Close

Strona 101 z 274 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 2735
  1. #1001

    Domyślnie Nikon D500 (DX) oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Czyli ile realnie mieści wtedy bufor?
    Przy najszybszych xqd lexara nie zapchamy bufora. Podczas klepania 10fps zatrzymuje sie na ok r18 i nie schodzi niżej. Wszystko jest wczytywane na bieżąco. A sekundę po skończonej serii wszystko mamy zaspisane.

    Za to karty lexar uhs2 sd wywalają err - i jest to jakiś problem systemowy (albo nikona ale raczej lexara bo sandisk chodzi ok) bo na świecie o tym piszą. Wiec proszę uważać przy zakupie.

    Body jeśli chodzi o budowę i ergonomię bez uwag. Czego sie obawiałem ale jest ok. Dawny Mode który obecnie jest z prawej można skonfigurować pod czerwonym przyciskiem od nagrywania wiec wszystko co istotne do focenia mamy pod prawa ręka.

    Na razie tyle więcej opisze jak usiądę do kompa.
    Ostatnio edytowane przez kichu ; 30-04-2016 o 17:55

  2. #1002

    Domyślnie

    @cz4rnuch

    Słuchaj, mnie nie przeraża ziarnistość obrazu na wysokich ISO, byleby miała ona charakter i jakąś plastykę.
    Tak jak mówił Paweł wcześniej, że z powodzeniem używało się i używa analogowych materiałów światłoczułych z zakresu dającego większe ziarno, niż dzisiejsze lustra cyfrowe i ciągle istnieją ludzie, którzy widzą w tym potencjał.
    Szanuję osiemsetki za szczegółowość, ale uważam, że dobiły do kresu swoich możliwości w formacie FX.
    Przynajmniej przy dzisiaj obowiązujących technologiach.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez djhonda Zobacz posta
    Tylko nie f8 1/8000 51k tylko bardziej f2.8 1/125 51k jeśli można.
    A dlaczego nie przy dobrym świetle, tylko z piwnicznej izby obrazek chcesz oglądać ?

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    (...) Ja jednak przeglądając zamieszczony nefy pozostanę jednak przy swoim zdaniu. W przypadku jakości obrazu ( tak samego nefa, jak i po zabawie z suwakami w lr) nie widzę istotnej przewagi nad d7200 10k za d500 to moim skromnym zdaniem jednak gruba przesada.
    Mam podobny punkt widzenia.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    (...) Myślę, że do dwóch lat cena D500 będzie sięgać 6000-7000, a to już jest akceptowalna kwota (D300s kosztował 5000 (...)
    Taka cena powinna być już dzisiaj. 10k to przesada. Choć pewnie wielu dałoby za D500 nawet 12 czy 13k.

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Scheibus Zobacz posta
    @cz4rnuch

    Słuchaj, mnie nie przeraża ziarnistość obrazu na wysokich ISO, byleby miała ona charakter i jakąś plastykę.
    Tak jak mówił Paweł wcześniej, że z powodzeniem używało się i używa analogowych materiałów światłoczułych z zakresu dającego większe ziarno, niż dzisiejsze lustra cyfrowe i ciągle istnieją ludzie, którzy widzą w tym potencjał.
    Szanuję osiemsetki za szczegółowość, ale uważam, że dobiły do kresu swoich możliwości w formacie FX.
    Przynajmniej przy dzisiaj obowiązujących technologiach.

    - - - - kolejny post - - - - - -



    A dlaczego nie przy dobrym świetle, tylko z piwnicznej izby obrazek chcesz oglądać ?
    Tak oceniam wysokie ISO, bo wtedy go używam. Po co mi ISO 51k w słoneczny dzień?
    usuniety bo obrażał uczucia religijne

  5. #1005

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Choć pewnie wielu dałoby za D500 nawet 12 czy 13k.
    Uwierz, że gdyby D500 kosztował 13k, to wybrałbym D4s, bo już się do niego przymierzałem.
    Niestety, priorytetem jest u nnie odchylany ekran, jako że w tej klasie sprzętu poniechano "kominków".
    Ostatnio edytowane przez david555 ; 30-04-2016 o 18:19

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Scheibus Zobacz posta
    Szanuję osiemsetki za szczegółowość, ale uważam, że dobiły do kresu swoich możliwości w formacie FX.
    Przynajmniej przy dzisiaj obowiązujących technologiach.
    Nie żeby coś, ale matryca FX o takiej samej gęstości co ta w D500 miałaby 46Mpx. Jak dla mnie to do kresu możliwości jeszcze DUŻO brakuje.

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Assire Zobacz posta
    Nie żeby coś, ale matryca FX o takiej samej gęstości co ta w D500 miałaby 46Mpx. Jak dla mnie to do kresu możliwości jeszcze DUŻO brakuje.
    Już o tym pisałem, że matryca w D810 ma pixele o wielkości 23.8 um kw., natomiast w D500 17.9um kw.*

    *- um kw. - czytaj: mikrometr kwadrat

    W segmencie pro, proporcje są już ok.: http://snapsort.com/compare/Nikon-D4s-vs-Nikon-D5/specs
    Ostatnio edytowane przez david555 ; 30-04-2016 o 18:52

  8. #1008

    Domyślnie

    Więc co rozumiesz przez kres możliwości? Bo to się kupy nie trzyma.

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Assire Zobacz posta
    Więc co rozumiesz przez kres możliwości? Bo to się kupy nie trzyma.
    Mówię tylko, że żeby zwiększyć w D810 liczbę pixeli na matrycy wielkości FX, trzeba pomniejszyć pixel poniżej i tak tyciego rozmiaru 23.8 mikrometra kwadrat.

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Scheibus Zobacz posta
    Mówię tylko, że żeby zwiększyć w D810 liczbę pixeli na matrycy wielkości FX, trzeba pomniejszyć pixel poniżej i tak tyciego rozmiaru 23.8 mikrometra kwadrat.
    Ale idąc tym tropem to znaczy, że D500 już przekroczył kres możliwości, bo ma jeszcze mniejsze pixele

Strona 101 z 274 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR oficjalnie
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 12:53
  2. Pytanie o SB-900 / Nikon D500
    By Kviki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •