Close

Strona 49 z 63 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 628
  1. #481

  2. #482

    Domyślnie

    Zaczynam testowanie Lumiksa GX9. Gdyby coś kogoś interesowało, to dajcie znać, co mam sprawdzić
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #483

    Domyślnie

    Zainteresowanie widzę zerowe, ale gdyby ktoś przypadkiem chciał poczytać recenzję Panasa GX9, to zapraszam:

    http://www.epicure.pl/lumix-gx9/
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #484

    Domyślnie

    Fajna recenzja, dzięki za wysiłek przy przygotowaniu.
    Szczęśliwie użytkuję G80 - czyli wszystkie zalety GX9 + ergonomia i uszczelnienie, ale minus lepsza matryca ( w G80 jest "stara" 16 MP). Ale i tak dowiedziałem się co nieco od Ciebie o ustawieniach dla JPEG.
    Z obiektywów do "rozwinięcia skrzydeł" polecam Panaleicę 15/1.7

    W recenzji z jakiegoś powodu nie uruchamia mi się materiał filmowy.
    D90 D610 N105/2,8G N50/1,8D N18-200/3,5-5,6G N35-70/2.8D N70-210/4D S17-50/2,8 Sa14/2.8 SB-R1

  5. #485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fink Zobacz posta
    W recenzji z jakiegoś powodu nie uruchamia mi się materiał filmowy.
    O, dzięki za cynk. Już poprawiłem... Montowałem ten film do 4 rano i podlinkowałem go półprzytomny tuż przed weekendowym wyjazdem. Znalazłem teraz jeszcze kilka luk w tekście, które przegapiłem w pośpiechu.

    Miał być jeszcze materiał wideo o autofocusie i filmowaniu, ale chciałem puścić recenzję jeszcze przed końcem miesiąca, a czasu zabrakło. Planuję w najbliższym czasie uzupełnić tekst.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Zainteresowanie widzę zerowe, ale gdyby ktoś przypadkiem chciał poczytać recenzję Panasa GX9, to zapraszam:

    http://www.epicure.pl/lumix-gx9/
    Troche brakuje o filmowaniu.
    Nie wiem jak chodzi tam AF przy filmowaniu czy przy wielu planach AF utrzymuje ruchomy cel bez przeostrzania.
    Jak wypadaja szybkie sceny na 4K i HD.
    Czy jest plynnosc ruchu dla obu rozdzielczosci ?
    Jak wyglada sprawa poboru pradu przy filmowaniu ?
    Na ile starczy akumulator.
    Czy sensor nie przegrzewa sie. Filmowanie non-stop....
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  7. #487

    Domyślnie

    Coś o filmowaniu jeszcze będzie za jakiś czas. Muszę tylko zmontować materiał wideo. Nie będzie tam jednak nic o 4K, bo nie sprawdzałem. Nie mam ani monitora 4K, ani komputera, który udźwignie montaż, więc nie będę wróżył z fusów.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #488

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Coś o filmowaniu jeszcze będzie za jakiś czas. Muszę tylko zmontować materiał wideo. Nie będzie tam jednak nic o 4K, bo nie sprawdzałem. Nie mam ani monitora 4K, ani komputera, który udźwignie montaż, więc nie będę wróżył z fusów.
    Wiesz najlepiej dac link do pliku sciagniety wprost z aparatu i niech kazdy sam oceni jak to wypada

    Bardzo wazne jest czy w 4K przy ruchu poziomym masz plynny ruch. (czy nie ma smuzenia, rozmywania detali)
    To samo tyczy sie trybu 1080p choc przy obecnych procesorach urzadzenia zaczynaja sobie juz radzic.
    Bardzo dlugo producenci nie potrafili wyprodukowac ze swoich puszek plynnie filmowanego materialu w 1080p.
    A to co oferowali bylo namiastka prawdziwego HD.

    Stad obawiam sie, ze 4K bedzie przechodzil te same bóle rozwojowe co HD i stad moja
    ciekawosc rozwiazan w tym modelu aparatu

    Ciekawe jakiego kodeka uzyto do 4K ?
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  9. #489

    Domyślnie

    Dzisiaj 4K w aparatach to jest śmiech na sali. Jak nie kulawy AF, to mega crop, brak stabilizacji, ograniczenie czasu nagrywania albo przegrzewanie się, potężny rolling shutter. Jeśli ktoś potrzebuje takiej rozdzielczości, to musi kombinować, żeby obejść te wszystkie ograniczenia, ale ja nie potrzebuję...

    Testowanie takiego badziewia to dla mnie żadna przyjemność i raczej nie będę tego robił, dopóki ten format nie stanie standardem. A stanie się to wówczas, gdy aparaty będą miały nie tylko napis "4K" na pudełku, bo na razie to tylko o to głównie chodzi, tylko faktycznie tryb ten będzie w pełni sprawy i użyteczny, w żaden sposób nieupośledzony względem FHD.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #490

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta
    Wiesz najlepiej dac link do pliku sciagniety wprost z aparatu i niech kazdy sam oceni jak to wypada

    Bardzo wazne jest czy w 4K przy ruchu poziomym masz plynny ruch. (czy nie ma smuzenia, rozmywania detali)
    To samo tyczy sie trybu 1080p choc przy obecnych procesorach urzadzenia zaczynaja sobie juz radzic.
    Bardzo dlugo producenci nie potrafili wyprodukowac ze swoich puszek plynnie filmowanego materialu w 1080p.
    A to co oferowali bylo namiastka prawdziwego HD.

    Stad obawiam sie, ze 4K bedzie przechodzil te same bóle rozwojowe co HD i stad moja
    ciekawosc rozwiazan w tym modelu aparatu

    Ciekawe jakiego kodeka uzyto do 4K ?
    Tak dla porządku - jak testujesz tryb filmowania? Dla uzyskania wrażenia płynnego ruchu powinno się ustawiać priorytet migawki, lub tryb manualny z czasami wielokrotności FPS. Dla standardu 25 FPS czas powinien mieć wartość 1/50sek.
    Tryb priorytetu przesłony się nie sprawdzi. Przy filmowaniu w świetle dziennym dla czasów 1/50 sek zazwyczaj potrzebny jest dodatkowy filtr szary neutralny (kilka EV) bo jest za jasno.
    Z moich prób trybu 4K w aparacie Panasonic wychodziło, że płynność ruchu była dobra, jakość materiału była bardzo dobra, a AFC nie nadawał się do niczego. Jakość filmów 4K po przeskalowaniu do 1080p była wyraźnie lepsza niż natywnie nagrane 1080p.

Strona 49 z 63 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •