Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Gdańsk timelapse / hyperlapse

    Witam,
    pół roku temu zapytałem się was o ocenę filmu i dostałem kilka podpowiedzi, co mogłem zrobić lepiej. Mam nadzieję, że do kilku z tych porad się zastosowałem i np. pozbyłem się już migotania obrazu. Tym razem proszę was o to samo, czyli o ocenę filmu i kolejne sugestie co mógłbym zrobić lepiej.



    lub


  2. #2

    Domyślnie

    Gdańsk nocą jest piękny, obudziły mi się wspomnienia z wakacji. Świetna robota! Ciekawi mnie ile zdjęć na to poszło i czy do poruszania się używałeś slajdera i głowicy do panoramowania, czy to jakaś obróbka?

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za pochwałę,
    Do filmu użyłem około 4000 zdjęć chodź de facto zrobiłem ich więcej. Niestety nie mam slajdera, zarówno ujęcia timelapsowe jak i hyperlapse robiłem ze statywu z wężykiem spustowym, a przy tych ujęciach typu timelapse złudzenie ruchu zrobiłem poprzez powiększanie się kadru.

  4. #4

    Domyślnie

    W sumie to jakiś porywająco ciekawy nie jest. Za dużo ulic skrzyżowań mało zajmujących widza. Kompletnie nie rozumiem po co na początku filmu np. ten fragment z jakimś oklejonym reklamą blokiem i zbliżeniem na niego?

    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #5

    Domyślnie

    Są momenty w których kadr bardzo nerwowo lata, lub przeskakuje. Widać też że stabilizowane programowo, bo paproch w lewej górnej ćwiartce na niektórych ujęciach lata jak szalony
    Tak jak wyżej, niektóre kadry są mało ciekawe, tak jak jakiś blok, przystanek gdzie niewiele widać poza smugami samochodów, ale są też bardzo fajnie zrobione - praktycznie wszystkie kadry z zabytkami na pierwszym planie są super.
    Duży minus za końcówkę - wyjarany ekran na Ergo Arenie i pyk, koniec filmu nagle.

    Ogólnie, gdyby wywalić parę scen (rondo Ofiar Katynia, blok z reklamą, ujęcie z mostu, przystanek przy Bramie Wyżynnej i Ergo Arenę) to byłby bardzo fajny nocny spacer po Gdańsku. W obecnej formie jest po prostu okej.

  6. #6

    Domyślnie

    Dla mnie pięknie i nastrojowo! I nie tylko dlatego, że jestem z Gdańska

    Ogólnie dobra robota!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    W sumie to jakiś porywająco ciekawy nie jest. Za dużo ulic skrzyżowań mało zajmujących widza. Kompletnie nie rozumiem po co na początku filmu np. ten fragment z jakimś oklejonym reklamą blokiem i zbliżeniem na niego?
    Początkowo miałem dać Zieleniak, lecz za każdym razem, kiedy chciałem go sfotografować wisiał na nim wielki billboard i w końcu zrezygnowałem z niego dając skrzyżowanie spod niego, chodź jak widzę to nie był najlepszy pomysł.

    Cytat Zamieszczone przez Assire Zobacz posta
    Są momenty w których kadr bardzo nerwowo lata, lub przeskakuje. Widać też że stabilizowane programowo, bo paproch w lewej górnej ćwiartce na niektórych ujęciach lata jak szalony
    Wiem, wiem ten paproch to moja zmora chyba przez obiektyw, który już nie wiem ile razy próbowałem czyścić. Ta plama na zdjęciach wciąż mi zalega

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo fajnie wyszło. W czym składane było?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowart Zobacz posta
    Bardzo fajnie wyszło. W czym składane było?
    W Adobe After Effects.

  10. #10

    Domyślnie

    Rewelacja. Widać ogrom pracy włożony i efekt jest świetny .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •