Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do D3300

    Witam ! Jakis czas temu zakupiłam D3300 z podstawowym obiektywem 18-55 VR f/3,5-5,6. Jednak chcialabym dokupic obiektyw do portretow (głownie bedzie to moj kot + narzeczony/ja) inspiracja do zakupu nowego obiektywu było to zdjecie wykonane tamronem 28-75. Powiem szczerze ze zalezy mi na ładnym efekcie bokeh a z tego co czytam najlepszy uzyskam stałka ? Znalazlam Nikon AF Nikkor 50 mm 1.8 D. W dobrej cenie jednak nie wiem czy ten obiektyw wspolpracowalby z moim aparatem. Bardzo ładnie proszę o porady, jestem bardzo poczatkujaca

  2. #2

    Domyślnie

    Nikkor 50 1.8G u mnie się sprawdza bardzo dobrze do portretu.

  3. #3

    Domyślnie

    AF Nikkor 50 mm 1.8 D nie będzie współpracował z D3300, ten obiektyw nie ma własnego silnika i jest napędzany śrubokrętem z body, czyli z D3300 nie będzie działał AF.
    Do D3300 pasują wszystkie obiektywy z oznaczeniem AF-S, jeśli to ma być 50-tka to AF-S Nikkor 50mm f/1.8 G
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    AF Nikkor 50 mm 1.8 D nie będzie współpracował z D3300, ten obiektyw nie ma własnego silnika i jest napędzany śrubokrętem z body, czyli z D3300 nie będzie działał AF.
    Do D3300 pasują wszystkie obiektywy z oznaczeniem AF-S, jeśli to ma być 50-tka to AF-S Nikkor 50mm f/1.8 G
    Tak wlasnie cos mi sie zdawalo ale pewna nie bylam . A czy jest sens szukac uzywek tego AF-S Nikkor 50mm f/1.8 G ? albo czy jest jakis odpowiednik tanszy ?
    Tamron albo cos innego ? Nie ukrywam ze te 800 to nie taka mala sumka dla mnie .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekawo Zobacz posta
    Nikkor 50 1.8G u mnie się sprawdza bardzo dobrze do portretu.
    Dzieki z odpowiedz a czy bylaby szansa na podeslanie jakiegos zdj ? Moze byc na pw

  6. #6

    Domyślnie

    Używki maksymalnie 200 zł tańsze,to lepiej kupić nowy,jest gwarancja i możliwość zwrotu.Za te pieniądze do portretu przy tym aparacie chyba lepszego obiektywu nie ma.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekawo Zobacz posta
    Używki maksymalnie 200 zł tańsze,to lepiej kupić nowy,jest gwarancja i możliwość zwrotu.Za te pieniądze do portretu przy tym aparacie chyba lepszego obiektywu nie ma.
    Aha, no ok. To dziekuje w takim razie i troszke pozbieram . Dzieki wielkie



    Jesli ktos ma oczywiscie inne zdanie to rowniez przeczytam.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cherrycat Zobacz posta
    A czy jest sens szukac uzywek tego AF-S Nikkor 50mm f/1.8 G ?
    Jak nie masz ciśnienia na szybki zakup, to jest. Egzemplarz z roczną gwarancją i filtrem UV kosztował mnie 580,- z kosztami przesyłki. Stan wizualny jak nowy, a te zaoszczędzone 200pln można przeznaczyć na cokolwiek innego, choćby na akcesoria typu blenda czy statyw.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sin Zobacz posta
    Jak nie masz ciśnienia na szybki zakup, to jest. Egzemplarz z roczną gwarancją i filtrem UV kosztował mnie 580,- z kosztami przesyłki. Stan wizualny jak nowy, a te zaoszczędzone 200pln można przeznaczyć na cokolwiek innego, choćby na akcesoria typu blenda czy statyw.
    O, no to bede sie rozgladac, chociaz nie wykluczam ze nie kupie wczesniej, nowego bo tez nie chce z tym czekac niewiadomo jak dlugo .
    A jak wyglada bokeh z tym obiektywem ? Masz moze jakies zdjecia ktore moglabym zobaczyc ? . Jesli nie to rozumiem i dziekuje za odpowiedz

  10. #10

    Domyślnie

    witam!
    Ogólnie w sprawach technicznych to ja chyba zielona... Mam obiektyw Sigma APO DG 70-300mm i z aparatem nikon D 3000 działa bez zarzutów. Z aparatem D3300 działa jedynie na manualnym a na AF wogóle brak reakcji.. To normalne? :P Czy coś nie dokońca ok jest z którymś z urządzeń

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •