Close

Strona 229 z 274 PierwszyPierwszy ... 129179219227228229230231239 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 281 do 2 290 z 2735
  1. #2281
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    No właśnie 2 tygodnie temu wróciłem z weekendowego focenia samolociarskiego i po przejrzeniu tych kilku tysięcy zdjęć po raz pierwszy stwierdziłem, że pomimo ślicznego błękitnego nieba, WB w D500 poszalał tylko kilka razy - i ani razu tak drastycznie jak to kiedyś pokazywałem... Czyżby moja puszka po ponad 40 tys zdjęć i najnowszej aktualizacji ozdrowiała? Za tydzień przestrzelę ją w Świdwinie i wtedy, mam nadzieję, będę mógł jednoznacznie stwierdzić, czy problem się dalej pojawia.
    Bedę wdzięczny za opinię


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #2282

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że nie ma jakiś większych problemów z WB, choć czasem zdjęcia są dziwnie brązowe, tak jakby czerwony z pomarańczowym wariowały, ale to się dzieje tylko w jakimś dziwnym świetle, na przykład na koncercie, czy weselu. W normalnych warunkach i z lampą do WB nie mam zastrzeżeń

  3. #2283

    Domyślnie

    Ja mam sesję parku linowego do korekty WB. W bezchmurny dzień w leśnym parku WB na RAW pojechał na większości fotek w jakieś odcienie zieleni ... ale to proste do korekty i zdarzyło mi się pierwszy raz na około 10k fotek. Tak więc coś jest na rzeczy, ze czasami WB świruje ...
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  4. #2284

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    W Opolu w FJ mają D500 Zdarzało mi się też je widzieć we Wrocławiu i Gdańsku, przy okazji latania po sklepach, więc czasem gdzieś są. Co do wizjera - znacznie lepiej niż w D7100, na prawdę inny świat
    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    w stosunku do FXa jest słabiej, ale nie na tyle żeby to raziło. Zamiennie korzystam z d500, d4 i d800 i naprawdę nie czuję dyskomfortu biorąc po jednym z FXów d500tkę, albo olśnienia kiedy po pracy d500 przykładam oko do d4 cz d800. Bardzo pozytywnie na mnie działa okrągły wizjer w d500 (o możliwości zaciemnienia jednym ruchem nie wspominając)
    Udało się przymierzyć we Wrocławiu. Potwierdzam, wizjer zauważalnie lepszy. Super budowa i chwyt, bardzo niewiele brakuje, żebym komfortowo bez gripa mógł trzymać. Joy i af-on dobrze umiejscowione. Taki powinien być już 750. Mocowanie ekranika niby takie samo z tasiemką, a też jakby solidniejsze. Dobrze wróży to 850.

    PS

    Przycisk iso też sensownie umiejscowiony, już wcześniej powinien tam być. Nie miałem możliwości sprawdzić czy przenosząc umiejscowienie nie zepsuli funkcjonalności: iso+przednie pokrętło włącza/wyłącza auto iso?

  5. #2285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Nie miałem możliwości sprawdzić czy przenosząc umiejscowienie nie zepsuli funkcjonalności: iso+przednie pokrętło włącza/wyłącza auto iso?
    Tak. Przycisk iso jest w genialnym miejscu. Pod joyem jest AE-L/AF-L i czasem zamiast go wcisnąć, przedstawiam punkt ostrości. Ale to drobnostka. Chwyt jest idealny, lepiej mi się trzyma D500 z 80-200 bez gripa, niż to samo szkło z D700 i MB-D10. Codzienne spacerowanie z Nikkorem 17-55 2.8 też jest mniej ciężkie, niż było z D7100, tak więc chwyt jest idealny. No i wizjer bajeczny, a i wreszcie muszli nie gubię

  6. #2286

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Pod joyem jest AE-L/AF-L i czasem zamiast go wcisnąć, przedstawiam punkt ostrości.
    Masz na myśli centralny przycisk wybieraka? Można przypisać to pod inny?

  7. #2287

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Masz na myśli centralny przycisk wybieraka? Można przypisać to pod inny?
    Nie, przycisk występujący po wciśnięciu dodatkowego joya. Ten z wybieraka mam standardowo ustawiony na powrót do centralnego punktu. Można chyba zaprogramować FNy pod AE-L/AF-L, ale ja tego zbyt rzadko używam, żeby się przejmować

  8. #2288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Pod joyem jest AE-L/AF-L
    Na to bym nie wpadł!

    Jestem jeszcze ciekaw komfortu uchwytu pionowego z gripem.

  9. #2289

    Domyślnie

    AE-L/AF-L jest w tym miejscu od czasu D4.
    uchwyt pionowy w D500 z MB-D17 jest bardzo wygodny, więc w d850 też powinno tak być.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #2290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    AE-L/AF-L jest w tym miejscu od czasu D4.
    Czyli wygląda na to, że od momentu zniesienia dedykowanego przycisku, który jako ostatni był w D3s...

Strona 229 z 274 PierwszyPierwszy ... 129179219227228229230231239 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR oficjalnie
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 12:53
  2. Pytanie o SB-900 / Nikon D500
    By Kviki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •