Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego ale mam wrażenie że większość osób nie doczytała wytycznych.
    Nie ma problemów z robieniem zdjęć w formacie RAW o ile fotograf sobie tego życzy. Agencja wymaga aby w takim przypadku również dodać plik jpeg który będzie dla agencji plikem "wyjściowym".
    Tak samo kadrowanie, kontrast, poziomy itp.
    Wspomniałem wszcześniej o "cyfrowej kliszy" i słusznie mi zostało przypomniane że to odpowiednik RAW. Zgadzam się mój błąd. To będzie taki cyfrowy "slajd"
    Powiedzmy sobie szczerze że największy problem będą miały osoby które robią dużo "zdjęć" a dopiero po mocnym postprocesingu zdjęcia te osiągają minimalny poziom techniczny. Jest to położenie nacisku na to aby zdjęcia były jak najlepsze "prosto z aparatu".
    Nikt nikomu niczego nie zabrania, tylko poprzeczka została zawieszona wyżej
    W wielu przypadkach a już na pewno w fotografii reporterskiej jpeg prosto z puszki może być formatem docelowym.
    Do agencji Reuters nie dostarcza się zdjęć beauty, glamur, itp.
    Sam robię dużo zdjęć w formacie RAW. Kiedyś robiłem wszystkie ale szybko się przekonałem że absolutnie nie ma takiej potrzeby. Zwykły przerost formy nad treścią
    Przynajmniej ja tak to widzę.
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  2. #42

    Domyślnie

    Następnym krokiem niech będzie ograniczenie do jedynej słusznej ogniskowej 50mm na pełnej klatce Będzie jeszcze bardziej naturalnie Kolejny chwyt marketingowy: "Tylko u nas zdjęcia przedstawiające wyłącznie obraz, który odpowiada kątowi widzenia ludzkiego oka".

    Oszczędności i tylko oszczędności. Ciekawe ile ludzi zwolnią dzięki takim posunięciom...?
    Voigtländer Bessa R3M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  3. #43

    Domyślnie

    A dlaczego mieli by zwalniać kogokolwiek? I w ogóle skąd te pomysły o ograniczeniach? Gazety często stawiają na szybkość, kto pierwszy opublikuje foty z aktualnych wydarzeń. Dlatego ten krok zmusi niektórych by już robiąc zdjęcia, było dobrze wykadrowane, miało dobre WB, itp, itd, przy okazji odcinamy się od zarzutów obróbki. A grafik w redakcji i to właściwie już nie do wydania papierowego ale cyfrowego (tablety, komórki, www) będzie miał mniej pracy, dorzuci logo czy podpis wydawnictwa i tyle.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #44

    Domyślnie

    nie rozumiem czym niektóre osoby się oburzają ?- po prostu taki wymóg odbiorcy, nie podoba Ci się to - to z nim nie współpracuj, zdarzają mi się sytuacje, że odbiorca informuje mnie, że fotki chce mieć od razu po zrobieniu, tak wykadrowane, naświetlone i "równe" , w formacie czytelnym dla każdego komputera, po zrobieniu fotek, zabiera kartę pamięci, mnie to cieszy, mniej obróbki przy klawiszach , ale również miałem sytuację, że musiałem oddać fotki raw - koniecznie z d300 (nie wyższego modelu), wykadrowane i naświetlone prawidłowo i jeśli jestem w stanie temu sprostać do przyjmuję zlecenie, jeśli nie - nie będę się zasłaniał "swoim artystycznym podejściem", że bez obróbki to ja nie oddam
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •