Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie Które body - 5300, 7100, 7200, (ew. 5500) ???

    Witam!

    Zastanawiam się co wybrać, jaką puszkę Nikona (chce ją kupić z końcem stycznia 2016 - korzystając z cashback).
    Ograniczam wybór do czterech modeli: D5300, D7100, D7200 (i ew. D5500 - ten jest strasznie drogi).

    NIKON D5300:
    główne zalety (jak dla mnie):
    + ruchome LCD
    + WIFI - czasem się przyda do sterowania z tabletu
    główne wady:
    - GPS niepotrzebny
    - brak AF Tune
    - słabsza ergonomia niż w D7xx

    NIKON D7100:
    zalety:
    + wysoka ergonomia D7xx, AF Tune i inne
    + dobra cena
    wady:
    - brak wbudowanego WIFI / NFC - czasem by się przydało

    NIKON D7200:
    zalety:
    + wysoka ergonomia D7xx, AF Tune i inne
    + WIFI / NFC
    + flat picture video profile
    wady:
    - spora cena

    NIKON D5500
    główne zalety (jak dla mnie):
    + ruchome LCD
    + WIFI - czasem się przyda do sterowania z tabletu
    + profil flat picture video, małe rozmiary/waga, więcej zdjęć na jednym ładowaniu niż D5300
    główne wady:
    - brak AF Tune
    - słabsza ergonomia niż w D7xx
    - b. wysoka cena jak na D5xxx

    Jeszcze dodam, że śrubokręt w D7xx nie jest zaletą dla mnie, nie potrzebuje go (nie mam starych szkieł).
    Banding w D7100 mnie nie trapi, nigdy go nie widziałem na zdjęciach z tej puszki.
    Mam ograniczony budżet (najchętniej bym się zamknął w 5000 zł za body + szkła + flash np. SB-400 i filtr POLAR), więc D7200 praktycznie odpada, chyba że ktoś mnie przekona, że jest wart dopłaty jakby nie patrzeć dość sporej kasy.
    W zasadzie D5300 jest optymalny, tylko nie ma AF Tune - co przy dzisiejszej loterii jeśli chodzi o jakość szkieł jest trochę ryzykowne. Nie mam racji?
    D7100 ma wszystko po dodaniu sterownika WU1-a (czy jakoś tak), ale szczerze wolałbym mieć wbudowane WiFi.
    D5500 jest bardzo fajny, ale cena bliska D7100 - trochę wygórowana i nadal nie ma AF Tune.


    Jeśli bym się zdecydował na D5xxx to biorę (na początek) do tego zestawu:
    N 18-55 VR II
    oraz
    N 55-300 VR

    Przy zakupie D7xx wezmę:
    N 18-55 VR II
    oraz
    T 70-300 VC USD


    Co wybrać, jakie body?

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem, jeśli wybór z D5xxx, to D5500, jeśli wybór z D7xxx, to D7200.

    Zapewne kupujesz puszkę na kilka lat, więc kombinuj tak, żeby za kilka miesięcy nie narzekać, że jest przestarzała i właściwie warto ją wymienić. Odnośnie tego, co potrzebne, a co wydaje się niepotrzebne, często jest tak, że jak się jakiejś funkcji nie ma w puszce, to człowiek musi się bez niej obchodzić, ale jak jest, to się zaczyna korzystać i po jakimś czasie jest czymś normalnym, a czasem nawet przydatnym, czy niezbędnym. W twoim przypadku różnica to raptem kilka stówek - powiedzmy tysiąc - czyli może warto to przeboleć, kupić tylko jeden obiektyw na start, a za kilka miesięcy dokupić kolejne szkiełka, filtry, lampy, itp. To jest właśnie jedna z zalet systemu, że nie trzeba wszystkiego kupić od razu, jak np. w kompakcie.
    Jacek

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Moim zdaniem, jeśli wybór z D5xxx, to D5500, jeśli wybór z D7xxx, to D7200..
    Wybór: najnowszy/najlepszy/najdroższy nie zawsze jest najlepszy

    Powinienem to napisać wcześniej, to nie będzie pierwsze moje lustro. Już miałem "luszczanki" Nikona, chce po prostu wrócić do tego hobby.

    Jeszcze dodam: fotki robię zwykle (70%) na zewnątrz zwykle przy dobrym nasłonecznieniu (za dnia, wiosna/lato/jesień). 100% statyczne, prawie nigdy w ruchu (więc wielkość bufora też nie jest istotna ). Rzadziej (te 30%) robię w pomieszczeniach lub przy słabej pogodzie. Tematyka: pojazdy (samochody, jednoślady) - wszystko statycznie. krajobrazy oraz architektura. Chciałbym trochę też spróbować swoich sił w video.

  4. #4

    Domyślnie

    To w końcu twój wybór.
    Jacek

  5. #5

    Domyślnie

    Myślę, że D5300 by zupełnie mi wystarczył (ma prawie wszystko co potrzeba, cena dobra) tylko boje się, że bez AF tune nie będzie ciekawie a mam w planach rozszerzenie szklarni.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja niedawno też rozważałem D7xxx vs D5xxx. Chciałem mieć guziki wyciągnięte na wierzch i to przesądziło sprawę.

    Aha, i na przewagi związane z filmowaniem nie patrzyłem, bo to trochę nieporozumienie w większości lustrzanek przy amatorskim filmowaniu, i jakoś D5xxx z tego co wiem nie odbiega tutaj od średniej.
    Ostatnio edytowane przez PiKa ; 28-11-2015 o 21:52
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  7. #7

    Domyślnie

    D5300 jest tańsze i, dlatego jak kasy Ci wystarczy to zamiast 18-55 bierz N18-105 , a zamiast 55-300 bierz N70-300 . Mogę się pokusić o stwierdzenie że z gps będziesz więcej korzystał niż z wifi .
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Ja niedawno też rozważałem D7xxx vs D5xxx. Chciałem mieć guziki wyciągnięte na wierzch i to przesądziło sprawę.

    Aha, i na przewagi związane z filmowaniem nie patrzyłem, bo to trochę nieporozumienie w większości lustrzanek przy amatorskim filmowaniu, i jakoś D5xxx z tego co wiem nie odbiega tutaj od średniej.
    Różnice w ergonomii są oczywiste, jeśłi chodzi o filmowanie to taki D5500 ma trochę przewagi nad D7100 (np. profil flat picture) i wynika to z tego, że jest nowszy (D7200 już ma ten profil).

    Wbrew pozorom, nie jest łatwo wybrać, ale mam jeszcze 2 miechy....

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Nikkoś Zobacz posta
    D5300 jest tańsze i, dlatego jak kasy Ci wystarczy to zamiast 18-55 bierz N18-105 , a zamiast 55-300 bierz N70-300 . Mogę się pokusić o stwierdzenie że z gps będziesz więcej korzystał niż z wifi .
    Nie sądzę żeby GPS mi się do czegokolwiek przydał. WIFI owszem - do sterowania aparatu zdalnie z tabletu.

    Czytałem, że nowszy 18-55 VR II jest ostrzejszy od 18-105 VR, a jeśli chodzi o N 70-300 VR, to jego odpowiednikowi od Tamrona chyba nic nie brakuje.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Romuś Zobacz posta
    jeśłi chodzi o filmowanie to taki D5500 ma trochę przewagi nad D7100 (np. profil flat picture) i wynika to z tego, że jest nowszy (D7200 już ma ten profil).
    Co ci z profilu, jak AF nie będzie działał, a jeśli już zadziała, to bedzie go tak słychać na wbudowanym głośniku że o dźwięku będziesz mógł zapomnieć?

    Mówię o amatorskim filmowaniu, czyli nie masz zewnętrznego mikrofonu i nie sklejasz "artystycznych" kilkusekundowych ujęć bez AF
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiem dokładnie jak to jest z video w każdym z tych czterech modeli, ale przykładowo D5500 ma kilka zalet nad D7100. Nawet nie mając ograniczonego budżetu czasami ciężko wybrać konkretny model.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •