Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Angel

  1. #31

    Domyślnie

    Dziękuję.
    Tym razem wrzucam kilka zdjęć, dość nietypowych a mianowicie zrobionych w pełnym słońcu w godzinach, w których zdjęć się nie robi. Te jednak zostały zrobione z przekory i dla złamania zasad



    17


    18


    19


    20

  2. #32

    Domyślnie

    18 bardzo fajne. Lubię takie zdjęcia B&W w ostrym słońcu. Jednak z całego setu najbardziej podoba mi się 13.
    pozdrawiam
    Tomek

  3. #33
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    ... zrobionych w pełnym słońcu w godzinach, w których zdjęć się nie robi. Te jednak zostały zrobione z przekory i dla złamania zasad
    Dlaczego się nie robi zdjęć w południe? Bo słońce świeci za bardzo z góry, oczy są w zbyt mocnym cieniu itd (konsekwencji jest więcej). U ciebie modelka na wszystkich tych zdjęciach ma głowę podniesioną do góry. Czyli światło pada tak, jak wtedy gdy jest nie południe, ale rano albo po południu. Prawidłowo, mimo że południe - mozna sobie poradzić i szyja jest OK, co aż dziwne przy kadrach z głową w górę. Dobrze jest dlatego, że większość szyi jest w głębokim cieniu, przez co nie rzuca się w oczy.
    Sorry za te dydaktykę, ale to tutaj to świetny przykład na to, że nie zawsze się łamie zasady, nawet gdy się mysli (albo pisze) że się je łamie

    Na 16 dobrze pokazane nogi, bo są bokiem, na 18 i 20 mniej korzystnie, bo skierowane bardziej w nas. Na 18 i 20 ręce też nie tak. 18 - skrót, brak dłoni i 20 - ucięta.
    Ładne BW. Jak dawniej na papierze bromowym
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-12-2015 o 03:31
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #34

    Domyślnie

    Zdjęcie OK, ale obróbka straszna tyczy się =>1

    Niektórzy zauważyli...
    • Oczy - a dokładniej pod oczami, to jest przesada. Na co tak hamsko wygładziłeś stęplem 'podkowy',,, od razu się to rzuca w oczy
    • Skóra - brak porów...
    • Usta, zbyt popękane - za dużo wyostrzyłeś
    • Oczy zbyt ostre do 'łagodnej' całości... za dużo wyostrzyłeś
    • Czoło - blaszka... nic nie ma, po prostu stępel kopiuj i ile fabryka dała jedziesz...


    Obrób to normalnie... i będzie super.
    "Nikon"

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dlaczego się nie robi zdjęć w południe?
    Moje słowa to ironia Jacku.

    Jeśli chodzi o Twoje uwagi dotyczące zdjęć 16,18 i 20 to zgadzam się z nimi oczywiście, natomiast największa wpadka wyszła ze zdjęciem nr 20 bo faktycznie ręka jest ucięta. Nie wiem tylko dlaczego mój wewnętrzny filtr w głowie nie włączył się przy tak ewidentnym błędzie kompozycyjnym

    josephebeloki, zacząłem przygotowywać dla Ciebie cropy ust, czoła, skóry itd porównujące zdjęcie nr 1 z oryginalnym rawem, ale na szczęście w porę się opamiętałem.
    Dziękuję wszystkim za komentarze.

  6. #36

    Domyślnie

    moze plastikowo ale dla pieknej kobiety - przepraszam zdjecia - czego sie nie robi ;]
    D700 i 800 oraz trochę jeszcze więcej

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •