Close

Strona 200 z 274 PierwszyPierwszy ... 100150190198199200201202210250 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 991 do 2 000 z 2735
  1. #1991

    Domyślnie

    Moim zdaniem to idiotyzm, żeby pod dowolny guzik nie mogło się podpiąć dowolnej funkcji. W niższych modelach byłoby jakieś wyjaśnienie (pozycjonowanie modelu) ale w topowej puszce? Po prostu nie mogę tego zrozumieć. Jaki to ma cel?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  2. #1992

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To body mnie nie interesuje, ale w kwestii AF to usunięto ten guzik, który mnie bardziej interesuje - AF-L, AF-E.
    Ja nie mam nawyku pracy z AF na dwa palce, czyli nie mam odpiętego AF z guziku spustu. Więc jak już raz na ruski rok użyję AF-C to chce mieć guzik AF-L do przekadrowania.
    Czekam na D820 czy jak tam on się będzie zwał.Stąd niepokoi mnie usunięcie tego guzika z body z serii semipro.
    Jacek, wydzielonego AEL/AFL nie ma już od czasów d4 ale to dlatego że jest JOYem do AF który służy też jako przycisk. Domyślnie do togo przycisku przypisana podpisana jest funkcja AEL/AEF. Ale o ile pamiętam, można ją podpisać pod inne klawisze także - także na pewno coś dla Siebie znajdziesz

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Moim zdaniem to idiotyzm, żeby pod dowolny guzik nie mogło się podpiąć dowolnej funkcji. W niższych modelach byłoby jakieś wyjaśnienie (pozycjonowanie modelu) ale w topowej puszce? Po prostu nie mogę tego zrozumieć. Jaki to ma cel?
    D4/D4s ma już bardzo dużą możliwość personalizacji obsługi, ale D5/d500 to poziom z kosmosu (włącznie z klawiszami AF-ON na obiektywach tele).Pobierz sobie instrukcję z jednego z nich to zobaczysz jakie są możliwości i jak łatwo się to robi (trudniej zapamiętać co gdzie jest ). Jeśli zależy Ci na tym, to przesiadaj się na d500
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 07-12-2016 o 22:50
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #1993

    Domyślnie

    No to ja nie rozumiem jaki problem ma Jacek_Z ...
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  4. #1994
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Nie mam (na razie) problemu. Nie wiedziałem, że dodatkowy joystick ma taką funkcję. Nie wydaje mi się to jednak najszczęśliwsze rozwiązanie, stare było lepsze. Srodek joy to było ustawienie AF na punkt centralny, a nie AF lock. Chyba, że w trybie AF-S to jest wybór środka, a w trybie AF-C - lock. No to wtedy OK. Tylko co z AE-L gdy się przekadrowuje ze spotem? Tak, domyślam się, można cos tam zaprogramować. Szkoda, że uciekają dość ważne funkcje. Przecież takie guziki były już w Nikonie F100. I komu to przeszkadzało? Chcę obsługiwać aparat dwoma palcami, wskazującym i kciukiem. A tu nagle potrzebne funkcje władowuja na guziki funkcyjne, obsługiwane palcem środkowym czy małym. A dodają przy spuście ISO - po diabła mi to w studiu? Jednym robią dobrze, drugim pogarszają, taka prawda. Reporterzy będący tu większością mi się tu zaraz odezwą, że tak jest lepiej, a mi jest gorzej. Już w D4 usunęli normalny L. i ja nigdy nie pamietam pod którym guzikiem mam poziomicę, a pod którym mam L. Jeszcze trochę i dojdziemy do obsługi jak w canonach, której to nie cierpię. Mam się przesiąść na Pentaxa? Tam jest wszystko z głową, jak kiedyś u nas.
    Nie lubię zmieniac nawyków, szczególnie gdy się czasami pracuje na dwa body z inna guzikologią to jest kiepsko.

  5. #1995

    Domyślnie

    Jacek, ale dodatkowy wybierak AF (JOY jak go nzawałem) jest umiejscowiony w miejscu zblizonym do blokady czasu i przysłony i właśnie pod naciśnięcie tego wybieraka domyślnie podpisana jest ta funkcja. Więc mając nawyki jakie masz, możesz działaś natychmiast, bez zastanawiani. A pod środkowy wybierak główny (tak jak być do tej pory) podpisany jest/może być powrót na środek selektora AF. Jestem pewien że szybko być to zaakceptował - bo nie ma się do czego przyzwyczajać. Przyzwyczajać trzeba by się do całkowitej zmiany. Ale taką można bardzo szybko zrealizować, a jeśli zapomnisz to sprawdzić co jest do czego przyporządkowane, bo pod klawiszem "i" (po prawej obok wyświetlacza, masz dodatkowe "szybkie menu" , gdzie na 3 pozycji, po wyborze banków, masz możliwość konfigurowania "osobistego konfigurowania sterowania" - naprawdę bardzo przejrzyście zrobione.
    Iso obok spustu też mi jest na wała potrzebne, ale można je podmienić z wyborem MODE i znów jest wszystko tak jak było do tej pory.
    Myślę że jeśli D820 (czy jak go zwał) będzie podobnie, to naprawdę nic Ci nie będzie przeszkadzać a raczej będziesz zadowolony z nowych możliwości personalizacji
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #1996

    Domyślnie

    @Pawel Pawlak - napisz proszę czy znasz sposób na szybkie ISO w trybie A "preselekcji przysłony" w D500 ? w MENU nie znalazłem tej opcji a w D7200 była. Wiem klawisz ISO jest przy spuście i niby jest szybko dostępny ale wolałem jednak tylne pokrętło do szybkiej zmiany ISO w trybie A.

  7. #1997

    Domyślnie

    @raftik - nie ma "szybkiego Iso" w D500. Ale możesz używać trybu Manual i auto Iso. Działa podobnie, choć oczywiście nie tak samo. Zmieniasz przysłonę lub czas i za każdym razem Iso za tym podąża.

  8. #1998

    Domyślnie

    @rafik - niestety, prawie zawsze pracuję na M i auto iso. Czasami, kiedy robi się za dużo światła to przełączam się na S, albo A. Ale zazwyczaj, kiedy jest już tak jasno to przestaję focić.
    Także nie wiem czy jest tryb o którym piszesz
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #1999

    Domyślnie

    OK dzięki Panowie. Przy ptakach również używam A i czasami M oraz Auto ISO - w D7200 sprawdzało się świetnie i w D500 działa wyśmienicie. Bardziej jako ciekawostkę pytałem o szybkie ISO na pokrętle, które też było wygodne i faktycznie szybkie w D7200 ale do innych zastosowań niż foto ptaki.

  10. #2000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raftik Zobacz posta
    [MENTION=340] sposób na szybkie ISO w trybie A "preselekcji przysłony" w D500 ? w MENU nie znalazłem tej opcji a w D7200 była. Wiem klawisz ISO jest przy spuście i niby jest szybko dostępny ale wolałem jednak tylne pokrętło do szybkiej zmiany ISO w trybie A.
    M+auto ISO super ustawienie.
    Od 6 lat stosuję to pernamentnie i jest to rewelacyjny sposób na szybkie iso.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

Strona 200 z 274 PierwszyPierwszy ... 100150190198199200201202210250 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR oficjalnie
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 12:53
  2. Pytanie o SB-900 / Nikon D500
    By Kviki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •