Close

Strona 50 z 112 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 1115
  1. #491
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Spróbuję jeszcze raz 12bit skompresowane stratnie.

    Ale jak ma mi "czegoś" brakować to wolę się pomęczyć z 14bit uncompressed
    Ręce opadają. Piszesz o czasach zrzucania że to takie wazne, a sam sobie dowalasz dziesiątki GB do kopiowania (co wydłuża czas na zrzucanie). To się kupy nie trzyma. Zalezy ci na bezkompromisowej jakości, OK, rób 14 bit. Ale z kompresją BEZSTARTNĄ.

    Pomijam kwestię twojego sposobu pracy. W ogóle bym sobie odpuścił RAWy, zrobił własny profil z bardziej płaską krzywą i robił wyłącznie w jpg. Jak chcą zdjęcia na rano.
    I tak bym robił nie przez czas zrzucania.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale ja pisałem, że nie masz RAWów bez kompresji, przez co nie masz szansy zrozumieć czym one się różnią od innych... Może różnice są aptekarskie, ale czasem bardzo istotne (szczególnie tam, gdzie światła jest mało), więc ja sens ich stosowania rozumiem w pełni, chociaż można to odpuścić oczywiście.
    Poproszę o wytłumaczenie jakie są rónice jakościowe w rawach skompresowanych i nieskompresowanych.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Mnie w D5 może zaskoczyć jeszcze AF. Ale nie sądzę żeby poprawa względem d4 była tak kolosalna
    A ja w tym pokładam największe nadzieje.
    Nie wiem dlaczego wam się podoba AF w nikonach, naprawdę. Jedynie centralny obszar jest bardzo dobry, boki leżą i kwiczą. W D5 jest szansa, że będa takie jak centrum. Nikon przez 9 !!! lat stosuje w praktyce ten sam moduł AF. Inne parametry poprawiał wielokroć (Mpx, ISO, DR, fps), a w podstawowej kwestii stał w miejscu.
    No chyba, że dla kogoś boczne punkty AF nie są istotne to nie cierpi.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 28-03-2016 o 12:18
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #492

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ręce opadają. Piszesz o czasach zrzucania że to takie wazne, a sam sobie dowalasz dziesiątki GB do kopiowania (co wydłuża czas na zrzucanie). To się kupy nie trzyma. Zalezy ci na bezkompromisowej jakości, OK, rób 14 bit. Ale z kompresją BEZSTARTNĄ.

    Pomijam kwestię twojego sposobu pracy. W ogóle bym sobie odpuścił RAWy, zrobił własny profil z bardziej płaską krzywą i robił wyłącznie w jpg. Jak chcą zdjęcia na rano.
    I tak bym robił nie przez czas zrzucania.
    A MOGĘ robić tak jak JA chce, nie tak jak TY chcesz?
    Ja się już do tego przyzwyczaiłem a szybsze karty usprawniają to wszystko (od szybkości kart się zaczęło, a nie od mojego "workflow")
    Skup się może na pouczaniach ze swojej dziedziny i jak chcesz robić JPG to sobie sam rób. Ja nigdy nie robiłem i nie widzę potrzeby robienia.
    Dzięki za wskazówki.

  3. #493
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Nie narzekaj na czas zrzutu jak sam sobie robisz 2x za duże pliki. I nie rozumiesz, że nic na tym nie zyskujesz na jakości, a tracisz na tym na czym ci też zależy (na czasie).
    NIC nie tracisz na kompresji bezstaratnej RAWa. Problem w tym, że słowo kompresja kojarzy wam się z tym co z jpg - że to sa straty. Istnieje kompresja BEZSTRATNA. Rób sobie te RAWy 14 bit, ale kompresuj je!
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 28-03-2016 o 12:40
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #494

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie narzekaj na czas zrzutu jak sam sobie robisz 2x za duże pliki. I nie rozumiesz, że nic na tym nie zyskujesz na jakości, a tracisz na tym na czym ci też zależy (na czasie).
    Dobrze "tato" już nie będę

  5. #495

    Domyślnie

    Jacek, moje refleksje na temat liniowych pkt w nikonie są takie że w zasadzie mi nie przeszkadzają w pracy (A to chyba najważniejsze jak sprzęt nie przeszkadza). Z perspektywy kilku body wygląda to tak:
    D700 - wszystkie pola AF działały fajnie, precyzyjnie i pewnie -także te liniowe. Jednak czas pierwszego skupienia z długimi tele często był za długi a z perspektywy nowszych body, mógłby pracować przy niższej ilości światła.
    D800 - wszystko jest znacznie lepiej niż w d700, zwłaszcza pierwsze skoncentrowanie się na celu, ale pod warunkiem że światło nie jest kontrowe - wtedy łapie ostrość ale najczęściej ma FF - niezależnie który pkt af. Nawet jeśli jest go naprawdę mało, ale pada na cel, AF świetnie sobie radzi na wszystkich polach (w moim body)
    D4 AF działa najszybciej i najpewniej( podobnie d4s - trudno mi zauważyć różnicę, być może trzeba by zrobić specjalistyczne testy) Pola AF w całym zakresie działają bardzo dobrze, także w świetle kontrowym. Nawet przy ekspozycjach na poziomie 1/10s-1.20s f2.0-2.2 i iso12800 AF na bokach łapie celnie i w miarę szybko. Oczywiście nie na jednolicie szarą kartę - ale na taką nawet cross nie łapie. Naprawdę nie mam z tym problemu - bardziej brakuje mi czasem szerszego rozłożenia sensorów - tu myślę że d5 będzie już zauważalnie lepszy - tak jak odczuwałem zauważalne pogorszenie komfortu pracy na rozmieszczeniu jak w d750.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Poproszę o wytłumaczenie jakie są rónice jakościowe w rawach skompresowanych i nieskompresowanych.
    Wyciągnij mocno cienie z jednych i drugich, porównaj szum, bending i jakość szczegółów i sam zobacz...

  7. #497
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Jacek, moje refleksje na temat liniowych pkt w nikonie są takie że w zasadzie mi nie przeszkadzają w pracy (A to chyba najważniejsze jak sprzęt nie przeszkadza).
    Mi też nie przeszkadzają. Dla mnie po prostu ich nie ma. Dla mnie AF w nikonach jest taki jak w canonach 5D z pierwszych dwóch wersji - używalne jest centrum, boczne nie istnieją.
    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Z perspektywy kilku body wygląda to tak:
    Z mojej - obojętnie jakie body to ja chcę mieć każde zdjęcie trafione w punkt przy f 1.4. Portret czy sylwetka to zdjęcia statyczne, kadruję starannie i mam głowę czy oczy mocno z boku kadru. Niestety muszę przekadrowywać i mam tylko 90% trafień.
    Mnie nie zadowala robienie serii, kadrowanie i 80% skuteczności przy przysłonie 2.8. Ja nie robię serii, nie mam kadrów do odrzutu/selekcji.
    Chcę mieć 90% trafień na pełnej dziurze przy celowaniu w oko modelki bocznym punktem AF. A to dlatego, że chcę używać VR i wydłużać czas (a nie podnosić ISO - jak teraz). Przekadrowując nie bardzo można używać VR, bo trzeba czekac aż się uspokoi. A jak się uspokoi to mi juz "obiekt" ucieka z ostrości. Nie mogę czekać sekundy bo przekadrowanie (z f 1.4 czy 1.8 ) szlag trafia.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #498

    Domyślnie

    Ale mi nie są potrzebne serie żeby robić na bokach i na jasnych szkła. Po prostu d700tką i d4 tak robię. D800 nigdy nie miałem potrzeby. Naprawdę nie wiem jakie masz sytuacje zdjęciowe i jakiej techniki używasz że masz problemy w normalnej ilości światła z liniowymi sensorami AF. Być może to kwestia 85 1.4, bo 85g1.8 nie miał z tym kłopotu na d4 - nawet w naprawdę gównianym światłem i mało kontrastowej scenie.
    Nabędę 85f1,4 to wyrobię sobie zdanie o tym szkle

    edit:
    tymczasem dpreview dodał D5 do swojego porównania:
    http://www.dpreview.com/news/0715893...ison-published
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 28-03-2016 o 14:24
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #499

    Domyślnie

    Tak swoją drogą to o której 85 1.4 mowa, D czy G?

  10. #500

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Wyciągnij mocno cienie z jednych i drugich, porównaj szum, bending i jakość szczegółów i sam zobacz...
    To dlaczego mamy do wyboru kompresje stratną i bezstratną, oprócz nieskompresowanych rawów?
    Panowie pozwolą, że się przedstawię: Zdzisław Dyrman... zasadniczo...
    D700 Tokina ATX AF 17mm , T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, SB900
    XT-10 16-50,

Strona 50 z 112 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  2. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  3. Nikon D810A oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 22-03-2016, 23:22
  4. Nikon D5
    By rul3z in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •