Close

Strona 46 z 63 PierwszyPierwszy ... 36444546474856 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 628
  1. #451

    Domyślnie

    Pamiętam, że jak kupowałem tą przejściówkę do AIsów, to były do wyboru z ustawianiem przesłony. Ale droższe i w tedy nie myślałem, że w przyszłości się przyda. A speedboster drogi, dlatego mooożeee kiedyś kupię. Byłem poprostu ciekaw, jak Sigma wypadnie z GX7.
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  2. #452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikul22 Zobacz posta
    Pamiętam, że jak kupowałem tą przejściówkę do AIsów, to były do wyboru z ustawianiem przesłony. Ale droższe i w tedy nie myślałem, że w przyszłości się przyda. A speedboster drogi, dlatego mooożeee kiedyś kupię. Byłem poprostu ciekaw, jak Sigma wypadnie z GX7.
    Na wygodę to nie masz co liczyć ale fotki zrobisz pewnie ciekawe więc nie zapomnij się pochwalić.

    Cytat Zamieszczone przez ulv Zobacz posta
    Jasne, ale @mikul22 właśnie takiej by potrzebował, bo jego Sigma nie ma pierścienia przysłon
    Co ciekawe może przydać się i do AI(-s), bo można mieć w pełni otwartą przysłonę do ostrzenia i domykać ją do roboczej tym dodatkowym pierścieniem, ale kto by się w to bawił
    Skoro produkują to widocznie jest na to zbyt i komuś się to opłaca.

    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  3. #453

    Domyślnie

    JEST



    Niniejszym budowę mojej szklarni do Lumix'a G80 uznaję za zakończoną :

    - Panaleica 15/1,7 - "szeroki" kąt do wnętrz i jasne szkło na słabe warunki świetlne
    - Lumix 14 - 140 II - uszczelniony i uniwersalny spacerzoom na większość okazji
    - Olympus 60/2,8 - szkło do makro, a i jako portretowe może posłużyć
    - Lumix 100 - 300 II - uszczelnione tele do przyrody

    I na razie powinno wystarczyć.
    A jak kiedyś spadnie z nieba góra pieniędzy wystarczająca, żeby część przepier..lić na hobby to można by zamienić 14-140 na Leice 12-60 i dokupić Leice 8-18, żeby mieć coś faktycznie szerokiego.

    Aż z ciekawości muszę chyba zrobić porównanie podobnego zestawu dla D610...
    D90 D610 N105/2,8G N50/1,8D N18-200/3,5-5,6G N35-70/2.8D N70-210/4D S17-50/2,8 Sa14/2.8 SB-R1

  4. #454

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fink Zobacz posta
    Niniejszym budowę mojej szklarni do Lumix'a G80 uznaję za zakończoną...
    Weź bo Ci uwierzymy . Szczerze Ci życzę abyś był wyjątkiem potwierdzającym regułę ale czy to wogóle jest możliwe???

    Cytat Zamieszczone przez Fink Zobacz posta
    - Panaleica 15/1,7 - "szeroki" kąt do wnętrz i jasne szkło na słabe warunki świetlne
    Też się przymierzam. Napisz coś o tym szkiełku.

    Cytat Zamieszczone przez Fink Zobacz posta
    I na razie powinno wystarczyć.
    Czyli na jak długo powiadasz?

    Cytat Zamieszczone przez Fink Zobacz posta
    Aż z ciekawości muszę chyba zrobić porównanie podobnego zestawu dla D610...
    Szkoda czasu bo i co niby miałoby z tego wyniknąć?

    Totalnie przypadkowo złapałem Dawida.
    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  5. #455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gebels Zobacz posta
    Też się przymierzam. Napisz coś o tym szkiełku.


    Jak dla mnie GENIALNE. Ostre, szybki AF, świetne kolory. Łatwo używalne pierścienie przysłony (!) i ostrości dają dużo frajdy przy fotografowaniu, można poczuć się jak "za dawnych lat"
    15 mm ( czyli 30) jak dla mnie jest w sam raz, gdybym musiał wybrać, to mogłoby być moje jedyne szkło.
    D90 D610 N105/2,8G N50/1,8D N18-200/3,5-5,6G N35-70/2.8D N70-210/4D S17-50/2,8 Sa14/2.8 SB-R1

  6. #456

    Domyślnie

    Tak się właśnie zastanawiam czy nie zredukować dwóch szkieł 15 i 25mm na poczet jednego Pasikonika 20/1.7 (lub ewentualnie zamiast PL 15 wziąć Olka 17)

    U mnie dziś gołąbek bo nie lubię iść spać na głodnego.

    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  7. #457

    Domyślnie

    U mnie 20/1.7 sprawdza się jako szkło idealnie. Od niedawna dokupiłem 45/1.8, ale długie lata absolutnie wystarczało mi to jedno szkiełko.

  8. #458

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robanto Zobacz posta
    U mnie 20/1.7 sprawdza się jako szkło idealnie. Od niedawna dokupiłem 45/1.8, ale długie lata absolutnie wystarczało mi to jedno szkiełko.
    W tym systemie to chyba najbardziej uniwersalna stałeczka (aż dziw, że nie pochodzi od Olympusa).

    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  9. #459

    Domyślnie

    Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Panasonica G80 i dorzucę od siebie coś w temacie przejściówek na obiektywy do Nikona.
    Nie jest tak źle jeśli chodzi o kupno speedboostera - kupiłem taki za niecałe trzy stówki i jest całkiem niezły - brak luzów, przysłona otwiera się do końca, ostrzy do nieskończoności i optycznie jest ok. Jedyna wada jaką na razie zauważyłem, to pojawiający się na środku odblask przy mocnym domykaniu przysłony, ale raczej takich wartości nie będę zbyt często używał. Pole widzenia daje jak w formacie DX, czyli jak komuś zależy na szerokich kątach, to jest dużo lepiej niż na zwykłej przejściówce, a do tego działka jasności w gratisie bez istotnego spadku jakości
    Kupiłem od razu też taką zwykłą przejściówkę. Jest porządnie zrobiona, choć zakres regulacji przysłony nie daje chyba pełnego zakresu i przysłona w obiektywach potrafi nie otworzyć się całkiem do końca.

    Mam przy okazji pytanie o kupno stałki - chciałem na początek kupić 25mm/1,7 ale zastanawia mnie też chwalony tutaj 20mm/1,7. Podoba mi się trochę szerszy kąt i małe gabaryty, ale ponoć ma nie najlepszy AF - uważacie, że warto dokładać do niego drugie tyle co za 25mm?

  10. #460

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    Mam przy okazji pytanie o kupno stałki - chciałem na początek kupić 25mm/1,7 ale zastanawia mnie też chwalony tutaj 20mm/1,7. Podoba mi się trochę szerszy kąt i małe gabaryty, ale ponoć ma nie najlepszy AF - uważacie, że warto dokładać do niego drugie tyle co za 25mm?
    Nie wiem czy warto dokładać. To zależy na czym Ci zależy. Optycznie dużej różnicy nie widzę na korzyść 20 (mówię tu o własnych odczuciach organoleptycznych nie o testach bo nie patrzyłem nawet jak się oba do siebie mają). Jedno jest pewne (też na przykładzie egzemplarzy, które aktualnie posiadam), że AF w 25 jest zauważalnie szybszy. Różnica nie jest miażdżąca ale ja ją zauważam. Trzeba jednak przyznać, że jednym i drugim robiłem dzieciaki w ruchu i dawały radę. Jeśli chodzi o ich celność to nie mam się czego przyczepić. W moim odczuciu 20 ma mniejszą CA. Gabaryty to wiadomo- różnica na korzyść 20, a co by nie mówić jest też przy tym solidniej zrobiona. Do 25 za to w komplecie dostajesz osłonę przeciwsłoneczną. Mnie też ciekawość skusiła do zakupu 20... bo szerzej, bo mniejsza. To co mi jednak głównie w niej nie pasuje to mniejsza GO. Ja jednak sporo fotografuję swoje dzieciaki i choć początkowo myślałem, że 20 będzie mi lepiej bo szersza i w pomieszczeniu będzie wygodniej to w praniu okazało się, że jakoś mi nie pasuje ta GO. Wolę to co dostaję z 25, a focę głównie na max. przysłonie. Teoretycznie różnica jest niewielka ale coś mi tu nie leży. 20 mam co prawda od niedawna więc muszę jeszcze zrobić do niej 1-2 podejścia i wtedy zdecyduję definitywnie, która pójdzie na handel.
    Shot'cik z 20 właśnie:

    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

Strona 46 z 63 PierwszyPierwszy ... 36444546474856 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •