Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Samsung NX300 vs Sony Alpha NEX-6

    Witam,

    Zastanawiam się nad Jednym z tych modeli Samsung NX300 cz Sony Alpha NEX-6

    Obrazek z NX300 bardziej mi się podoba ale ten aparat nie ma wizjera, Ma za to wyświetlacz OLED

    Sony NEX-6 ma LCD

    Zastanawia mnie czy to jest uciążliwe jeśli przyświeci w niego słońce

    Aparat będzie używany z obiektywami Nikona, (Stare manuale)

    Lub może jakieś inne propozycje w przedziale cenowym do 1300 zł

    Pozdrawiam.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mam samsunga i używam często z manualnymi obiektywami, braku wizjera nie odczuwam, a odblaski słońca można niwelowac wychylaniem ekranu, ogólnie podoba mi się dotykowe af na ekranie, niby dodatek, a przydatny, matryca lepsza niz w sony ale to teoria, samsung ma fajne obiektywy dostępne w niskich cenach.

  3. #3

    Domyślnie

    Wizjer jest super. A body za ok 1200 zl uzywane to jak za darmo.

  4. #4

    Domyślnie

    Wizjer jest super, ale jak ktoś jest lewooczny to będzie musiał sobie dłonią zasłaniać lewą stronę, bo światła sporo wpada. Prawooczni nie mają problemu bo sobie nosem zasłaniają, chyba, że nie mają nosa.

    Na ekranie NEXa w ostrym słońcu mało co widać, OLEDa mam tylko w telefonie S2 i Samsungu EX2F i obu też mało widać w ostrym słońcu, ale może w NX300 jest to jakoś lepiej rozwiązane.

    Co do pracy z manualami. Focus peaking jest bardziej zawodny niż pokazują to filmiki z jutjuba, jedyna pewna opcja na potwierdzenie ostrości to powiększanie obrazu. W NEX-6 można to przypisać do przycisku.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Dodam jeszcze Fuji XE-1, ma wizjer ale ekran nie jest ruchomy,
    dla mnie to nie jest problem ponieważ chcę go do zdjęć krajobrazowych.

    to jest moj szklany zestaw do ktorego chce body:

    Nikkor 135mm f/2.8 AI-s
    Nikkor 50mm f/2 AI
    Nikkor 35mm f/2.8 AI

  6. #6

    Domyślnie

    NX30 ma wizjer oraz ciut lepszą matrycę do tego lepszy soft a kosztuje podobnie.
    Operuje się nim równie wygodnie jak lustrzanką nawet po podpięciu zooma 50-200.

  7. #7

    Domyślnie

    Do manuali bym stawiał na NEX-6 albo właśnie XE-1. W Fujiku można sobie wpisać ogniskową adaptowanego obiektywu i automat wtedy nie wali głupot z czasem migawki co niestety NEX robi cały czas. Za to w NEXach zdecydowanie najlepiej działa peaking - można sobie np. ustawić podglad w b-w a peaking na czerwono i nie mieszają się wtedy kolory kadru z wyciągniętym kontrastem z peakingu. Dodatkowo do NEXów i Fujików dostepne są adaptery typu SpeedBooster/LensTurbo. Nie są tanie ale efekty jakie dają bardzo mi się podobają
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •