Close

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 124
  1. #21

    Domyślnie

    Masz również prawo pójść w ślady wielu użytkowników Olympusa/Panasonica, ponieważ w głębi duszy tego pragniesz

  2. #22

    Domyślnie

    oliwier z tego co piszesz widać że jesteś świetnie zorientowany w sytuacji i tak naprawdę nie potrzebujesz żadnych rad odnośni sprzętu a zwykłego potwierdzenia trafności decyzji. Ja od siebie mogę dodać tylko że Fuji 27mm 2.8 jest produkowany w chinach a nie w Japonii jak Panas 20mm 1.7 i o ile wykonanie nie jest najgorsze o tyle praca AF-u jest głośna a dźwięk jaki generuje zalatuje tandetą. Biorą pod uwagę to że w Twoim przypadku pieniądze mają znaczenie wybrał bym Panasa lub Olka.
    M9, X-T1, FM3a

  3. #23

    Domyślnie

    O! Wreszcie coś nowego, dźwięk zalatujacy tandeta Kolega z audiostereo.pl?

  4. #24

    Domyślnie

    Czyli już 2:0 dla pasikonika wygląd/wykonanie, dźwięk.

  5. #25
    Oszczędny w słowach Awatar helopawelo
    Dołączył
    10 2009
    Miasto
    Ustka -> Derby UK
    Posty
    152

    Domyślnie

    Może ja opowiem dlaczego wybrałem m43. Zależało mi na stabilizacji z każdym szkłem i to mam w omd em10. Zależało mi na mniejszych rozmiarach niż d90,d700 i 4 szkieł do nich. Głębia ostrości na 1.8/35 lub 2.8/90,180 była dla mnie zbyt mała, chciałem przymykac żeby mieć ostro nie tylko na oku ale całą twarz, oczywiście mogłem przymknac ale traciłem czas lub ISO. No i brak problemów z AF back i front focus odpada. Do tego pare innych bajerow jak wifi, ekran dotykowy itp...Poza tym szkła takie jak 45/1.8, fisheye 7.5, 700-300 są małe, niedrogie a dają dużo frajdy. Co do AF w em10 często niedoswietlam do -3ev i AF trafia prawie zawsze i bez większej zwłoki. Ale Fuji też mi się podoba i chętnie bym go wypróbował. Przed świętami byłem nawet po xt10 ale odpusciłem. Nie zachwycił mnie jakoś specjalnie po 30 minutowej zabawie w sklepie. Teraz szukam dla siebie gx7 do 12-35.
    D90|N18-105|N35|T90|N180|3xYN460II|RF-602|

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witek.K Zobacz posta
    O! Wreszcie coś nowego, dźwięk zalatujacy tandeta Kolega z audiostereo.pl?
    Tak się składa że oprócz lustra nikona posiadam również bardziej mobilny zestaw w postaci Panasa GX1+ 20/1.7 i 14/2.8 a od dwóch miesięcy użytkuję również X-T1+ 16-55/2.8 i 27/2.8 więc mam porównanie obydwu obiektywów (F27 vs P20). A co do samego wykonania korpusów Fuji bez względu na to czy jest to EX1 czy XT1 względem Panasa czy Olka to trzeba być chyba ślepym żeby nie widzieć różnicy
    M9, X-T1, FM3a

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    To fakt, jak ktoś chce mieć dużą GO, mocno wyostrzone zdjęcia i nie przeszkadzają mu proporcje zdjęć to może 4/3 będzie lepsze, albo jakiś dobry kompakt z większą matrycą.
    Co do wykonania X-T1, jest świetne i nie wiem w czym miałaby się objawiać ta duża różnica w wykonaniu?
    Pozdr.
    było żółto i czerwono
    był też FUJI, ale wykończyła go czerwona zaraza
    fotografie Stankiewicz Tomasz

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oliwier Zobacz posta
    Wyższość matryc APS-C nad micro 4/3 jest znana wszystkim obecnym to jakim cudem znajdują się nabywcy systemu Olka i Panasa , dlaczego nie zależy im na lepszych zdjeciach?
    Narzędzie ma być odpowiednie do konkretnych zastosowań - ani nie lepsze, ani nie gorsze. Jeśli jakość obrazu z m4/3 jest odpowiednia dla konkretnego użytkownika, to czemu miałby wybrać coś innego? Olki i Panasy, mimo mniejszej matrycy, mają też sporo innych zalet, które dla wielu okażą się bardziej istotne, niż działka użytecznego ISO czy DR więcej.

    Cytat Zamieszczone przez oliwier Zobacz posta
    Fuji ma znaczną przewagę w JPG ,ale jeśli chodzi o RAW to już dyskusyjne...
    Tak naprawdę to dopiero w RAWach tę różnicę widać:

    http://www.epicure.pl/kos-olympus-e-m10-poziom-szumow/

    http://www.epicure.pl/kos-olympus-e-m10-osiagi-dr/
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #30

    Domyślnie

    Widzę epicure , że fotografia to dla Ciebie drugie życie... Jesteś testerem sprzętu i znasz na bieżąco możliwości poszczególnych systemów. Faktycznie Twoje testy potwierdzają znaczną przewagę matryc APS-C nad micro 4/3 myślałem, że nie jest ona aż tak znacząca. Fuji wyprzedza inne systemy i jest dość mocno z przodu..
    Więc pozostaje mi się jednak przekonać do Fuji i spróbować zakupu jakiejś aparatki z ich stajni kosztem większych gabarytów i mniej doskonałego AF jak w micro 4/3.
    Najnowszy to Fuji Xt10 który nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia.. możliwe ze dam mu szanse i przyjrzę się jeszcze raz ..
    Bardziej bym był skłonny nad X-E1 + 18-55 /2.8-4.0 który mi się wydaje ,ze jest w niezłej cenie 2800zł .
    Czy X-E2 znacząco różni się od X-E1?

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •