Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Nikon D700 - problemy z lampami

    Witam, przeszukałem wiele wątków i widziałem podobne tematy ale chciałbym się upewnić co odnośnie mojego przypadku i zadać parę pytań. Otóż nie dawno temu zakupiłem używane body d700 oraz nową lampę sb 910. Od początku występowały różne problemy działania lampy, takie jak samoczynna zmiana TTL na A, nie wyzwalania błysków, samoczynne wyzwalanie błysków jakby lampa miała eksplodować, nie działanie punktów podświetlenia af lub same się włączały i nie chciały zniknąć. Nieraz działa długo bez zarzutu a czasem dzieją się takie dziwne rzeczy i nieraz trzeba długo czekać żeby się ogarnęła a wykonuje zdjęcia w klubach to nie fajnie jak takie rzeczy się dzieją przy ludziach i jest to kłopot, czasem to się działo jak ktoś trącił o lapmę. Dałem lampę na gwarancje bo myślałem że z nią problem, nikon oczywiście po długim czasie odesłał lampę i napisali że wszystko z nią w porządku. Miałem wtedy pożyczonego metza to może nie świrowała tak, ale nie wyświetlała podświetleń af, natomiast z pożyczonym nissinem też czasem nie chciała wyzwalać błysków. Teraz mam sb 910 z powrotem i takie problemy są dalej jak opisałem wcześniej a dodatkowo wgl nie ma podświetleń af.

    Tak wygląda ten problem mniej więcej, i tu moje pytanie czy to jest ta dolegliwość sanek d700 i trzeba do serwisu jakiegoś iść czy domowo zaradzić? Czy wystarczy może przeczyszczenie styków spirytusem jak to wyczytałem czasem, lub zresetowanie ustawień? Proszę o odpowiedzi i pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    To raczej sanki do wymiany, ale wyczyścić możesz oczywiście

  3. #3

    Domyślnie

    D700 ma problem kontaktu na sankach szyny lampy z zewnętrzną lampą. Problem znany. Nalezy zdemontować aparat i naprawić połączenia w elektronice gornej obudowy. Pozdrawiam.
    https://youtu.be/mo1d5av4m0w

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Posty
    80

    Domyślnie

    U mnie doraźnie pomógł wg-as3 ale pewnie problem ponownie się ujawni po jakimś czasie.
    D7000,D300S, D80, N80, N 18-70, 35 1.8G, 50 1.8D, 85 1.8G, 70-300VR, 2x SB900, S 17-50 2.8 EX
    HELIOS 52mm, JUPITER 135mm

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolbos Zobacz posta
    Witam, przeszukałem wiele wątków i widziałem podobne tematy ale chciałbym się upewnić co odnośnie mojego przypadku i zadać parę pytań. Otóż nie dawno temu zakupiłem używane body d700 oraz nową lampę sb 910. Od początku występowały różne problemy działania lampy, takie jak samoczynna zmiana TTL na A, nie wyzwalania błysków, samoczynne wyzwalanie błysków jakby lampa miała eksplodować, nie działanie punktów podświetlenia af lub same się włączały i nie chciały zniknąć. Nieraz działa długo bez zarzutu a czasem dzieją się takie dziwne rzeczy i nieraz trzeba długo czekać żeby się ogarnęła a wykonuje zdjęcia w klubach to nie fajnie jak takie rzeczy się dzieją przy ludziach i jest to kłopot, czasem to się działo jak ktoś trącił o lapmę. Dałem lampę na gwarancje bo myślałem że z nią problem, nikon oczywiście po długim czasie odesłał lampę i napisali że wszystko z nią w porządku. Miałem wtedy pożyczonego metza to może nie świrowała tak, ale nie wyświetlała podświetleń af, natomiast z pożyczonym nissinem też czasem nie chciała wyzwalać błysków. Teraz mam sb 910 z powrotem i takie problemy są dalej jak opisałem wcześniej a dodatkowo wgl nie ma podświetleń af.

    Tak wygląda ten problem mniej więcej, i tu moje pytanie czy to jest ta dolegliwość sanek d700 i trzeba do serwisu jakiegoś iść czy domowo zaradzić? Czy wystarczy może przeczyszczenie styków spirytusem jak to wyczytałem czasem, lub zresetowanie ustawień? Proszę o odpowiedzi i pomoc
    Kolego pomoże tylko naprawa. skontaktuj się z TOP67. Naprawiałem u niego w połowie sezonu. Zrobił od ręki i działa dalej. Trzeba poprawić lutowanie styków i naprostować sanki.

  6. #6

    Domyślnie

    Dałem do sprawdzonego serwisu w Tarnowie i aparat i lampę do sprawdzenia, powiedziałem że chodzi o to co mówiliście, co widziałem ale oni stwierdzili że lampa w porządku współpracuje i że jest dobrze wszystko. No a posprawdzał pewnie wszystkie funkcje lampy w kilkanaście minut i akurat żadna z tych przypadłości się nie pojawiła i pewnie nie słyszał o tej przypadłości. Ale jak będę pracować to na pewno to będzie występować. Wie ktoś może czy da się coś takiego naprawić w Krakowie lub w Rzeszowie czy w okolicy? Wiem że TOP67 się tym zajmuję ale do Wrocławia trochę daleko mam, no ale jakby nie było nic bliżej to zawitam do Wrocka :P

  7. #7

    Domyślnie

    Chcesz jechać z aparatem pół Polski? Kurier kosztuje 15 zł.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #8

    Domyślnie

    Eee nie pół Polski, nie jest aż tak daleko. Zależy mi na czasie a przy sobie aparat bezpieczniejszy. Poza tym i tak miałem kiedyś przejechać się do Wrocławia. A odnośnie aparatu mam go z powrotem i przywrócono w nim ustawienia domyślne i podświetlenia af na razie działają ale kij wie czy jak będę pracować to będzie stwarzać takie cyrki jak wcześniej, więc nie wiem :P

  9. #9
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    Wysyłałem już w summie kilka szkiełek do TOP67 i zawsze naprawa była expresowa.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •