Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    widziałem już taki hardcore - UV i na nim polar - UV oczywiście do ochrony, a polar bo polepsza - wbrew pozorom to częste jest - jak w starym kawale najlepsze są dwie gumy i super tacon pomiędzy .
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Riihikoski, Finlandia
    Posty
    101

    Domyślnie

    Mgła? lub rzeczywiscie coś na przedniej soczewce. Może z gorącego do zimnego było przejscie i zapanowała soczewka? W każdym bądź razie na zdjęciu 1 widać zamglenie

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LoboWilk Zobacz posta
    Wszystko racja ale kolega niech sprobuje moze z filtrem polaryzacyjnym. Osobiscie taki filtr zawsze zakladam na kazdy obiektyw jako ochrona. Kiedys upadl mi obiektyw i sie filtr uszkodzil. 100pln i mam nowy filtr a mogloby byc gorzej. Takze poza sprawa ochrony obiektywu filtr polaryzacyjny moze zminimalizowac odblaski nawet jak bedzie lekko wilgotno. Chodz nie pomoze przy kropelkach wody na obiektywie.
    Daj znac jak juz z filtrem cos porobisz.
    Pozdrawiam
    swietny zart - filtr polaryzacyjny za 100 zl zakladany zawsze dla ochrony obiektywu !

    nie jest to przypadkiem jakis marny UV ?

  4. #14

    Domyślnie

    No jest uv

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LoboWilk Zobacz posta
    No jest uv
    no wlasnie , przy czym filtr uv nie chroni przed tym efektem.
    to wyglada tak jakby przednia powierzchni optyczna byly czyms pokryta , np troche pary wodnej , albo rozmazany odcisk palca , moze pies polizal obiektyw ?

    w kazdym razie pierwsze zdjecie jest bardziej efektowne.

    na drugim rozumiem dekoncentracje kierowcy mini. na jego miejscu opoznialbym start na ile to tylko mozliwe

  6. #16

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą. Filtr polaryzacyjny nadaje się do specyficznych zdjęć, zwłaszcza krajobrazu - zwłaszcza gór Wilgoć i para na obiektywie też może swoje zrobić i pogorszyć jakość zdjęć, jednak na pierwszym zdjęciu widać, że głównie bliki psują fotę.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •