Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 90
  1. #21

    Domyślnie

    I jak tam sytuacja na froncie? To już dwa tygodnie ?
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Oczywiscie jakiś procent, czyli czym większe odszkodowanie to...
    Nie słyszałem jeszcze o firmie prawniczej, która pracuje za sam procent. Zawsze jest jakaś opłata stała... Nie ma z góry wygranych spraw i prawnicy o tym wiedzą... To nie frajerzy, którzy ryzykują długi proces, i w przypadku przegranej pracują nonprofit. Jak ktoś już napisał zwykle jest to stała + %. Sama stała ma co najmniej pokryć koszty, % to dodatkowy zarobek. No chyba, że gdzieś.... ale to zbytni optymizm

    pozdrawiam
    Samsung M1733, HTC Magic, Asus K53S, Lomer Borneo, gatki z targu

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tibi7 Zobacz posta
    I jak tam sytuacja na froncie? To już dwa tygodnie
    Sytuacja nadal się rozwija, bo przybyły dwie kolejne strony, na których pojawiło się moje zdjęcie. Czekam na wydanie wszystkich gazet branżowych na Grudzień/Styczeń i jeśli nie będzie zdjęć w gazetach tuż po nowym roku wysyłam pierwszy list.

    Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta
    Nie słyszałem jeszcze o firmie prawniczej, która pracuje za sam procent. Zawsze jest jakaś opłata stała... Nie ma z góry wygranych spraw i prawnicy o tym wiedzą... To nie frajerzy, którzy ryzykują długi proces, i w przypadku przegranej pracują nonprofit. Jak ktoś już napisał zwykle jest to stała + %. Sama stała ma co najmniej pokryć koszty, % to dodatkowy zarobek. No chyba, że gdzieś.... ale to zbytni optymizm

    pozdrawiam
    Prawnik, z którym współpracuję wziął pewną opłatę "początkową" za zaznajomienie się ze sprawą i napisanie dwóch pierwszych pism. Jeśli sprawa pójdzie do sądu wygląda to tak, że będę mu płacił za spotkania przed sprawą (w sumie niewielka kwota, ale jeśli tych spotkań będzie więcej, to już się trochę uzbiera) i później % od zasądzonej kwoty. Jak jednak wspomniałem, jest cień nadziei, że obędzie się bez jego dalszego zaangażowania, jeśli pismo przedsądowe spotka się z "rozsądną" reakcją złoczyńców.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  4. #24

    Domyślnie

    A po co czekać do momentu zaprzestania działań, nie lepiej teraz? Taka "dzida w plery i przekręcasz by się wykrwawili" ?

    Nie znam się więc pytam ?
    Ostatnio edytowane przez Tibi7 ; 14-12-2015 o 22:32
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  5. #25

    Domyślnie

    W im większej ilości miejsc zdjęcie zostanie użyte tym większe odszkodowanie się będzie należało fotografowi, któremu te zdjęcia skradziono. Tylko nie wiem jak to jest prawnie, czy wiedząc o kradzieży można dalej czekać z nadzieją że użyją te zdjęcia jeszcze w 10 czasopismach? Czy oni w obronie nie będą mogli tego podciągnąć pod próbę wyłudzenia większego odszkodowania mimo, że o kradzieży wiedział foter już dawno temu? Taki brak reakcji nie spowoduje negatywnego postrzegania fotografa w oczach sądu? Ciekawi mnie to bardzo, jeśli prawnik coś na ten temat Ci powiedział sypnij wiedzą, będziemy wdzięczni.
    ;]

  6. #26

    Domyślnie

    Zbierał dowody
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  7. #27

    Domyślnie

    Dobrze kombinujesz Aeon88 z tą ilością zdjęć na różnych stronach Nikt mi nie jest w stanie udowodnić od kiedy wiem o tym, że moje zdjęcia zostały skradzione. Jeśli pojawią się w gazecie, to mogę powiedzieć, że właśnie wtedy się dowiedziałem. Jeśli się nie pojawią, to mogę powiedzieć, że w związku z tym, że "śledzę rynek" mojej branży w poszukiwaniu tematów zacząłem przeglądać wydarzenia na nadchodzący rok i natknąłem się na moje zdjęcia na kilku stronach www, w tym na profilu FB właściciela firmy, co jest kompletnym brakiem wyobraźni i proszeniem się o kłopoty.

    A tak przy okazji: nieco mniej perfidna kradzież moich i mojego kolegi zdjęć -KLIK- Moje logo zostało albo wycięte, albo przycięte, albo o dziwo zostało (ale tylko dlatego, że kadr tego wymagał). Oczywiście też o tym nic nie wiedziałem i żadnego linku do mnie nie ma. Więc i do nich też się niebawem odezwę
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  8. #28

    Domyślnie

    Hmmm, coś czuję, że impreza po tym wszystkim będzie dobra

    Czekamy na rozwój sytuacji
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #29

    Domyślnie

    Pamiętaj, jak chcesz coś od kogoś uzyskac to sam musisz być czysty jak łza, żeby się do niczego nie przyczepili. Nie kombinuj, poprostu jak zobaczyłeś kradzież to zanim wysłałeś pismo zdecydowałeś przeczesać internet i prasę w poszukiwaniu innych nadużyć, żeby być pewnym jak bardzo i na jakich polach naruszyli Twoje prawa autorskie i majątkowe do zdjęć, żeby z kolei wiedzieć jakiego odszkodowania żądać. Sprawę tłumacz tak żeby nikt nie miał co do Ciebie wątpliwości. Twoje konto na tym forum można znaleźć w 3min mając tylko Twoje nazwisko, więc owijanie że o kradzieży dowiedziałeś się "za miesiąc" może się obrócić przeciw Tobie (np wypłacą odszkodowanie za użytkowanie zdjęcia od jego publikacji do momentu kiedy dowiedziałeś się o kradzieży i nie dłużej, bo później zamiast to zgłosić ukrywałeś ten fakt z nadzieją na przyszłe publikacje).
    ;]

  10. #30

    Domyślnie

    O to to.
    Lepiej nie być zachłannym na kase bo może się to obrócić jeszcze przeciw Tobie.
    Działaj
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •