Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    ISO 6400 nie zamierzam używać. Chodzi mi tu główni o forsowanie np. Trix'a na 800, 1600 czy 3200(tego ostatniego jeszcze nie próbowałem). Nie robię zdjęć przy całkowitych ciemnościach, bo to przecież nie ma sensu. Mam nikona Fe i z chęcią bym go używał, ale zepsuł się w nim mechanizm otwierania klapki. Nie mam czasu i pieniędzy na naprawę i próbuję go sprzedać. Pomiar w Nikonie Fe to coś genialnego- we Włoszech zdjęcia robiłem cały czas na preselekcji przesłony i wszystkie zdjęcia były idealnie naświetlone. Używam jeszcze kilka innych analogów i to do nich szukam światłomierza.
    O aplikacji na telefon już mówiłem. Działa jak jest jasno do ISO 800-1600, a później zawyża wartości razy 2 lub 3...
    Moje fotografie: stronie i fanpage.

  2. #22
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Ojtamojtam...
    No właśnie Niech kolega nie słucha tych Panów, to są profesjonaliści

    Cytat Zamieszczone przez szyszymomonn Zobacz posta
    Chodzi mi tu głównie o forsowanie np. Trix'a na 800, 1600 czy 3200 (tego ostatniego jeszcze nie próbowałem).
    HP5 forsowany (własnoręcznie) w Microphenie do 3200 - jak dla mnie jak na razie ulubiony "zestaw" do "ciemności". Myślę że z powodzeniem popchnę go kiedyś w razie potrzeby do 6400

    Co do tego światłomierza... Hmm, nie poradzimy chyba więcej niż zostało napisane.
    Trudno Ci będzie o dobry pomiar w warunkach o jakich mówisz. W nocy, na ulicy, z oświetleniem ulicznym w kadrze...
    Światłomierz to też nie jakaś cudowna maszynka. Pomiar światła padającego nie ma tu sensu (chyba ze robisz statyczny portret), więc przydałoby się coś z pomiarem światła odbitego, najlepiej punktowym.

    Jacek chyba już stwierdził, że jak koniecznie chcesz, to za tę kwotę nie znajdziesz chyba nic lepszego niż Swierdłowsk-4.
    Sam nie używałem, ale pomiar wygląda na szybki i (w miarę) wygodny (wizjer + diody) a przede wszystkim ma dość wąski kąt widzenia (zdaje się ze ktoś go kiedyś określił jako "prawie punktowy" - w każdym razie może przypominać to, co znasz z Nikona FE - tam jest centralnie ważony, więc można powiedzieć że bliżej tu do leikowskiego "centralnego").

    Pokręć się jednak i znajdź dobry egzemplarz, działający. Najlepiej jakbyś mógł go odebrać osobiście i wypróbować przed zakupem.
    Oprócz tego żeby mierzył poprawnie, ważne żeby nie miał np. skorodowanej komory baterii - a właśnie z zasilaniem są tu problemy, bo z tego co pamiętam, baterii już do niego nie znajdziesz. Możesz używać LR44, ale będziesz musiał włożyć do komory baterii jakieś podkładki z metalu. Najlepiej jakbyś trafił egzemplarz już przerobiony pod nowoczesne zasilanie, zdaje się że ludzie to robią (poprawcie mnie jak się mylę). Swierdłowsk ma też możliwość podpięcia zewnętrznego zasobniczka na paluszki, co ułatwia sprawę zasilania, ale powiększa wymiary urządzonka. Nie wiem jak z pomiarem na nowych bateriach (kwestia napięcia) ale Swierdłowsk ma też możliwość kalibracji pomiaru. Nie pytaj mnie jak się to robi - nie wiem
    Może ktoś mądrzejszy wytłumaczy.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clostermann Zobacz posta
    Możesz używać LR44, ale będziesz musiał włożyć do komory baterii jakieś podkładki z metalu.
    Dwie stare monety 1 gr rocznik 1949 załatwiają sprawę.
    Porównałem Swierdłowsk 4 z Sekonik L-358 i wskazania nie różnią się więcej niż 1/3
    Pomiar światła padającego w Swierdłowsk jest nieco upierdliwy bo musimy się odwrócić. Nie da się odwrócić samego światłomierza bo wtedy nie widzimy diody.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  4. #24

    Domyślnie

    Odświeżę trochę wątek Po poszukiwaniach kupiłem Minoltę Auto Meter III i to był strzał w dziesiątkę! Polecam każdemu, bo to konstrukcja o wiele tańsza , a myślę, że równie dobra w porównaniu do światłomierzy Sekonic'a.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    Moje fotografie: stronie i fanpage.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •