Close

Strona 45 z 63 PierwszyPierwszy ... 35434445464755 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 628
  1. #441

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    Właśnie się przymierzam, uwielbiam takie wady
    Tylko potrzebne są jeszcze krople rosy/deszczu i odpowiednie światło żeby puszczał ładne bańki. U mnie właśnie pada i ocieplenie podobno jakieś idzie więc jest szansa na poranne focenie w sprzyjających warunkach.

    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  2. #442

    Domyślnie

    Cześć,
    czy ktoś się orientuje, czy mogę poprzez przejściówkę podłączyć do mojego Panasia gx7 obiektyw Sigma 35 1.4 Art (mocowanie Nikon F)? Obecnie przejściówka służy mi do podpinania manualnych Nikkorów Ai-s. Gdzieś kiedyś czytałem, że obiektywów AF nie powinno się podpinać - bo nie idzie ich ściągnąć. Pozostaje serwisowe rozkręcanie.
    Dziękuję.
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  3. #443

    Domyślnie

    Bezkarnie podpinałem do przejściówki Fuji-Nikon zarówno obiektywy AI jak i Nikona 35 i 85 AFS czy Sigmę AF. Podejrzewam, że w przejściówce m43 na Nikona jest podobnie.
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

  4. #444

    Domyślnie

    Podłączyłem i ... dopiero zauważyłem, że Sigma nie ma manualnie ustawianej przysłony. Albo czegoś nie wiem
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  5. #445

    Domyślnie

    Potrzebujesz przejściówkę z pierścieniem przymykania popychacza przysłony.
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

  6. #446

    Domyślnie

    Myślę że kiedyś zainwestuje w speedbostera. Dzieki.
    Panasonic GX7 + D750 - jako backup

  7. #447

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ulv Zobacz posta
    Potrzebujesz przejściówkę z pierścieniem przymykania popychacza przysłony.
    A są takie przejściówki z Olka na inne systemy? Swoją drogą jak można przymknąć popychacz? Jak czytam to myślę, że cała moja nauka poszła w las?

    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  8. #448

    Domyślnie


    Pierwszy z lewej. Ruch srebrnego pierścienia przemieszcza dźwignię, która w Nikonie przymyka przysłonę. Im mocniej jest przesunięta tym mocniej zamknięta jest przysłona. W ten sposób w Nikonie korpus ustawia przysłonę za wyjątkiem najnowszych obiektywów E, bo tam jest już elektroniczne przełożenie.
    Wprawdzie te są z Nikona na Fuji. Na pewno z Nikona na M43 jest. W drugą stronę (z M43 na inne systemy) wątpię, ze względu na odległość rejestrową i elektroniczne sterowanie przysłoną...
    Ostatnio edytowane przez ulv ; 26-04-2017 o 22:18
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

  9. #449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ulv Zobacz posta
    Pierwszy z lewej. Ruch srebrnego pierścienia przemieszcza dźwignię, która w Nikonie przymyka przysłonę. Im mocniej jest przesunięta tym mocniej zamknięta jest przysłona. W ten sposób w Nikonie korpus ustawia przysłonę za wyjątkiem najnowszych obiektywów E, bo tam jest już elektroniczne przełożenie.
    Wprawdzie te są z Nikona na Fuji. Na pewno z Nikona na M43 jest. W drugą stronę (z M43 na inne systemy) wątpię, ze względu na odległość rejestrową i elektroniczne sterowanie przysłoną...
    Albo ja śpiący jestem albo czegoś tu nie kumam Taka przejściówka to jest przydatna do szkieł "G" pozbawionych pierścienia przysłony. W innym wypadku zakup (przypuszczam, że jednak trochę droższy) totalnie mija się z celem. Tutaj np. nie rozumiem komu potrzebne dwa pierścienie przysłony.


    Co do Speedbooster'a do ceny wywołują ból... głowy?

    I jak zawsze coś od siebie. Dawno psem nie straszyłem .

    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  10. #450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gebels Zobacz posta
    Albo ja śpiący jestem albo czegoś tu nie kumam Taka przejściówka to jest przydatna do szkieł "G" pozbawionych pierścienia przysłony. W innym wypadku zakup (przypuszczam, że jednak trochę droższy) totalnie mija się z celem. Tutaj np. nie rozumiem komu potrzebne dwa pierścienie przysłony.
    Jasne, ale @mikul22 właśnie takiej by potrzebował, bo jego Sigma nie ma pierścienia przysłon
    Co ciekawe może przydać się i do AI(-s), bo można mieć w pełni otwartą przysłonę do ostrzenia i domykać ją do roboczej tym dodatkowym pierścieniem, ale kto by się w to bawił
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

Strona 45 z 63 PierwszyPierwszy ... 35434445464755 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •