Close

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 138
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _DsP_ Zobacz posta
    Body musisz wysłać na kalibracje bo i tak innego wyjścia nie ma, chyba, że Twój d7200 ma ten sam problem co nieslawne d7000 pewnego Łódzkiego fotografa :-/
    Co do symetryczności GO to tutaj nie jest to takie proste. Im krótsza ogniskowa tym więcej GO za obiektem. Im dłuższa tym symetryczniej. Teoretycznie dla 18mm to powinieneś mieć coś koło 2/3 za płaszczyzną ostrości i 1/3 przed.
    No ok, niech sobie ta głębia jest i nawet 10% przed i 90% za. Ale u mnie było z 200% przed
    Chodzi mi dokładnie o to, że stojąc po jednej stronie ulicy robię zdjęcie w poprzek ulicy na drugą stronę, ostrzę na elewacji kamienicy. Patrzę i gdzie jest ostrość? Na samochodzie zaparkowanym po drugiej stronie ulicy i to na jego boku, który jest bliżej mnie. Czyli o całą szerokość chodnika i całą szerokość samochodu bliżej niż ja wycelowałem. Elewacja wygląda jak na zdjęciu z komórki. Oznacza to, że tutaj punkt ostrości (elewacja) nijak nie leży w zakresie głębi ostrości! FF jak cholera. Dopiero 9ty obiektyw wygląda dobrze, ale z kolei po skalibrowaniu w body na +15.

    Druga rzecz - piszesz, że muszę wysłać body na kalibrację - masz chyba na myśli kalibrację obiektywu, a nie body?
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  2. #22

    Domyślnie

    Na kalibrację do sigmy wysyłasz obiektyw razem z body. Chociaż przy tak dużych problemach z 9cioma obiektywami to może jednak warto oddać samo body do Nikona...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _DsP_ Zobacz posta
    Na kalibrację do sigmy wysyłasz obiektyw razem z body. Chociaż przy tak dużych problemach z 9cioma obiektywami to może jednak warto oddać samo body do Nikona...
    Kurde ten dziewiąty też coś jest nie tak (wszystkie 9 są z tej samej serii - może tu jest problem?). Wali FF w 50% przypadków. Pozostałe 50% jest dobre, ale to jest niedorzeczne, żeby sprzęt za 8k tak się zachowywał.

    Opcje, jakie teraz mam:
    - Wysłać body do Nikona na kalibrację. Czy to jest płatne?
    - Wysłać body i obiektyw do Sigmy. To jest darmowe.

    Coś jeszcze? Jutro pofatyguję się do salonu jeszcze raz i zażyczę sobie testów na jakimś Nikkorze, bo tak nie może to wyglądać. Najchętniej bym całość oddał, bo jestem wyjątkowo niezadowolony, żeby nie powiedzieć, że wk***
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  4. #24

    Domyślnie

    Ale czy ten D7200 ma problemy z ff, bf też z nikkorami? Bo jeśli problem występuje tylko w tych Sigmach, to nie jest to jakieś nadzwyczajne... Jest kilkadziesiąt wątków o problemach S17-50 2.8 z nikonami i to jest taka sama sytuacja...
    Jeżeli body pudłuje z każdym szkłem, to nadaje się do kalibracji, jeśli tylko z Sigmą to albo usb dock i bawisz się sam, albo wysyłasz na kalibrację...

  5. #25

    Domyślnie

    Jeżeli aparat masz nowy i na gwarancji to serwis Nikona powinien być darmowy. Jeżeli chcesz wysyłać do sigmy, to kalibracja jest darmowa, ale płacisz za kuriera w jedną stronę.
    Ale tej jak pisze @madebyzosiek - podepnij obiektyw nikkora i sprawdź czy wszystko jest ok. Przynajmniej będziesz wiedział do którego serwisu wysłać

    tapped from NEX

  6. #26

    Domyślnie

    OK, dzięki, sprawdzę z Nikkorami - mam 3, to jutro popróbuję. A czy rodzaj oświetlenia może mieć znaczenie?
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Może, choć nie powinien. Najlepiej testuj w naturalnym
    Dzięki. Potestowałem wczoraj przy sztucznym i dziś rano przy naturalnym na N50/1.8G oraz na N50/1.4G. Ten drugi kalibrowałem na -1, więc bardzo niewiele. Wygląda na to, że oba ostrzą poprawnie. Co prawda czasem zdarzy się nie trafić, ale to raczej jest normalne.

    Natomiast zastanawia mnie pewien fakt. Jeśli mam ustawiony aparat poziomo i "strzelam" w tablicę do sprawdzania FF/BF, czyli podziałkę ustawioną nie w pionie, a pod kątem 45st, to prostokąt od AF zajmuje pewien obszar. I teraz jego dolna krawędź trafia na tablicy bliżej matrycy niż jego górna krawędź. Czyli od dolnej krawędzi do górnej zmienia się odległość obiektu od matrycy - jak AF to interpretuje? Jeśli ustawię tablicę blisko i ustawię największą możliwą ogniskową, to ta różnica odległości jest dość spora (zwłaszcza procentowo). W którym miejscu wewnątrz tego prostokąta aparat mierzy ostrość? Bo raczej nie w całym. Chyba, że jednak w całym i później to uśrednia? A może w środku prostokąta? Da się ten obszar jakoś zmniejszyć? Bo jeśli ustawia losowo wewnątrz prostokąta, to pewne przesunięcia ostrości będą naturalne.

    Jednak nie jest dobrze. Na bliskiej odległości na N50/1.4G i N50/1.8G jest ok (po mikrokalibracji), ale na większej duży lub bardzo duży FF. Sprawdziłem również na N85/1.8G - to samo, sprawdziłem także na Sigmie 35/1.4 Art - identycznie, czyli większy lub mniejszy FF. Na bliskiej odległości mniejszy, na większej większy. I to w zasadzie za każdym razem. Sprawdziłem ponownie moją nową Sigmę 18-35/1.8 na D610 kolegi i trafia bardzo delikatnie przed, ale po pierwsze nie robiliśmy mikrokalibracji, po drugie trafia na tyle minimalnie przed, że obiekt mieści się w głębi ostrości.

    Ciekawostka - mój D7200 z Sigmą 35/1.4 Art ma takiego FF, że ostrość wychodzi mniej więcej w połowie dystansu!!! Strzelam 4 samochody dalej na parkingu, a ostry jest drugi! Porażka. Tytułem wyjaśnienia - zarówno N85/1.8G, jak i Sigma 35/1.4 Art na D610 kolegi ostrzą idealnie w punkt.

    Czyli co - body uwalone i wysyłać do Nikona?
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 27-04-2017 o 17:56 Powód: nie piszemy posta pod postem
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  9. #29

    Domyślnie

    Wyślij body do serwisu, jak Ci skalibrują to wtedy baw się w szukanie Sigmy

  10. #30
    Oszczędny w słowach Awatar SzMuD
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Rumia /k. Gdyni
    Posty
    156

    Domyślnie

    Ales chlopie testow narobil, ja juz dawno stracilbym cierpliwosc . Ja swoje D7100 tez wysylalem, zajelo im to 7 dni kalendarzowych ....
    Naajpierw skontaktuj sie z nimi to podadza Tobie kod do DHL-a, zeby wysylka poszla na ich koszt
    Coolpix 4500 / D7100 + N17-55 + N35 + N55-200VR + SB-700

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •