Close

Strona 110 z 274 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111112120160210 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 091 do 1 100 z 2735
  1. #1091

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To co napisał Paweł dotyczy generowania jpg. Bo pisze o krawedzi itd. Z RAWa generujemy jpg sami - tzn nie z algorytmu z body tylko z ACR czy innych wywoływarek.
    Detal to nie tylko krawędź.
    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Pytanie skąd się bierze to wybiórcze traktowanie akurat krawędzi( cytuję akurat Ciebie, ale może Paweł rzuci trochę światła na tę anomalię). Zgaduję, że to sztuczka programowa a skoro tak to to samo można uzyskać w pp. Oczywiście mogę się mylić, ale jeśli to prawda to jedyny zysk z pliku D500 polegałby właściwie na tym, że przez brak konieczności głębszego definiowania krawędzi w pp przy okazji nie podbija się szumu, ale są w tej chwili na rynku są wtyczki które i z tym doskonale dają sobie radę.
    Jpg swoją drogą ale to kwestia wtórna - wynikająca właśnie z takiego obrazu w RAW o którym pisałem. Ewidentnie jest różnica w materiale zawartym NEFach - tak samo jak było to w przypadku D200 i d300 - jak porównany wykresy z DXOmark to te pliki szumią podobnie, natomiast w praktyce różnica jest kolosalna ze względu na charakterystykę szumów i właśnie sprecyzowanie krawędzi. pliki z D300 wraz ze wzrostem iso nadal utrzymują krawędzie - dzięki temu mają wsłaśnie silniejszy detal, podczas gdy poliki z d200 się po rozsypują. RAWy z d500 odbierane sa ostrzejsze m.in ze względu na to że mają silniejsze ziarno - to w trakcie PP możemy określić czy i w jakim momencie chcemy je usunąć.
    Wg mnie z całą pewnością na wysokich iso D500 ma przewagę pod względem DR i szumów nad d7200 ale jak dużą ? trudno to określić jednoznacznie zwłaszcza że jest ona różna dla różnych wartości iso - krzywe spadku DR i wzrostu szumów w tych aparatach na pewno nie są równoległe - nie zdziwiłbym się gdyby na najniższych iso D7200 szumiał słabiej, ale im wyżej tym przewaga d500 będzie większa (wydaje mi się że po znormalizowaniu rozdzielczości przewaga d500 będzie sięgała 1/2-2/3EV)

    Ja wyrobię sobie ostatecznie zdanie pod tygodniowym użytkowaniu d500 w normalnych warunkach. Na obecna chwilę nie bardzo podoba mi się to co robi z jego NEFami ACR

    edit:
    kilka pierwszych wrażeń z użytkowania D500: http://www.naturalart.ca/voice/blog.html
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 03-05-2016 o 10:00
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #1092
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Jpg swoją drogą ale to kwestia wtórna - wynikająca właśnie z takiego obrazu w RAW o którym pisałem.
    Nie jest to mozliwe. RAW to zapis stanu sensela. Tu nie ma miejsca na interpretacje tego, czy to piksel leżący przy krawędzi, czy w środku jednolitego obszaru. Co innego silnik generujący jpg.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #1093

    Domyślnie

    http://www.naturalart.ca/images/deta...00_2400pix.jpg

    no pieknie taka jakosc przy 8000

    az dzis zobacze u siebie na d600 przy takim iso


    a moze ktos wie jak wyglada sprawa czasu i zdjec poruszonych

    to samo co w innych nowych puszkach w stosunku do d300
    Ostatnio edytowane przez Andi74 ; 03-05-2016 o 10:32
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

  4. #1094

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie jest to mozliwe. RAW to zapis stanu sensela. Tu nie ma miejsca na interpretacje tego, czy to piksel leżący przy krawędzi, czy w środku jednolitego obszaru. Co innego silnik generujący jpg.
    pozwolę sobie w tej materii mieć zbieżne z Jackowym zdanie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Andi74 Zobacz posta
    http://www.naturalart.ca/images/deta...00_2400pix.jpg

    no pieknie taka jakosc przy 8000

    az dzis zobacze u siebie na d600 przy takim iso......................
    to nie są aż takie ciężkie warunki oświetleniowe żeby iso 8000 sprawiło nowszym matrycom problem ....... ;
    zresztą, d600 pod względem obrazka w takiej samej scenie nie byłby gorszy pod warunkiem, że AF by trafił .....
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 03-05-2016 o 10:41

  5. #1095

    Domyślnie

    dal by rade w koncu pies to nie chomik
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

  6. #1096

    Domyślnie

    a tego ( że dał by radę) to już taki pewien nie jestem ......

  7. #1097

    Domyślnie

    Na tych pierwszych wrażeniach gościu opisuje że iso 3200 wygląda jak iso 6400 na D750.
    Czyli na DX bardzo dobrze Jak ktoś będzie potrzebował lepszego iso pójdzie w FX.

    Jak myślicie kiedy spadnie z ceny ? hehe
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  8. #1098

    Domyślnie

    Bardziej zainteresowałyby mnie zdjęcia w komfortowych warunkach świetlnych przy w miarę statycznych obiektach fotografowania. Zdjęcia na ISO w przedziale od 100 do 1600. Fotoreporterka to nie tylko śledzenie szybko poruszających się obiektów i focenie w półmroku. Już po wielu samplach wiem, że aparat spisze się dobrze w trudnych warunkach na wysokich ISO. Chciałbym zobaczyć jak spisuje się w warunkach normalnych na niskich ISO. Jaki jest wtedy obrazek, detal.

  9. #1099

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie jest to mozliwe. RAW to zapis stanu sensela. Tu nie ma miejsca na interpretacje tego, czy to piksel leżący przy krawędzi, czy w środku jednolitego obszaru...
    Dziwne stwierdzenie. Jak to nie jest możliwe? Od dawna się słyszy o tym, że producenci stosują różne chwyty by trochę podrasować RAWa (mniejsza o nomenklaturę). W idealnym świecie Leiki może jest tak jak piszesz, ale producenci tacy jak Canon, Nikon czy Sony poprawianie świata mają w genach Wiem, że cytat z optycznych pewnie wywoła jedynie pusty śmiech, ale akurat w teście D300 napisali mniej więcej to o czym wcześniej wspominał Paweł, cyt;
    " Z drugiej jednak strony niepokoi nas wynosząca aż 20% odpowiedź w częstości Nyquista. U Leiki M9, która nie ma filtra AA, wynosiła ona tylko na poziomie 10%, co jasno świadczyło jednocześnie o braku filtra i zerowym wyostrzaniu, czyli braku ingerencji w RAW-y. Tutaj, bardziej skłaniamy się do hipotezy o jednoczesnym lekkim osłabieniu filtra AA i lekkim podniesieniu kontrastu krawędziowego już na etapie pliku RAW. Programiści Nikona niestety lubią takie zabawy, uznając często, że oni zdecydowanie lepiej wiedzą od użytkownika, co jest dla niego dobre."

  10. #1100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie jest to mozliwe. RAW to zapis stanu sensela. Tu nie ma miejsca na interpretacje tego, czy to piksel leżący przy krawędzi, czy w środku jednolitego obszaru. Co innego silnik generujący jpg.
    czysta teoria Jacek.

    edit:
    wytłumacz mi jak to się ma do: rawów 12 i 14bitowych, kompresowanych stratnie i bezstratnie wreszcie do wersji rozdzielczości L, M, S ?
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 03-05-2016 o 11:09
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 110 z 274 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111112120160210 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR oficjalnie
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 12:53
  2. Pytanie o SB-900 / Nikon D500
    By Kviki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •