Close

Strona 11 z 112 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1115
  1. #101
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Sugerujesz, że boczne w D4/s są nieużywalne?
    Zależy do czego. Dla mnie - tak, nieużywalne. Tryb AF-S, pojedyncze pole, portret, ostrość na oko, przysłona 1.4 - większość zdjęć nie trafiona o 2-4 cm.
    Używam centralnego i przekadrowuję. I trafiam, choć mój kolega na szkoleniach opowiada, że wtedy nie idzie trafić, bo GO jest za mała i że trzeba używać bocznych. Ja na swoich szkoleniach mówię odwrotnie Tylko że ja mam 95% trafień, a on większość, czyli z 60%. Wychodzi więc na moje.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Też nie jest tak jak piszesz.
    Podatek jest naliczany zgodnie ze stanem, do którego sprzęt jest wysyłany. Jest to nawet dokładnie opisane w "help-ie" sklepów.
    Tak z pewnością było gdy przebywałem w USA, całkiem zresztą długo chociaż było to wiele lat temu. Ale na stronie BH Photo jest stosowna informacja:
    Local Sales Tax
    If the order is shipped within New York State , the law requires that local sales tax be added to the order total including the amount of the shipping charge.

    We do not collect tax for orders shipped out of New York State. Purchases in our store are subject to an 8.875% local sales tax. This tax is not a VAT, and cannot be recovered by non-USA visitors when returning home.

  3. #103

    Domyślnie

    To znowu coś się zmieniło. Jakieś 2-3 lata temu kupowałem w Adoramie kilka drobiazgów z wysyłką do Atlanty, aby znajoma przywiozła i doliczyli podatek.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #104

    Domyślnie

    Poszperałem trochę w necie. Otóż od 1992 do 2013 roku nie było takiego podatku przy handlu międzystanowym, jeśli sklep nie miał fizycznej obecności w danym stanie. Ze strony sklepu. Ale podatek miałby zapłacić konsument. Sęk w tym, że tylko wyjątkowo obowiązkowi konsumenci płacili (i płacą) ten podatek, a większość go olewała (cytat z Forbes: While business compliance with use tax filing is quite high, consumer compliance is rather low.). W 2013 roku senat (przy dużym lobbingu ze strony prezydenta Obamy) przegłosował Marketplace Fairness Act, który wprowadzał obowiązek opodatkowania takiego handlu przez sklep taxem ze stanu, gdzie mieszkał odbiorca przesyłki. Ale tego aktu nie przegłosował Kongres, pozostawiając decyzję do ewentualnego rozpatrzenia po kolejnych wyborach Kongresu.
    A cena D5 w euro, o której poprzednio pisałem, pochodzi z najnowszego numeru Digital Camera w wersji brytyjskiej: http://www.digitalcameraworld.com/20...ate-confirmed/
    Ostatnio edytowane przez markB ; 08-01-2016 o 02:51

  5. #105

    Domyślnie

    A swoją drogą to ciekawe ilu Canonierów przejdzie do Nikona po tej premierze D5...
    Canon od 2012 r nie zaoferował następcy EOS 1DX. Nikon miał w międzyczasie D4S i jeszcze odświeżył kilka swoich szkieł.
    Mam kilku znajomych Canonierów i otwacie mówią*że w tej chwili Nikon ma wiecej do zaoferowania.
    Zresztą kilku już od dawna podpina pod swoje "jedynki" Nikkora 14-24/2.8 bo mówią że szerokie zoomy Canona są słabe.
    Także pewnie niedługo przybędzie użytkowników na naszym forum...
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  6. #106
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zależy do czego. Dla mnie - tak, nieużywalne. Tryb AF-S, pojedyncze pole, portret, ostrość na oko, przysłona 1.4 - większość zdjęć nie trafiona o 2-4 cm.
    Używam centralnego i przekadrowuję. I trafiam, choć mój kolega na szkoleniach opowiada, że wtedy nie idzie trafić, bo GO jest za mała i że trzeba używać bocznych. Ja na swoich szkoleniach mówię odwrotnie Tylko że ja mam 95% trafień, a on większość, czyli z 60%. Wychodzi więc na moje.
    Chyba nie jest tak źle ale wg mnie 95% to bardzo dobry wynik. Co prawda nie mam eski ale jakoś nie zauważyłem aby stara czwórka robiła jakieś problemy z trafieniem. Choć gdyby sie okazało że nowa piątka poprawi o te 5% wynik to będzie to chyba cud.

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    A swoją drogą to ciekawe ilu Canonierów przejdzie do Nikona po tej premierze D5...
    To nie jest takie proste. Bo nowy sprzęt jest drogi, a ten który mają jest już stary i za nie dostaną grosze.
    Ja robię Nikonami, kumpel Canonami. Jak zobaczyl D750 (a wczesniej D7100 i wysokie czulosci na DX) to byl pod wrazeniem, ale szybko przeliczyl sobie ile dostanie za C7D + szpej i ile musi dopłacić, to przestal sobie tym zawracać głowę.
    Nie opłaca się.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeszcze odnoście tego 4K. Powinnismy chyba na to patrzec tak samo jak na video w Nikonie D90. Nie oszukujmy sie, Nikon na polu video nie istnieje i dopiero ucza sie tego wszystkiego.
    Dlatego te 4K nie jest takie, jak u konkurencji. Ale spokojnie, za kilka lat poprawią

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    pisalem o filmie fabularnym, pełnometrażowym fabularnym, a nie transmisji czy nudnym dokumencie.

    EDYTUJĘ:

    próbowałem odszukać ten opis - jednak takie filmy są a przynajmniej mogą być również montowane ale tak czy inaczej na pewno zdarzają się ponad trzyminutowe ujecia.
    Filmów pełnometrażowych nakręconych jednym ujęciem jest co najmniej kilka. Oglądałem "Rosyjską Arkę" a w zeszłym roku powstała "Victoria" (chyba też "jednoujęciowa"). Ostatnio modne jest także kręcenie teledysków w jednym ujęciu. Zazwyczaj trwają one kilkanaście sekund dłużej niż te magiczne 3 minuty.

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    A swoją drogą to ciekawe ilu Canonierów przejdzie do Nikona po tej premierze D5...
    Canon od 2012 r nie zaoferował następcy EOS 1DX...
    Pewnie niewielu. Wczoraj na rumorsach pojawiła się plota odnośnie 1DX mII w cenie 5,999 zielonych. Premierę podobno zapowiedzieli na luty/marzec, dostawy od kwietnia. Oczywiście z 4K <<klik>>
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 08-01-2016 o 09:44

  9. #109

    Domyślnie

    Ciekawe; chyba nikt kogo znam lepiej albo gorzej, a kto ma i używa d4/d4s nie narzeka na AF, nawet na bocznych sensorach.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Pewnie niewielu. Wczoraj na rumorsach pojawiła się plota odnośnie 1DX mII w cenie 5,999 zielonych. Premierę podobno zapowiedzieli na luty/marzec, dostawy od kwietnia. Oczywiście z 4K [/URL]
    Dzięki za link. Ciekawe kiedy realnie będzie ta premiera i realnie do kupienia... No i czy obiektywy też "odświeżą"...
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

Strona 11 z 112 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  2. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  3. Nikon D810A oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 22-03-2016, 23:22
  4. Nikon D5
    By rul3z in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •