Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Oczywiscie. Tam w linkach były zdjęcia robione na kilku lampach.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    A może lampa do makijażu z allegro + blenda i stojak (albo dwa)?

    http://jacekwphoto.blogspot.com/2015...jazu-test.html

  3. #13

    Domyślnie

    Jak faktycznie do portretów, to w tej cenie wolałbym kupić (na ebayu) jako lampy dodatkowe reporterskie YongNuo YN560III/IV (których sam bardzo często używam mimo posiadania lamp studyjnych) + adapter bowens jeśli będzie potrzebny. A jako lampę główną np. Jinbei DPsIII, który jest zaskakująco dobry jak na taką cenę. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że jest dość przyszłościowe bo lampa główna jest przyzwoita i sterowana radiowo, zawsze można dokupić kolejne z tej serii, a reporterskie (również sterowane radiowo) przydają się też w plenerze. O DPsIII tutaj trochę pisałem. Jinbei ma jeszcze serię MSN II, która jest MEGA uniwersalna (mój opis), ale nie ma regulacji światła halogenowego i kosztuję trochę więcej.

  4. #14

    Domyślnie

    Jinbei są lepsze od Quantuum?

  5. #15

    Domyślnie

    Trzeba porównywać modele, a nie markę. Jedno i drugie jest made in China i znaczek importera nie ma znaczenia. Kiedy ja używałem Quantuumów, to wszystkie ich lampy wypadały gorzej (było ich niewiele). Później zorientowali się że konkurencja ich mocno wyprzedziła i zmienili właściwie całą ofertę, przez długi czas nie mając w ofercie prawie nic dostępnego. Wtedy Powerlux i parę innych firm miało swoje 5 minut. Jak jest teraz nie wiem.

  6. #16

    Domyślnie

    A co myślisz o takim zestawie?
    http://fotozakupy.pl/quantuum-up-700-kit/39788s

    Na początek będzie ok?

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Aż 3 lampy (na początek to aż za dużo ), mocy wystarczy, ale regulacja jedynie do 1/16 i słaby pilot.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Da się w tej cenie znaleźć coś lepszego? Czemu regulacja do 1/16 to problem?

  9. #19

    Domyślnie

    Regulacja do 1/16 jest problemem, bo możesz mieć za dużo światła z lampy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #20

    Domyślnie

    Czyli nie pofotografuję sobie np. z małą głębią, tak? Kurczę, a jest jakiś inny zestaw 3 lamp ze statywami, nadajnikami i akcesoriami w podobnej cenie (powiedzmy do 2000 zł), który warto rozważyć?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •