Close

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 138
  1. #101

    Domyślnie

    W sumie to rozpisujemy się o dwóch obiektywach, które nie są tematem wątku...
    Podsumowując: zgodzę się z tym, że S18-35 na 35 jest lepsza od N35. Zgodzę się z tym, że S17-50 ma szybszy AF od N35. Ale nie zgodzę się z tym, że S17-50 jest lepsza na 35 od N35 po przymknieciu do 2.8. Są takie same

  2. #102

    Domyślnie

    A na 18mm ktora sigma na 2.8 wyjdzie lepiej?

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wozniak.g Zobacz posta
    A na 18mm ktora sigma na 2.8 wyjdzie lepiej?
    Zdecydowanie S18-35

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wozniak.g Zobacz posta
    A na 18mm ktora sigma na 2.8 wyjdzie lepiej?
    Wg wszystkich testów S18-35 jest znacznie ostrzejsza.
    Mi natomiast jest to dość ciężko stwierdzić w sposób jednoznaczny, bo S17-50 rzadko używałem na 18mm, ale myślę, że można przyjąć, że na 18mm zachowuje się bardzo podobnie jak przy 17mm. Zatem S18-35 (S1 nazwijmy dla ułatwienia) i S17-50 (S2) na "szerokim końcu" są bardzo ostre (S2 nie wymagał ode mnie żadnych zabiegów, S1 - jak widać w tym wątku ...). Nie umiem powiedzieć, która jest ostrzejsza, bo równocześnie zmieniłem D90 na D7200. Czyli teraz mam zdjęcia znacznie ostrzejsze, niż miałem na poprzednim zestawie, ale zmianie uległ również korpus. Podejrzewam, ale podkreślam, że tylko podejrzewam, że S1 jest ostrzejsza. Daję tym samym tutaj do zrozumienia, że nie chcę zostać posądzony o "życie tabelkami"! Po prostu zmieniły mi się 2 rzeczy jednocześnie.

    Ale bezsprzecznie S1 ma dużo mniejszą CA i winietę! I to nawet bez przymykania do 2.8, bo już na 1.8 jest pod tymi względami lepszy.
    Może faktycznie trafiłem na super sztukę S2, bo wspominam go rewelacyjnie. Tylko CA w nim potrafiła niestety zniszczyć dużo, a walka z CA powodowała stratę ostrości.
    Natomiast S1 zaskoczyła mnie swoim ciężarem. No niby wiedziałem, ale to była wiedza "wyczytana". Jak podpiąłem do aparatu, to sobie pomyślałem, co jest grane? Waży jak dobry tele
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  5. #105

    Domyślnie

    Po nabyciu USB Dock powiem tylko, że serwis Sigmy, w którym mój obiektyw oczywiście wcześniej był mógłby się uczyć od tego urządzenia i tyle... ich kalibracja pod konkretne body, przynajmniej w moim przypadku to w dużej mierze ściema... może dla kogoś kto cyka fotki będzie zadowalająca ale jeśli ktoś chce robić zdjęcia to te 200 zł przy kupnie obiektywu musi wziąć pod uwagę

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sotnia Zobacz posta
    Po nabyciu USB Dock powiem tylko, że serwis Sigmy, w którym mój obiektyw oczywiście wcześniej był mógłby się uczyć od tego urządzenia i tyle... ich kalibracja pod konkretne body, przynajmniej w moim przypadku to w dużej mierze ściema... może dla kogoś kto cyka fotki będzie zadowalająca ale jeśli ktoś chce robić zdjęcia to te 200 zł przy kupnie obiektywu musi wziąć pod uwagę
    Powtarzałem to na naszym forum już wiele razy. Nie wiem jak z innymi Sigmami, ale S18-35 ART na pewno warto sobie skalibrować samemu. Pisałem też nie raz, że Docka można za grosze wypożyczyć, nie trzeba od razu kupować.
    ['O]

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    ... Pisałem też nie raz, że Docka można za grosze wypożyczyć, nie trzeba od razu kupować.
    Masz rację... nie trzeba ale można a potem za grosze wypożyczać

  8. #108

    Domyślnie

    Hej,
    od jakiegoś czasu czytam wątki na forum, dotyczące problemów z obiektywem Sigma 18-35 f/1.8 Art.

    Od kilku dni posiadam to szkło wraz z nikonem D7200. Mam problem z BF (chyba).
    Poniżej zdjęcie z sytuacją która występuje w moim przypadku. Lewa strona inaczej niż prawa strona :/
    Poradzicie coś? Da się to skorygować samemu, używając sigma usb dock, czy tez mikroregulacja AF z poziomu body?
    Pozdrawiam



  9. #109

    Domyślnie

    Mikroregulacja w body raczej słabo zda egzamin przy zoomie: u mnie w zależności od ogniskowej, występowała inna wada. A po regulacji za pomocą docka potrafiła się odwdzięczyć naprawdę pięknym obrazkiem Będzie Cię to kosztować trochę czasu, ale warto. Mój znajomy skalibrował tym samym dockiem Sigmę 50-100 i teraz zobaczył, co to szkło naprawdę potrafi

    PS. Co do tego, że lewa ma różną głębię ostrości niż prawa: a jesteś pewien, że punkt, na który ostrzyłeś jest idealnie w lini, a kartka ze znacznikami jest idealnie równoległa (dzięki @nikoniarz) do płaszczyzny matrycy? Przy takiej głębi ostrości milimetrowe przesunięcie daje taki efekt. Sam się z tym zmagałem.
    Ostatnio edytowane przez dannywrocek ; 18-04-2017 o 13:05
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  10. #110
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Masz do wyboru kalibracje darmową w sigmie albo kupić/wypożyczyć sigma usb dock ( ...) i zrobić to samemu.
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 29-04-2017 o 20:11 Powód: to nie giełda

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •