Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Rozbudować laptop, nowy laptop czy nowy komputer

    Cześć,

    mam teraz laptopa - Asus K73SV (x73s):
    • 17" 1600x900
    • Intel Core i3-2330M (Socket G2)
    • 4 GB RAM
    • 60 GB SSD + 186 GB HDD
    • Intel HD Graphics 3000 + NVIDIA GeForce GT 540M


    Laptop mam już kilka lat ale wszystko w nim działa. Ale potrzebuję mocniejszego komputera do gier i wywoływania zdjęć. Zastanawiam się co zrobić:

    1. rozbudować laptopa
    Mógłbym dołożyć 4 GB (mogę mieć max 8 GB), większe dyski. Problem z CPU - nie wiem czy dostanę coś pod Socket G2, tak na szybko nic nie znalazłem. Oraz grafiki chyba nie wymienię.

    2. wymienić laptop na nowy
    3. dokupić komputer
    4. wymienić laptop na desktop

    - laptop wyjdzie drożej niż nowy komputer
    + laptop zajmie mniej miejsca
    - i tak mam zewnętrzny monitor
    - i tak dużo korzystam z tableta
    + nowy komputer miałby tylko 1 monitor
    - laptop ma mniejsze możliwości rozbudowy
    + laptop jednak jest bardziej przenośny
    - laptop będzie pewnie bardziej cichy

    Co myślicie?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  2. #2

    Domyślnie

    Składaj stacjonarkę, a laptopa zostaw do zadań mobilnych...

  3. #3

    Domyślnie

    Jakiś czas temu się nad tym samym zastanawiałem i mimo, że mam bardzo potężnego laptopa wyszło mi, że stacjonarka jest lepszym rozwiązaniem.

    Takiej wydajności/możliwości i niezawodności w laptopie nie osiągniesz nawet za duże pieniądze a stacjonarka to zawsze miejsce o w miarę stałych parametrach pracy, w którym można się skupić i robić to co należy bez przeglądania durnych filmików na yutubach czy innych nikoniarzy...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  4. #4

    Domyślnie

    Wymienić laptop na desktop, tablet zostawić tam gdzie zależy Ci na mobilności.
    D610 | 20 1.8 | 35 1.8 | 50 1.8 | 85 1.8

  5. #5

    Domyślnie

    Pobawiłbym sie w zrobienie monsterka z tego laptopa. Chocby wymień procek na najszybszy jaki możesz wsadzić na G2 (na ebay leży masa procków na G2 od i3 po i7). i5 możesz dostać ponizej 100zł, 8GB zawsze warto mieć i jak są to pamięci PC3, cena nie jest zabójcza. Co do SSD wymieniłbym od razu ma 256, ze względu na prędkość.

    Przy okazji wyczyściłbym środek z syfu co nazbierał się przez lata, przy nowym procku, nowa pasta termoprzewodząca oraz może nawet nowy wiatrak.

  6. #6

    Domyślnie

    Ale monster to raczej nie będzie

    Skłaniam się jednak w stronę desktopa...
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  7. #7

    Domyślnie

    Zauważ, że na rozbudowę wydasz może ok. 1000zł a na desktopa potrzebujesz jakieś 5x tyle (a będzie ciężko w tym budżecie wpasować przyzwoity monitor).
    Teraz masz procek o 2 jajach, wsadzenie i7 4 jajecznego o 8 wątkach oraz 8GB RAM zmieni złomka w niezłego laptopa.
    Ostatnio edytowane przez gALL ; 29-12-2015 o 11:07

  8. #8

    Domyślnie

    możesz wydać tysiaka na rozbudowę i dalej mieć marnego laptopa... ciekawa alternatywa
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  9. #9

    Domyślnie

    Teraz masz procek o 2 jajach, wsadzenie i7 4 jajecznego o 8 wątkach oraz 8GB RAM zmieni złomka w niezłego laptopa.
    Pytanie, czy ten sprzęt jest przygotowany na pracę z takimi procesorami. Różnice w TDP to różnice w ilości ciepła do odprowadzenia, energii do dostarczenia... Dodajmy do tego, że ten mobilny i7 będzie wolniejszy od dzisiejszych i5 Skylake a cały sprzęt będzie sprzętem używanym z pewnym przebiegiem. O ile da się w tym modelu wymienić procesor ( nie jest wlutowany w płytę, jest odpowiednie firmware, etc ).
    d70s + N18-70 + N55-200

  10. #10

    Domyślnie

    Skoro i7-2630QM (ten procek uciągnie ten laptop) jest dla Was marne to ja już podziękuję. Bo każdy śpi na forsie i potrzebuje 12 jaj i 24 wątków oraz 32GB ram aby zmniejszyć fotkę w Irfanie oraz wrzucić ją na fejsa.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •