Close

Strona 107 z 107 PierwszyPierwszy ... 75797105106107
Pokaż wyniki od 1 061 do 1 065 z 1065

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Nie nie trafiają..[...]
    To było pytanie retoryczne.

[...]Chciałbym zobaczyć jak D5 trafia w takich warunkach śledzą na bocznych na f1.4.[...]
    Nie pisałem o śledzeniu tylko o pojedynczych pkt-ach.

[...]Ja kilka lat robię tylko na środkowym AF-S i wspomaganiem z lampy.[...]
    Nie mierz, Kolego, wszystkich swoją miarą.

Ryszard Horowitz powiedział kiedyś: "Zawsze wychodziłem z założenia, że wszystko, co można zrobić na planie, należy zrobić na planie"

Jeśli przez wizjer komponuję zdjęcie i wymyśliłem sobie, że główny motyw wypada np.w lewym górnym rogu (mocnym punkcie) to oczywistym - dla mnie - jest fakt, że w tymże miejscu ustawiam sobie pkt af-(s/c) i robię zdjęcie (i chcę żeby było ostre).
    Nie mam zamiaru/chęci/czasu kadrować później na komputerze a tym samym bawić się w niepotrzebne wycinanie dużej części kadru.

Więc być może nie jestem przy zdrowych zmysłach ponieważ, idąc Kolego Twoim tokiem rozumowania, tak naprawdę niepotrzebne są dodatkowe/boczne pkt-y af skoro można nadal (powrót do przeszłości) operować tylko środkowym af.

Proponuję wszystkim, którzy negują postęp dot.najnowszych układów af w d850/d5 aby najpierw wzięli sobie te puszki do ręki i przez pewien czas poobcowali z nimi.
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

Domyślnie

Nikt nie neguje postępu..
    Dla mnie szalony pomysł żeby używać narożnego punktu w ciemności i dynamicznej scenie, kiedy jest duże prawdopodobieństwo, że obiekt wyjdzie poza siatkę AF..
    Ale nikt nikomu nie zabroni..
    Ja wolę mieć pewność, że robota za którą klient płaci jest zrobiona. Zwłaszcza że przecięcie zdjęcia to jest 3s a utrata pixeli nie ma znaczenia jak są ładowane do sieci (na bilbordy uzdrawia się sesję zdjęciową z modelami..)
    Co innego w studiu gdzie też wykorzystuje każdy pixel i używam skrajnych punktów przy kadrowaniu.
    To tylko moja opinia ale poparta wieloletnim doświadczeniem fotografii klubowej.

Domyślnie

*przycięcie
    **ustawia
    Słownik w telefonie

Domyślnie

[...]szalony pomysł żeby używać narożnego punktu w ciemności i dynamicznej scenie, kiedy jest duże prawdopodobieństwo, że obiekt wyjdzie poza siatkę AF[...]Ja wolę mieć pewność, że robota za którą klient płaci jest zrobiona[...]moja opinia ale poparta wieloletnim doświadczeniem fotografii klubowej.
    I to jest dla mnie czytelne
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

Domyślnie

Dzięki panie redaktorze

Strona 107 z 107 PierwszyPierwszy ... 75797105106107