Close

Strona 231 z 274 PierwszyPierwszy ... 131181221229230231232233241 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 301 do 2 310 z 2735
  1. #2301

    Domyślnie

    Strzelam, że najprościej i najskuteczniej jak się, sprawdzając realne odchyły na zdjęciach testowych i wprowadzając stosowną korektę.

  2. #2302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Ale to normalne zjawisko, wyrównali ci czujniki to i wcześniejsza kalibracja na szkłach poszła w diabły.
    Nie jest możliwe spartolenie czegoś bo to program z automatu robi.
    jak najbardziej można to spartolić - jak rozumiem kalibracja korpusu jest robiona do wzorca, wystarczy że wzorzec jest niezbyt wzorcowy i już serwis będzie produkował jedynie słuszne korpusy do których trzeba będzie kalibrować każde nowe szkło, analogicznie jest z serwisem canona wiele razy czytałem że wzorzec jest sp..... i sam też mam wrażenie że jest taki sobie - do kalibracji korpusu trzeba podchodzić ostrożnie i po amerykańsku - jeśli coś działa to się tego nie naprawia - mogą kalibrować szkla nie musza ruszać korpusu.
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  3. #2303

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    jak najbardziej można to spartolić - jak rozumiem kalibracja korpusu jest robiona do wzorca, wystarczy że wzorzec jest niezbyt wzorcowy i już serwis będzie produkował jedynie słuszne korpusy do których trzeba będzie kalibrować każde nowe szkło, analogicznie jest z serwisem canona wiele razy czytałem że wzorzec jest sp..... i sam też mam wrażenie że jest taki sobie - do kalibracji korpusu trzeba podchodzić ostrożnie i po amerykańsku - jeśli coś działa to się tego nie naprawia - mogą kalibrować szkla nie musza ruszać korpusu.
    Zaraz, nie rozumiem najpierw piszesz że kalibrowali do wzorca, potem że niepotrzebnie to ruszali bo można było szkła.
    Przecież jak masz różnicę między bocznymi a środkowym punktem, bo np. uderzyłeś body, to musi być najpierw wzorzec i o tym informują.
    Możesz opisać jak to wyglądało albo podać nr zlecenia?

    pozdr

  4. #2304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Zaraz, nie rozumiem najpierw piszesz że kalibrowali do wzorca, potem że niepotrzebnie to ruszali bo można było szkła.
    Przecież jak masz różnicę między bocznymi a środkowym punktem, bo np. uderzyłeś body, to musi być najpierw wzorzec i o tym informują.
    Możesz opisać jak to wyglądało albo podać nr zlecenia?

    pozdr
    twierdzę tylko że kalibrację korpusu można spiepszyć bo jest kalibrowany do wzorca, wzorcem w przypadku canona (nie wiem jak w nikonie) jest obiektyw, wystarczy że wzorzec jednak nie jest wzorcowy i serwis zaczyna produkować swoją jedynie słuszną kalibrację korpusu - nigdy nie kalibrowałem korpusu do wzorca więc nie mam numeru zlecenia.
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  5. #2305

    Domyślnie

    W nikonie wzorcem też jest obiektyw, który ma opisane "co jest w nim źle" więc wiesz ile ustawień i jakich wprowadzić w puszce aby obrazek z takiej puszki był idealny
    Ale nie słyszałem aby "wzorzec nie był wzorcowy". Oczywiście można kalibrację zrobić lepiej lub gorzej.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #2306

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    twierdzę tylko że kalibrację korpusu można spiepszyć bo jest kalibrowany do wzorca, wzorcem w przypadku canona (nie wiem jak w nikonie) jest obiektyw, wystarczy że wzorzec jednak nie jest wzorcowy i serwis zaczyna produkować swoją jedynie słuszną kalibrację korpusu - nigdy nie kalibrowałem korpusu do wzorca więc nie mam numeru zlecenia.
    Ahh to nie do ciebie zatem tylko do @Xavier80

  7. #2307

    Domyślnie

    Ja wysłałem body na akcję z migawką i przy okazji poprosiłem o kalibrację af do wzorca, body z 4 na 6 obiektywów miało llekkiego fronta, z dwoma trafiało idealnie. Poszedłem drpgą, że warto mieć body ustawione referencyjnie i do tego ewentualnie mikroregulacją dostroić szkiełka. Guzik.. obiektywy trafiające idealnie mają teraz fronta od +10 w górę, te z frontem teraz są od +15 w górę. Jakiś czaas temu nabyłem świetnego Tamrona 70-200 G2 i też musiałem podbić sporo w mikrokalibracji i trafia w punkt. Zresztą nie tylko ja miałem taki problem.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #2308

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Ja wysłałem body na akcję z migawką i przy okazji poprosiłem o kalibrację af do wzorca, body z 4 na 6 obiektywów miało llekkiego fronta, z dwoma trafiało idealnie. Poszedłem drpgą, że warto mieć body ustawione referencyjnie i do tego ewentualnie mikroregulacją dostroić szkiełka. Guzik.. obiektywy trafiające idealnie mają teraz fronta od +10 w górę, te z frontem teraz są od +15 w górę. Jakiś czaas temu nabyłem świetnego Tamrona 70-200 G2 i też musiałem podbić sporo w mikrokalibracji i trafia w punkt. Zresztą nie tylko ja miałem taki problem.
    No ale to jest normalne zjawisko, zlecasz korektę puchy to ci się rozjeżdża kalibracja na obiektywach. To jest Twój błąd @Xavier80, nie serwisu.

  9. #2309

    Domyślnie

    Darku, ja nie piszę o sytuacji, że miałem jedno szkło, które działało bez korekty i po kalibracji do wzorca mam fronta, bo to byłbym w stanie zrozumieć. Ale Tamron 24-70 przed kalibracją na zero mikro, 70-200 G1 na zero mikro ( trafiały super na afs i afc), 35 ed nikkora na +6, dwa przerobione nikkory 85 1.8G na +10 i +15. Po kalibracji Tamrony na +10 i +15, Nikkor ed na +15, 85 nie wiem, na szczęście się pozbyłem. PO dokupieniu 85ka Tamrona na +15 i jest w punkt, po zakupie 70-200 G2, skalibrowanej tap-inem do wzorca... a jakże +15 i jest w punkt. Podpinałem 70-200 vr2, +10 i było spoko. Może i mój błąd, ale zakładałem że w przypadku korekty puchy do wzorca faktycznie af zostanie skalibrowany do wzorca. jest chyba jakaś tolerancja błędów.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  10. #2310

    Domyślnie

    @Xavier80

    Procedura kalibracji do wzorca składa się z 2 etapów: wyrównanie czujników na jednym stanowisku i kalibracja główna na drugim. Wszystko robi automatycznie soft.
    I teraz załóżmy że miałeś na puszce +2 na środkowym to stosowałeś sobie kalibrację obiektywów na załóżmy +3 na jednym a na drugim 0.
    Po zlikwidowaniu +2 na 0 na puszce przez kalibrację do wzorca twoje obiektywy z kalibracją +3 i 0 mają teraz zupełnie inne nastawy.
    Pomyśl sobie teraz że na środkowym miałeś +2 a na bocznym +1.

    AF ma tyle zmiennych w których może wystąpić problem że daje się tolerancję. Stąd po zakupie obiektywu trzeba go korygować (choć nie zawsze).
    I jest to jak najbardziej normalne że na jednym szkle masz +12, na drugim -3 lub 0. A po kalibracji body jeszcze inaczej.

    Poprawnym działaniem jest albo nie ruszanie puchy, jeśli działa all ok.
    Albo po wzorcu korekta obiektywów.

    Powiem Ci jeszcze zabawną rzecz, czujniki potrafią się wyregulowywać, np. po uderzeniu lub przebiegu 200 tyś (przy tej wartości warto zajrzeć do serwisu na przegląd, jeśli się coś dzieje oczywiście).
    Ostatnio edytowane przez Dariusz Breś ; 22-08-2017 o 21:16

Strona 231 z 274 PierwszyPierwszy ... 131181221229230231232233241 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR oficjalnie
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 12:53
  2. Pytanie o SB-900 / Nikon D500
    By Kviki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •