Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Wątek: moze za ciemnio

  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może zmniejszyć siwiało na czole i wtedy głównie oświetlone oczy też dają fajny klimat.

  2. #12

    Domyślnie

    Piękne zdjęcie, modelka ma niesamowite spojrzenie.
    Z kolei jako kobieta i to mająca kiedyś do czynienia z wizazem napiszę, że makijaż wymaga poprawki. Cera już się troche "świeci" i widać rozszerzone pory na policzkach i czole. Delikatnie można by je wygładzić, chociaż wolę taki efekt niż przesadzona korekcję.

    Hmm coś jak sen nocy letniej w wersji napisanej przez Anne Rice.

  3. #13

    Domyślnie

    Zaszpachlować pory, to nie sztuka, ale wolę umiar, także w make upie.

    Dobrze zaświecone, szkoda że tak mało na forum eksperymentów ze światłem.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #14

    Domyślnie

    David, ja właśnie pisałam o nie zaszpachlowaniu porów, tylko delikatnej korekcji lub poprawy makijażu zaraz przed sesją.

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Makijaż był poprawiany w trakcie sesji. Modelka była zraszana wodą, włosy ma juz mokrawe. A na twarzy nie widzę kropelek, co jest dziwne. No chyba, że to z pierwszych minut sesji. Albo retuszowano skórę. Widać trochę rosy na szczęce w okolicy ucha.
    W ogóle ta dziwna cera to chyba kwestia retuszu tej rosy, nie makijaż. Ona nie miała takiej cery by po mocnym makijażu tak wyglądała jej skóra. Makijaż robił jedn z najlepszych makijażystów w kraju.
    Myślę, że carlos retuszował niepotrzebnie to co miało być całym efektem tego zdjęcia, nie ma też rozpylonej wody w powietrzu przed modelką. Nie widać tego filmowego klimatu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    Światło - przedwojenne i powojenne filmy
    Troszkę na czole zbyt dużo - ale to przeciez można wsadzić filtr połówkowy programowy ?

  7. #17

    Domyślnie

    Na pewno intrygujące, to bez wątpienia. Nie dawałbym nic na usta (w sensie że żadnego doświetlenia), bo przecież od razu widać, że pomysł na zdjęćie i ogólny nastrój był inny, więć uwagi o zębach spokojnie bym pominął.

    Nie jestem do końca przekonany, czy jakiś alternatywny kadr nie spasowałby bardziej, ale skoro nei ma alternatywnych kadrów, zostanę przy tym. Tak: intrygujące - to jest chyba określenie, które najbardziej mi do tego pasuje.

    W związku z tym chcę wystosować pochwalę!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Makijaż był poprawiany w trakcie sesji. Modelka była zraszana wodą, włosy ma juz mokrawe. A na twarzy nie widzę kropelek, co jest dziwne. No chyba, że to z pierwszych minut sesji. Albo retuszowano skórę. Widać trochę rosy na szczęce w okolicy ucha.
    W ogóle ta dziwna cera to chyba kwestia retuszu tej rosy, nie makijaż. Ona nie miała takiej cery by po mocnym makijażu tak wyglądała jej skóra. Makijaż robił jedn z najlepszych makijażystów w kraju.
    Myślę, że carlos retuszował niepotrzebnie to co miało być całym efektem tego zdjęcia, nie ma też rozpylonej wody w powietrzu przed modelką. Nie widać tego filmowego klimatu.
    Teraz jasne. To mokra skóra zrobiła taki efekt, ale nie było widać wody i myślałam że skora już się świeci.
    Po makijażu oczu widać, że nie byle kto go robil. Chętnie bym zobaczyła resztę zdjęć z sesji, bardzo w moim typie.

  9. #19

    Domyślnie moze za ciemnio

    wlasnie szykuje kolekcje z modelka Anna, z warsztatow Qstry ze swietna organizacja Jacka_Z w Paszkowce, wiec kazde uwagi mile widziane, gdybym mogl liczyc na Was w selekcji - bylbym wdzieczny, chetnie wrzuce nieobrobiony set, kropelki wody tu akurat wyschly, ale mam inne wiec... do roboty - to bylo do mnie


    --------
    no signature
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 02-08-2016 o 20:13
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Światło - przedwojenne i powojenne filmy
    Troszkę na czole zbyt dużo - ale to przeciez można wsadzić filtr połówkowy programowy ?
    Masz rację, oświetlenie w stylu George Hurrell. Co prawda do pewnego doszlifowania.

    P.S. Ja nawet w 10% nie potrafię zmajstrować takiego światła

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •