR z czasów D3(s) jest be i nie
    pozwala robić fotek. Określanie tej puchy z tego i tylko tego powodu mianem najgorszego aparatu 2016 to hm........
    To tak, jakby narzekać, że nie ma zoom-a 14-500, z świtałem 1.4 . Dla mnie jest ona zrobiona optymalnie pod względem każdego parametru
    co daje dużą uniwersalność. Szkoda tylko że cenowo Nikona tutaj poniosło, ale patrząc wstecz to seria D zawsze miała kosmiczne ceny, szczególnie
    na początku sprzedaży.

  5. #895

    Domyślnie

    Mam kilka Nikonów z ostatnich 4 lat. Na D5 pracuje od 4 miesięcy i nie widze lepszej puszki . Ktoś kto pisze że to kibel nie umie robić zdjęć albo jak to sie mówi Tancerce przeszkadza nawet sukienka w tańcu.
    Miłośnik Nikona

  6. #896

    Domyślnie

    Jak komuś brakuje DR to jest tryb HDR - jak wstępnie sprawdzałem to składa bardzo sprawnie i wygląda naturalnie (wydaje się, że robi w serii 3 foty - nie zaglądałem do instrukcji).

  7. #897

    Domyślnie

    już od d4 jest HDR, ale w szybkostrzelnym body akcji raczej trudno go w takich zastosowaniach wykorzystać
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #898

    Domyślnie

    Bardzo jestem ciekaw roznic miedzy d4s i d5 jezeli chodzi o af i iso w granicach 6400. Jako ze od kilku dni posiadam obydwa zrobie porownanie. Niestety dopiero 4 stycznia, poki co przerwa w rozgrywkach. Prawde mowiac na futbolu przy 300 mm kilka mpx wiecej powinno sie przydac, zobaczymy jak będzie w praktyce.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-12-2016 o 11:20

  9. #899

    Domyślnie

    różnica w rozdzielczości d4s vs d5 to 13% - więc w ekwiwalentach ogniskowych to 300mm vs 339mm - 1/3 tego co daje tc14. Chyba istotniejsze mogą być inne korzyści wynikające z konstrukcji D5 (poprawa skuteczności AF, lepsza integralność pikseli i DR na wyższych iso, możliwość przypisania różnych trybów pracy AF pod różne klawisze i wykorzystywanie ich w zależności od sytuacji) niż praktyczny wzrost rozdzielczości
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #900

    Domyślnie

    Jako swiezy uzytkownik d5 , jestem bardzo zadowolony z tej puszki. Porownujac rawy z d4s i d5 na iso 6400 z tego samego meczu, d 5 wyraznie wygrywa. Nie wspominajac o af. Robilem ostatnio test podworkowy d5 + swiezo kupiony nikon 200 f 2, to co potrafi ten zestaw przechodzi ludzkie pojecie ! Co ciekawe topowe szkla na d 4s nie zawsze do konca trafiaja z ostroscia, w d5 wszystko zyleta. Pisze tutaj raczej o statycznych zdjeciach robionych wcelu oceny celnosci af i bf, ff obiektywow. Podsumowujac, nie zaluje ani jednego centa wydanego na ten aparat, co zdarza mi sie pierwszy raz jezeli chodzi o nikona.

Strona 90 z 112 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  2. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  3. Nikon D810A oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 22-03-2016, 23:22
  4. Nikon D5
    By rul3z in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •