Close

Strona 51 z 112 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1115
  1. #501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    tymczasem dpreview dodał D5 do swojego porównania:
    http://www.dpreview.com/news/0715893...ison-published
    W tym miejscu chciałbym pozdrowić wszystkich ludzi, którzy widzieli poprawę na poziomie 1,5-3 EV

    Jeszcze tak w ramach wyciągania "brudów" z przeszłości
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...268560&page=16
    W dalszym ciągu ktoś będzie twierdził, że różnica w przypadku JPG'ów w stosunku do D4/s nie wynosi 0,7 EV?

  2. #502

    Domyślnie

    Nie bardzo kumam o co biega ? Ale nadal nie bardzo wiem jak określiłeś tę różnicę akurat na wartość 0.7EV. Zwłaszcza że przy różnych czułościach różnie nie są stałe
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #503
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Ale mi nie są potrzebne serie żeby robić na bokach i na jasnych szkła. .. Naprawdę nie wiem jakie masz sytuacje zdjęciowe i jakiej techniki używasz że masz problemy w normalnej ilości światła z liniowymi sensorami AF.
    Problem jest przy małej ilości światła i małokontrastowym motywie. Przy dużym kontraście bywa jeszcze gorzej, bo wtedy AF łapie nie na obiekcie, tylko obok obiektu.

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Tak swoją drogą to o której 85 1.4 mowa, D czy G?
    Problemem nie jest to szkło (to dotyczy też nikkora 200/2 135/2 70-200VR). I nie jest to problem mojego body, to samo było na D700, na D3s. I nie wierzę, że na tym czujniku AF na jakimkolwiek body będzie lepiej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #504

    Domyślnie

    Jak oceniłem? Na oko, czysto subiektywnie Jak dla mnie przewaga D5 to 0,5 EV w RAW'ach i właśnie 0,7 w JPG'ach.
    Warto też dodać, że miałem na myśli zakres ISO 6400-51200, w tym zakresie przewaga D5 jest mniej więcej stała. Na niższym ISO mniejsza, na wyższym większa, ale tam nie ma to praktycznie żadnego znaczenia, bo jakość jest albo bardzo dobra albo nieużyteczna.

  5. #505

    Domyślnie

    Nie wiem czy było bo nie śledzę tego wątku, wyszła juz instrukcja do D5 po polsku http://downloadcenter.nikonimglib.co...ts/320/D5.html

  6. #506

    Domyślnie

    nadal zadziwia mnie jak "na oko" można odróżnić takie wartości; 0.5, 0,7EV. Zwłaszcza że temat nie jest taki prosty bo to szumy w różnych zakresach - inaczej w czerniach inaczej w szarościach, inne odwzorowanie barw detali. Naprawdę sporo zmiennych. Jeśli widzisz tak jak piszesz - no to super. Ja wiedzę wiele różnic, i nie wszystkie na korzyść D5 - tak na niskich, jak i na wysokich i bardzo wysokich iso

    Kolejne info od nikona:
    http://www.dpreview.com/interviews/7...ikon-interview
    jeśli dobrze zrozumiałem, to w korpusach innych niż jednocyfroawe a kierowane do profi i zaawansowanych amatorów możemy spodziewać się SD + XQD
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #507

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 251kris Zobacz posta
    To dlaczego mamy do wyboru kompresje stratną i bezstratną, oprócz nieskompresowanych rawów?
    Trochę nie rozumiem pytania... Pewnie z tego samego powodu, dla którego możesz wybrać nieskompresowane, 12 lub 14 bitowe, a nawet możesz zmienić na jpgi i wybrać poziom ich kompresji i wielkość...
    Po to nam wybór, żeby każdy znalazł ustawie dla swoich potrzeb...

  8. #508
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 251kris Zobacz posta
    To dlaczego mamy do wyboru kompresje stratną i bezstratną, oprócz nieskompresowanych rawów?
    Bo stratna daje mniejsze pliki.

    Pytanie brzmi - po co dali pliki nieskompresowane, skoro kompresja bezstratna daje te samą jakość, a mniejsze pliki.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    .... Pewnie z tego samego powodu, dla którego możesz wybrać nieskompresowane, 12 lub 14 bitowe, a nawet możesz zmienić na jpgi i wybrać poziom ich kompresji i wielkość.....
    Tylko że to zmienia jakość zdjęcia, więc część z tych wyborów (pominąwszy ten o którym piszę powyżej) oznacza większy plik i lepsza jakość czy mniejszy plik i gorzej.
    Tylko dawane opcji brak kompresji RAW jest bez sensu. Tak się wydaje. Ktoś zna argument za tym, że nikon to w ogóle daje do wyboru?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #509

    Domyślnie

    Na moje oko RAW z iso100 w d5 jest na poziomie 1dx. Na szczęście szum nie wykazuje żadnych pasiastych wzorów, ale fajnie to te cienie nie wyglądają... w każdym razie do iso1600 które sprawdzałem, d5 dostaje zauważalne baty od d4, d4s Oczywiście po normalizacji rozdzielczości.
    Może w światłach jest więcej niż normalnie w nikonach "zapasu" i tam łatwiej będzie szukać DRu w niektórych sytuacjach ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #510

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Na moje oko RAW z iso100 w d5 jest na poziomie 1dx.
    To chluby dla NIKONA nie przynosi.To duzy krok wstecz.
    Cofneli sie do czasow D3.

    Odnosze wrażenie ze D4 nie ma czego sie wstydzic do iso 12800 chociaz juz iso 25600 jest czystsze w D5.
    Bardzo mi zalezalo na poprawie iso do 12800. Tak o conajmniej 1/2EV, marzylem o poprawie o 2/3 a nawet o1EV. Tego nie dokonali.
    Trzeba czekac na D6.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

Strona 51 z 112 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  2. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  3. Nikon D810A oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 22-03-2016, 23:22
  4. Nikon D5
    By rul3z in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •