Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie D3200+ Nikkor 18-105 AF-S DX Jaki filtr polaryzacyjny??

    Witam wszystkich.Potrzebuje kupic filtr polaryzacyjny do mojego nikona d3200 z obiektywem Nikkor 18-105 AF-S DX 67mm. Potrzebuje filtra nie z najniższej polki ale tez nie z najwyższej. Mogę wydać na filtr max 200 zl.czy w tej kwocie kupie porządny filtr??Co byscie polecili w tej cenie?? Sporo czytalem o filtrach i czesto w wypowiedziach pojawia sie ten filtr. Co o nim sądzicie??
    http://abfoto.pl/filtry-hoya-filtr-p...0026_2252.html
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Od 10 lat korzystam z Marumi DHG (mam starszą i nowszą wersję). Kup 77mm. Zawsze możesz później podpiąć przez redukcję do ew. kupionych innych szkiełek.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  3. #3

    Domyślnie

    W EURO RTV AGD masz ten sam filtr taniej a wersje HD za 200zl

  4. #4

    Domyślnie

    potwierdzam filtry marumi bardzo dobre
    D300 + 12-24 + 50 + 70-300 + SB600

  5. #5

    Domyślnie

    Wiecie ze nie brałem pod uwagę filtrów murami bo w sklepach jak rozmawiałem ze sprzedawcami to polecali firmę hoya.Ale jak poczytałem Wasze posty to chyba zainteresuje sie Marumi.
    Daro napisałeś mi żebym kupił marumi dhg o średnicy 77 mm ale mój obiektyw ma średnice 67 mm. A jak byś mógł to wrzucił byś mi jakiś link do tego filtra którego używasz(tego nowszego) w jakimś sklepie żebym go sobie obejrzał i zapoznał z cenami.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawello80 Zobacz posta
    Daro napisałeś mi żebym kupił marumi dhg o średnicy 77 mm ale mój obiektyw ma średnice 67 mm.
    Chodzi o to, żeby kupować filtry nakręcane z głową. Jeśli masz parę obiektywów i każdy ma inną średnicę dla filtrów, są dwie szkoły co kupować - jedni kupują bezmyślnie po jednym filtrze na każdy obiektyw, inni kupują największą rozsądną średnicę filtra i po jednej przejściówce na każdą średnicę obiektywu - i tym sposobem zamiast kupować kilka identycznych filtrów tylko o różnych średnicach można mieć jeden filtr i kilka przejściówek.

    Więc jak chcesz kupować filtry z głową - należy zastanowić się najpierw jakie mniej więcej obiektywy planujesz kupić w dającej się przewidzieć przyszłości i kupić taki filtr, żeby pasował do wszystkich, czyli o największej rozsądnej średnicy. Być może będzie się to wiązać z kupnem filtra, który teraz jest szerszy niż Ci potrzeba, ale jak kupisz na wiosnę nowy obiektyw, moze się okazać, że będziesz miał filtr jak znalazł.

    Alternatywnie możesz kupić teraz filtr mniejszy, ale jak dokupisz kiedyś inny obiektyw z większą średnicą, będziesz musiał dokupić i filtr o większej średnicy, jeśli uznasz jego obecność za konieczną.

    To tyle jeśli idzie o sama średnicę, nie mówię w ogóle o firmach czy modelach...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    Od 10 lat korzystam z Marumi DHG (mam starszą i nowszą wersję). Kup 77mm. Zawsze możesz później podpiąć przez redukcję do ew. kupionych innych szkiełek.
    Dark w poprzednim poście zrobiłem literówkę piszac twój nick Mam prośbę wkleił byś mi link do tego filtra Marumi dhg żebym go sobie obejrzał i zapoznał sie z cenami.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie potrafisz wpisać w google tekstu "Marumi DHG"?
    Takie to skomplikowane?
    Jacek

  9. #9

    Domyślnie

    Mam tę starszą wersję, kupowałem pierwotnie, jak Ty, na 67 mm.
    http://allegro.pl/marumi-filtr-polar...894517664.html

    Jak dokupiłem szkła ze średnicą 77mm, dokupiłem ten nowy:
    http://allegro.pl/filtr-polaryzacyjn...718711560.html

    Najlepiej kupować filtry w wersji slim, mniejsza szansa na winietowanie przy dokładaniu np. filtrów połówkowych.

    Dodam, że dobrze się czyszczą i po wielu latach użytkowania nie odnotowałem problemów z tymi filtrami.
    Ostatnio edytowane przez Dark ; 05-01-2016 o 09:11
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Nie potrafisz wpisać w google tekstu "Marumi DHG"?
    Takie to skomplikowane?
    Nie jest to skomplikowane.Po wpisaniu w Google a później w Ceneo Marumi DGH wyskoczyło mi 10-12 rożnych filtrów polaryzacyjnych.Jak człowiek się nie zna to nie wie co kupić.Dlatego Was proszę o pomoc.A Ty Kolego JK jak nie chcesz pomoc to chociaż nie puszczaj chociaż głupich postów które nie pomagają ani nic nie wnoszą. Cwaniakuj sobie gdzie indziej np. przed blokiem.

    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    Mam tę starszą wersję, kupowałem pierwotnie, jak Ty, na 67 mm.
    http://allegro.pl/marumi-filtr-polar...894517664.html

    Jak dokupiłem szkła ze średnicą 77mm, dokupiłem ten nowy:
    http://allegro.pl/filtr-polaryzacyjn...718711560.html

    Najlepiej kupować filtry w wersji slim, mniejsza szansa na winietowanie przy dokładaniu np. filtrów połówkowych.

    Dodam, że dobrze się czyszczą i po wielu latach użytkowania nie odnotowałem problemów z tymi filtrami.
    Dziękuje Ci kolego za pomoc.Zorientuje się cenowo przedstawiają te filtry i zakupie jeden z nich.Pozdrawiam
    Ps. Jak by ktoś miał jeszcze propozycje na inny filtr to niech spokojnie pisze.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 15:12
  2. Jaki filtr polaryzacyjny do D3100 z NIKKOR 18-55mm
    By Spotter Patryc in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 01:58
  3. D90 + 18-105 VR - jaki wybrać filtr polaryzacyjny
    By kanias in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 08:05
  4. Nikkor AF-S DX 18-105 VS. Nikkor AF-S 16-85
    By dzikus82 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 10:11
  5. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-01-2009, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •