Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za szczegółowy opis testów i zdjęcia. I proszę o dalszą kontynuację opisów wyników testów i modernizacji trackera.
    Pozdrawiam
    Robert Błaszczak
    http://www.blaszczak.pl

  2. #22

    Domyślnie

    Zaczynam test wydajności baterii.
    Przez noc naładowana do pełna.
    Teraz podłączę i zobaczę ile dni bez przerwy będzie pracować i co z tego wyniknie.

  3. #23
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Dane które pokazałeś to jest czysty zrzut tego co odbiornik wypluwa z siebie po protokole NMEA, do obróbki tego jest sporo aplikacji: https://www.google.pl/webhp?sourceid...mea%20to%20gpx

  4. #24

    Domyślnie

    Żeby dokończyć temat geotrackera DIY.
    Obecnie wygląda to tak :



    Usunąłem złączki pomiędzy rejestratorem a odbiornikiem (pewniejsze połączenie i oszczędność miejsca)
    oraz dołożyłem moduł przetwornicy step-up podwyższającej napięcie baterii do 5V.
    Bez przetwornicy też działa, ale poniżej pewnego napięcia baterii odbiornik jeszcze pracuje
    a rejestrator zaczyna głupieć - restartuje się i tworzy serię co raz krótszych plików.
    Z przetwornicą obydwa moduły przestają pracować jednocześnie.

    Układ pobiera średnio 60mA przy zasilaniu 5V czyli jakieś 0,3W mocy.
    Teoretycznie z baterii 3000 mAh 3,7V powinien pracować 1,5 doby ciągle.
    I tak też wychodzi w praktyce.
    Nie jest to dużo, ale to już kwestia baterii.

  5. #25

    Domyślnie

    Mierzyłeś ile pobiera odbiornik a ile sam rejestrator? Zastanawiam się, na ile dałoby się obciąć zużycie prądu na rejestratorze używając słabszego uC. Na jakim zegarze pracuje ten uC ? 16/8/1 MHz ?
    ( Patrzyłem na parametry zasilania na avrprogrammers: http://avrprogrammers.com/howto/atmega328-power )
    d70s + N18-70 + N55-200

  6. #26

    Domyślnie

    Mierzyłem miernikiem/licznikiem energii USB za przetwornicą.
    Te 60 mA to wynik średni = Ilość energii / czas / 5V.
    Chwilowy pobór prądu jest zależny od momentu (zapis danych / czas uśpienia rejestratora).
    Im częstszy zapis tym więcej potrzeba energii.
    Mój pomiar jest dla zapisów co 10 sekund.
    Pomiarów każdego urządzenia z osobna nie robiłem, ale mogę wykonać - mam drugi komplet.

  7. #27

    Domyślnie

    No i zmierzyłem.
    Pobór prądu przy zasilaniu 5V :
    - rejestrator poniżej 1 mA,
    - odbiornik 50-72 mA.

  8. #28

    Domyślnie

    W takim razie chyba wiele się tutaj nie uda zaoszczędzić, a ~60 mA to nie tak źle.
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Wlasnie wgralem aktualizacje apki od Googla. Aktualizacja to komunikat ze w kwietniu apka przestanie działac.
    Nie aktualizujcie to moze wam sie upiecze
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    Dzień doby
    wiem, że wątek "leciutko nieświeży", ale gdzież szukać odpowiedzi jak nie u wszechwiedzącej Braci Forum.
    Pytanie czy ktoś ogarnął może zgrywanie tras z Pathfindera bezpośrednio z poziomu telefonu z Androidem lub BB. Jak to zrobić przy pomocy aplikacji w komputerze wiem. Bombel na priv wspomniał o aplikacji Midlet Mtk Logger control. Ale internetowa reputacja aplikacji mnie odstrasza.
    Jadę sobie lub idę, w kieszeni pyka Pathfinder, na końcu trasy odpalam jakąś aplikację i wczytuję z niego pokonaną trasę. Proszę nie uświadamiać mnie, że takie rzeczy robią współczesne telefony - wiem.Chodzi o to by nie używać oferowanych przez telefon mechanizmów lokalizacji. Koś z Koleżanek lub Kolegów coś podpowie?
    Ostatnio edytowane przez RomanZWrocławia ; 15-07-2018 o 15:41
    myślę co piszę

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •