Close

Strona 133 z 274 PierwszyPierwszy ... 3383123131132133134135143183233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 321 do 1 330 z 2735
  1. #1321
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Stop panowie!

    Jedna kartka już poszła, żeby nie powiedzieć - tylko jedna. Przeczyściłem ostatnie wpisy. Następne OT i wycieczki osobiste będą mało przytulnie nagradzane. Proszę dyskutować na temat i z zachowanie choćby podstawowej kultury. Jeśli jest to za trudne, zalecam ochłonąć od klawiatury.

    Dziękuję.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #1322

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Mogę potwierdzić, że zżera baterię dosyć szybko, nawet po włączeniu trybu samolotowego. Jak dla mnie aparat jest ok, z jednym niuansem na minus: brak możliwości zmiany iso tylnym pokrętłem sterującym przy trybie preselekcji przysłony...
    Slaweko, widzę że masz w duecie z d750. Powiedz czy między tymi aparatami widzisz jakąś konkretną różnicę w działaniu AF, nie chodzi o rozkład pól AF.

    Jaka fotografie preferujesz ? Ja się zastanawiam nad wymianą D600 na D500. Wtedy miałbym ten sam zestaw jak Ty, 750 i 500. Duża różnica w obrazku między tymi aparatami ? Glownie chodzi o uzywalnosc Max ISO 3200 - przy jasnych obiektywach więcej nie używam ...

  3. #1323

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Slaweko, widzę że masz w duecie z d750. Powiedz czy między tymi aparatami widzisz jakąś konkretną różnicę w działaniu AF, nie chodzi o rozkład pól AF.

    Jaka fotografie preferujesz ? Ja się zastanawiam nad wymianą D600 na D500. Wtedy miałbym ten sam zestaw jak Ty, 750 i 500. Duża różnica w obrazku między tymi aparatami ? Glownie chodzi o uzywalnosc Max ISO 3200 - przy jasnych obiektywach więcej nie używam ...
    Ja bym moim skromnym zdaniem poszedł w d810, ewentualnie drugie D750. Nie sądzę aby w przypadku ślubów/wesel d500 przyniosło jakąś wartość dodaną. No może z wyjątkiem lepszego pokrycia punktami af, co może i da większy komfort w dynamicznych scenach. Ale plastyka zdjęć z jasnymi szkłami...tu d500 z pewnością polegnie z ww. Co innego sport, przyroda. Moim zdaniem do ślubów nie ma sensu.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  4. #1324

    Domyślnie

    Kurczak, jutro Ci obszerniej odpowiem bo wróciłem dopiero z focenia ptactwa nad wodą. Ale do ślubów, spotkań czy imprez są lepsze aparaty niż D500. Choćby tak jak napisał wyżej Xavier. Ewentualnie poczekaj na D760, ale to nie wcześniej niż za ponad rok... 😉

  5. #1325
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Riihikoski, Finlandia
    Posty
    101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomdoe Zobacz posta
    Kolego nie zapędzaj się tak z wyrażaniem opini, mieszkam w UK i ludzie tutaj nie są nastawieni na kombinowanie, tym bardziej renomowane sklepy Foto, sprawdź sobie Jessops, Wex, Calumet, Amazon, Clifton Cameras i wszędzie zobaczysz ze D500 jest tylko w pre-orderze, zresztą przez 10 lat jak tu żyje nigdy nie miałem sytuacji aby jakiś sklep próbował "dymać" ludzi, tutaj większość sprzedawców jest bardzo życzliwa i pozytywnie nastawiona do klientów także mów za siebie i nie oceniaj innych przez pryzmat sytuacji jaka jest w Polsce.
    Byłem w UK, w Belgii a teraz siedzę w Finlandii i dopiero tu widzę jak ludzie potrafią być fair. W UK czułem się jak w Polsce. Może dinozaurem nie jest ale wiem jak się świat kręci i że kredyt od gotówki ma większą moc tylko w banku. Jeśli nie spotkałeś się z oszustwami to gratuluję szczęścia.

    Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

  6. #1326

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    (...)Jak dla mnie aparat jest ok, z jednym niuansem na minus: brak możliwości zmiany iso tylnym pokrętłem sterującym przy trybie preselekcji przysłony...
    Cholercia... Też właśnie z tym walczę bo to jednak irytujące jest. Póki co, nie znalazłem rozwiązania. A przyzwyczaiłem się już do takiego układu w D810.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  7. #1327

    Domyślnie

    Byłem wczoraj po południu nad stawami pofocić (przetestować hehe) D500 z podpiętym T150-600. Niestety, termika powietrza masakra. Powietrze "pływało", więc moje ulubione fotografowanie z dalszych odległości (ponad 30m) kończyło się w 8 na 10 przypadków "budyniem" na finalnym obrazku Do około 30 metrów wyszło zadowalająco (czajka, szczygieł, perkoz, bocian, łabędzie, kaczorki i wróblowate).

    Na plus:
    1. AF, ulubiony AF-C, AF Gr. Seriami strzelam maks do 6 zdj. Czasami trafiały się 1,2 szt poruszona na 5, 6 strzałów. Myślę, że to raczej wynika z moich nie najlepszych umiejętności pracy z cięższym tele. Niestety, nie wziąłem monopoda i wszystko strzelałem z rąsi.Dlatego tej nieskuteczności nie zrzucałbym na karb body. Dzień wcześniej miałem podpiety N70-200 f/2.8 VRII i w tym przypadku bardzo rzadko miałem poruszone w serii 5 i więcej zdjęć. Dla mnie osobiście praca z obiektywem powyżej 1,5 kg "z rąsi" jest już niekomfortowa i pojawia się wtedy znacznie większa nieskuteczność generowania nieporuszonych zdjęć.
    2. ISO do 2500, no jeszcze 3200 jest naprawdę ok, pod warunkiem, że jest jeszcze sporo światła. Przy jego deficycie szum na fotkach zaczyna drażnić. Oczywiście akceptacja jego poziomu jest sprawą indywidualną, gdyż jak dla mnie przy sporej ilości światła iso6400 wygląda naprawdę dobrze.
    3. Szybkostrzelność - w zasadzie nie ma co komentować, kałasznikow
    4. Bardzo ładnie naświetlone zdjęcia (pomiar centralnie ważony), w zasadzie idealny rozkłąd na histogramie. Kiedyś w D7100 w pracach z tele podciągałem o 0,3 - 0,7 EV.

    Na minus:
    1. Bateria: żre niesamowicie. Włączony tryb samolotowy, chyba minimalnie pomaga. Wyświetlacz, oglądanie zdjęć sporo energii z akumulatora zabiera. Generalnie jedno zapasowe ogniowo to absolutna podstawa.
    2. Brak możliwości zmiany iso tylnym pokrętłem sterującym przy trybie preselekcji przysłony... Trzeba zdejmować palec ze spustu i przekładać go na przycisk iso i dopiero wtedy zmieniać iso kciukiem ułożonym na tylnym pokrętle. To fatalne rozwiązanie... Oczywiście oprogramowanie może to zmienić, tak aby było jak w D600/10, D750 czy D810, ale wątpię żeby to zmienili.

    No i chyba tyle, na razie cały czas w fazie testów.
    PS. Ponad 2500 pstryków i na f/22 czyściutko, znaczy się w końcu body DX, które nie pyli i nie pluje? hehe
    Ostatnio edytowane przez slaweko ; 23-05-2016 o 08:25

  8. #1328
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    EÅ‚k
    Posty
    82

    Domyślnie

    Tak to racja,bateria to słaba strona D500,dziś 840 klapnięć +trochę przeglądania na wyświetlaczu i po baterii,tryb samolotowy może coś tam trochę daje co do żywotności baterii ale nie liczmy na wiele,na zachodnich forach też trochę narzekają na baterięPotwierdzam na 1900 klapnięć nie widać oleju,kurzu,pyłu-może pod tym względem będzie dobrzeAF najlepszy jaki miałem(zaznaczam że z puszkami jednocyfrowymi nie pracowałem)Jak na razie nie mam zarzutów oprócz może jednego małego-bateria

  9. #1329

    Domyślnie

    Mam prośbę.
    Czy może ktoś wstawić RAWy do pobrania z okolic wschodu słońca jakiś ptaków w krzakach na iso 3200, 6400 i 12800?
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  10. #1330

    Domyślnie

    Irma, a czy mogą być z zachodu słońca? Jeśli tak, to wykonam przy tych parametrach i podeślę Ci Rawy ale dopiero w sobotę w nocy (w sobotę jadę po południu na ptaki).
    Ostatnio edytowane przez slaweko ; 23-05-2016 o 12:01

Strona 133 z 274 PierwszyPierwszy ... 3383123131132133134135143183233 ... OstatniOstatni

Podobne wÄ…tki

  1. Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR oficjalnie
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 12:53
  2. Pytanie o SB-900 / Nikon D500
    By Kviki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •