Close

Strona 218 z 274 PierwszyPierwszy ... 118168208216217218219220228268 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 171 do 2 180 z 2735
  1. #2171

    Domyślnie

    Ja kupiłem w styczniu osłonę firmy MAS. Teraz widzę na allegro faktycznie tego nie ma, ale może to chwilowe.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  2. #2172

    Domyślnie

    A więc tak oba gripy mam w domu jak i NIKONA tak i NEWELL ,Meike MB-D17 odrzuciłem bo wygląda jarmarcznie po za tym dużo na forach piszą o jego wadach,no jescze ten oczojebny napis z przodu to już przesada ,na alledrogo można go kupić za 300 zł.
    Ale wracając do tematu Newell wada która jest pokazna na filmie nie występuje u mnie i w zasadzie różnica między Nikonem a Newell .............. chyba tylko cena która zabija Nikona bo grip Newell jest identyczny jak oryginał niczym nie ustępując mu najmniejszym szczególe i budowie.Poniżej jedno i drugie sami ocencie,dal mnie rewelka i jakieś 1100zł w kieszeni prawie na głowice do statywu zostanie.

    D5 + D850 Nikon AF-S 200-500 f/5.6E ED VR0 + Nikon AF-S 70-200mm f/2.8E FL ED VR Nikkor + Nikon AF-S 24-70mm f/2.8E ED VR + Sigma A 12-24 mm f/4.0 DG HSM itp.itd (-:

  3. #2173
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    Pytanko mam. Kalibrowałem ostatnio, z czystej ciekawości swoje szkła. Procedura elegancka, wszystko poszło jak należy. Uzyskane korekty wprowadziłem i jakąś tam nieznaczną poprawę uzyskałem, ale... Bo zawsze jakieś "ale" być musi...
    Dlaczego, po ponownej korekcji, np. N24-70 uzyskałem inną wartość? Z -11, zrobiło się -3 ? ( aparat ze statywem, nieruszany, stał w tym samym miejscu, z tym samym oświetleniem)
    Lekko zdziwion, powtórzyłem korekcję z innymi szkłami i też wychodziły, za każdym razem inne wartości

    Aparat na statywie, wybrany ręcznie centralny punkt AF, przysłona najniższa z możliwych dla danego szkła, pomiar światła...hmm, chyba punktowy z gwiazdką

    Podpowiecie coś?
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  4. #2174

    Domyślnie

    Ja robiłem pomiary w takich warunkach:
    - ostrzenie na tablicę testową na ścianie;
    - światło zastane naturalne (żadnych żarówek, jarzeniówek itp.);
    - aparat na solidnym statywie oraz solidnej głowicy olejowej;
    - aparat możliwie najbardziej prostopadły do tablicy testowej;
    - aparat ustawiony w takiej odległości, by punkt pomiaru ostrości obejmował jedynie centralny pasek tablicy ("screen" z wyświetlacza D500 poniżej).


    Na początku odległość aparatu od tablicy była dosyć losowa i otrzymywałem dosyć dziwne odczyty (rozrzuty o ponad 10 jednostek). Jeśli punkt pomiarowy "łapał" też boczne drabinki na tablicy, to pojawiały się właśnie takie rzeczy jak u ciebie.
    Wykonywałem swoją metodą po cztery pomiary dla każdego szkła przeostrzając pierścieniem po każdym pomiarze. Otrzymałem takie wyniki:

    - dla N27-70: -3,-3,-3,-4 - ustawiłem "-3"
    - dla T90 Macro:+3,+3,+2,+3 - ustawiłem "+3"

    Nie wiem, czy moja metoda ma jakieś "naukowe" uzasadnienie, ale, wg mnie, sprawdza się najlepiej i nic lepszego na razie nie wymyśliłem. Może po prostu ten punkt pomiaru ostrości musi mieć tylko jeden kontrastowy element i nic innego nie może mu po bokach przeszkadzać... Nie wiem, nie znam się

    EDIT: Zapomniałem jeszcze napisać w kwestii zoomów. Rzeczonego N24-70 kalibrowałem na dwóch skrajnych ogniskowych. Rozrzut odczytów na 24mm był zdecydowanie większy niż na 70mm i otrzymywałem wyniki od "-1" do "-8". Średnia mi wychodziła "-4". Zdecydowałem się ustawić "-3" ze względu na powtarzalność tego pomiaru na maksymalnej ogniskowej.
    Ostatnio edytowane przez Yanis ; 19-02-2017 o 15:21
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  5. #2175

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Z innej mańki. Czy ktoś z Was stosował folie/szkła ochronne do D500? Póki co udało mi się znaleźć zabezpieczenia tylko na duży wyświetlacz a zależałoby mi także na zabezpieczeniu wyświetlacza górnego - nigdzie nie mogę znaleźć takiego ustrojstwa. Są za to komplety pod D750 i wydaje mi się, że wymiarowo powinny chyba pasować. Ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii?
    Mnie się udało kupić ostatnią sztukę ze starej dostawy:
    http://eltec.pl/AKCESORIA-FOTOGRAFIC...ikon-D500.html

    Nowa dostawa ma być pod koniec lutego.

    Cytat Zamieszczone przez macgeb Zobacz posta
    Ale wracając do tematu Newell wada która jest pokazna na filmie nie występuje u mnie i w zasadzie różnica między Nikonem a Newell...
    Na filmiku jest inny grip pod nazwą Neewer a nie Newell. Może w nim jest inna elektronika, albo po prostu autor filmiku miał wadliwy egzemplarz...
    Ostatnio edytowane przez Herhor ; 19-02-2017 o 17:20
    Z6| N24-70 S|N14-30 S|T 150-600 5-6,3 G2|SB-910|Na sprzedaż: N 18-300 ED VR 3.5-5.6|

  6. #2176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hydra_ulik Zobacz posta
    Pytanko mam. Kalibrowałem ostatnio, z czystej ciekawości swoje szkła. Procedura elegancka, wszystko poszło jak należy. Uzyskane korekty wprowadziłem i jakąś tam nieznaczną poprawę uzyskałem, ale... Bo zawsze jakieś "ale" być musi...
    Dlaczego, po ponownej korekcji, np. N24-70 uzyskałem inną wartość? Z -11, zrobiło się -3 ? ( aparat ze statywem, nieruszany, stał w tym samym miejscu, z tym samym oświetleniem)
    Lekko zdziwion, powtórzyłem korekcję z innymi szkłami i też wychodziły, za każdym razem inne wartości

    Aparat na statywie, wybrany ręcznie centralny punkt AF, przysłona najniższa z możliwych dla danego szkła, pomiar światła...hmm, chyba punktowy z gwiazdką

    Podpowiecie coś?
    Ja analizowałem trochę temat w Internecie i wnioski są takie, że ta wewnętrzna kalibracja jest dość słaba mimo wszystko.
    Jest, bo jest ... może będzie to rozwijane, ale na ten moment nie jest to najlepsze rozwiązanie.

    Zdecydowanie lepszym moim zdaniem jest Reikan FOCAL.
    Jestem posiadaczem tego softu i elegancko się kalibruje.
    Może i można to nazwać luksusem ale robi robotę i jest skuteczne.

    Dam link do producenta i dostawcy: http://www.reikan.co.uk/focalweb/ind...-af-fine-tune/
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  7. #2177

    Domyślnie

    Ja sobie radziłem z d300 w sposób następujący. Ustawiałem aparat na statywie bądź stole. Celowałem w kontrastową kartkę w paski ustawiając ostrość. Następnie przestawiałem na LV, ustawiałem ostrość ponownie patrząc co się dzieje - oczywiście była zmiana więc korygowałem do skutku aż przełączając z LV na normalny nie będzie ruchu.

  8. #2178

    Domyślnie

    Dzisiaj dwa razy po włączeniu aparatu nic nie mogłem zrobić. Ponowne wyłączenie/włączenie aparatu nie pomogło. Dopiero wyjęcie akumulatora ponowne włożenie pomogło. (Wszystko wróciło do normy).
    Oryginalny grip, akumulator. Poziom naładowania 50-80%. Nigdy wcześniej nie miałem takiego przypadku a robiłem zdjęcia w dużo niższych temperaturach.

    Miał ktoś podobny przypadek ?
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  9. #2179

    Domyślnie

    Ja dużo zdjęć robiłem ostatnimi czasy w prawie ekstremalnych warunkach około -12 do -15 stopni z obiektywem N80-400 i nie miałem żadnych problemów z tym zestawem. W ogóle od początku zakupu nigdy mi się nie zawiesił Dpińcet.

  10. #2180

    Domyślnie

    Jutro 6h w czatowni zobaczę czy sytuacja się powtórzy
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

Strona 218 z 274 PierwszyPierwszy ... 118168208216217218219220228268 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR oficjalnie
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 12:53
  2. Pytanie o SB-900 / Nikon D500
    By Kviki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •