Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Capture One 9

  1. #11

    Domyślnie

    Ja czekam na promocję na upgrade z wersji pro for sony na pelne pro - moze być do 8
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  2. #12
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #13

    Domyślnie

    Ciągle mam nadzieję trafić na program, który będąc rozsądną alternatywą dla LRa pobudzi inżynierów Adobe do jakiegoś działania, bo jak na razie wyłącznie dłubią w nosie, a jak już coś ulepszają w LRze, to efekty są opłakane. No i przy okazji tych poszukiwań mam na oku konkurencję...

    Przeczytałem z zainteresowaniem oba artykuły z linków powyżej, i przy tym pierwszym się załamałem, poważnie. Dają tam zdjęcia mówiące o tym, jak bardzo wersja 9 jest lepsza niż 8, na różnych polach: a to kontrastu, a to suwaka jasności, a to że saturacja w końcu nie psuje zdjęć, a to krzywe w końcu działają tak, jak gdzie indziej... No i dają zdjęcie z wersji 8 i obok widok, jak wspaniała jest obróbka tego samego zdjęćia w wersji 9, oczywiście zdjęćie jest lepsze. Cały problem w tym, co z tych zdjęć wynika: że wersja 8 jest tak fatalna, że cud boski, ze w ogóle coś da się w niej zrobić, i dopiero 9 poprawia to, co w ósemce jest ewidentnie skopane...

    Jak można pisać artykuły w ten sposób? Ja rozumiem, że chcą sprzedawać nową wersję, ale tego się nie robi mówiąc ludziom tak: eee, przecież wersja 8 to jakaś porażka, zobaczcie jak to powinno wyglądać w porządnym programie i popatrzcie co poprawiliśmy w wersji 9!

    A co do meritum - chwalenie się, że mają w końcu krzywe rozsądnie działające, saturację która nie niszczy obrazka czy kontrast dobrze działający (czyli coś, co miało LR już od wersji 2) nie napawa mnie nadzieją, ale obym się mylił, obym się mylił!
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 02-12-2015 o 13:24
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14

    Domyślnie

    program Capture One 9
    katalog : C1
    katalog z plikami : Moje Foty

    Sytuacja:
    katalog "Moje Foty" zmienił miejsce na dysku
    Capture One po odpaleniu C1 widzi podglady ale (co oczywiste) pokazuje przy każdym zdjęci off line.

    Pytanie:
    jeśli zmieniła się lokalizacja katalogu ze zdjęciami to:
    a. mogę wskazać nową lokalizację katalogu zdjęciowego? jeśli tak to jak to zrobić.
    b. trzeba utworzyć od początku nowy katalog PhaseOna z nową lokalizacją katalogu zdjęciowego.

    p.s
    w LR rozwiązanie takiego zadania jest bajecznie proste i łatwe do odnalezienia w menu.











    W LR rozwiązanie tego problemu jest bajecznie proste , poprzez wskazanie nowej lokalizacji.

  5. #15

    Domyślnie

    W C1 tak samo się robi

    Klikasz prawym przyciskiem na katalogu i wybierasz nie pamiętam co, relocate? Locate? Jakoś tak.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  6. #16

    Domyślnie

    Cosik mi idzie pod górkę, chyba mam trudny dzień . Jak na razie nie potrafie tego zrobić.

  7. #17

    Domyślnie

    Nie wiem jak w 9, nie sądzę żeby się to zmieniło, ale w 8 jak klikniesz PPM na katalog (w Library) to jest opcja Locate (obok Add Folder..., Show Folders Hierarchy). Przepraszam za angielskie nazwy, używam takiej wersji, nie wiem jak to na polski przetłumaczyli.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  8. #18

    Domyślnie

    To jeszcze tu dopiszę, choć żaliłem się w wątku pobocznym i w nex'ach.

    C1 v. 8 - niemal super. Niestety nie upgradowałem z ekspress for sony do pro for sony.

    C1 v. 9 - po instalacji nie mogłem przypisać otwierania rawów (arw dla sony) by otwierały się w programie (tak już mam, że otwieram rawy pojedyncze;P). Dopiero czyszczenie rejestru CClinerem pomogło,
    - pomimo utworzenia katalogu, co jakiś czas domaga się tego ponownie, a po wskazaniu już utworzonego pliku z katalogiem C1, często się zawiesza,
    - znacznie wolniejsza praca niż C1 v. 8, ale to może być wina mojego komputera,
    - okropny algorytm clarity, przynajmniej dla mnie (jak w opcji stempel),
    - niemal przy każdym zamknięciu programu wyskakuje error. Nie zawsze ten sam.

    Jak ktoś ma pomysł, jak można uzyskać C1 v. 8 PRO for Sony, będę wdzięczny

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •