Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Panasonic GX7 20/1.7 / Olympus EM10 14-42 / Fuji XT10 16-50

    Witam,
    Który z powyższych byście wybrali?
    Panasonic ma w zestawie super jasny obiektyw i jest w niezłej cenie..ze stalka 2300zł
    Olympus M10 ciemny zoom ale ma stabilizacje olek 2500 + jasna stalka wychodzi 3600
    Fuji drogie obiektywy.. 3000zł

    Pomożecie?

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy co dla Ciebie jest ważne.
    Ja z Olka przeszedłem na Fuji bo:
    - w Olku głębia ostrości była dla mnie zbyt duża
    - Fuji robi wg mnie świetne jpg-i.
    Z perspektywy czasu i tych kilkuset zrobionych X-T10 zdjęć jestem bardzo zadowolony i nie żałuję zmiany systemu, ale złego słowa nie powiem o Olku. Wręcz przeciwnie - to świetny sprzęt (jakość wykonania, jakość zdjęć, mobilność) i jeżeli ktoś nie potrzebuje małej głębi ostrości to będzie z niego zadowolony.
    Były: Nikon D80, D90, N 18-105 VR; N 50/1.8D; N 105 2.8, N 35 1.8G
    Panasonic GX 1, P 14-42,
    Olympus E-PL5, O 14-42 1.3,5:5,6 II R, O 40-150 1.4:5,6 R, O 45 f 1.8
    Jest: Fuji X-T10, F 16-50 II, F 35 1.4; SB900; Manfrotto 190DB z głowicą 141 RC

  3. #3

    Domyślnie

    GX7 też ma stabilizację, ponadto jest bardziej kompaktowy bo nic w nim nie udaje komory pryzmatu a wbudowaną lampkę można odbić od sufitu. Panas ma odrobinę gorszą matrycę.

    Fuji ma drogie obiektywy? Chyba tylko nowe poza promocjami. Podczas cashbacków można sporo zjechać z ceną a ceny używek są niższe niż w innych systemach - znajdź mi gdzieś 35/1,4 za 1300zł...
    Ostatnio edytowane przez wyrwiflak ; 17-11-2015 o 22:45
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  4. #4

    Domyślnie

    Osobiście jestem bardziej za GX7 z 20/1.7 ze względów ekonomicznych sama stałka kosztuje 1500zł więc body będzie mnie kosztowało 800zł kupując na allegro w abfoto. No i panasonic produkowany w Japonii to także ma znaczenie dla mnie.
    Olympus jeżeli byłby w zestawie z obiektywem takim jaki jest w panasonicu wziąłbym Olka. Choć Olek miał jakaś akcję serwisową to zawsze pozostaje niesmak. Szkoda ,że Olka nie ma w zestawie ze stałką.
    Fuji faktycznie ceny obiektywów po odjęciu cashbacków wychodzą tak samo jak obiektywy konkurencji, ale z tymi aparatami nie miałem nigdy do czynienia wiec wybór jako trzeci .

  5. #5

    Domyślnie

    No to powiem ci że koniecznie musisz się trochę zapoznać z Fuji zanim go zaprzepaścisz. Nawet tani X-E1 to jest taka rasowa aparatka obrazkowa że wszelkie Olki czy Lumixy wysiadają - wypadają przy nim jak zabawki. Poza tym Fuji ma wiele dobrze przemyślanych rozwiązań, choćby bardzo podobny do nikonowego porządnie konfigurowalny tryb auto-iso, tryb dyskretny albo wygodne Quick menu.
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  6. #6

    Domyślnie

    z perspektywy użytkownika X-t10, szczerze polecam.
    Ja odkąd kupiłem go w wakacje, nie miałem w ręku D750

    W systemie fuji masz fajne i dość tanie stałki:

    - świetną 18/2 (ja używkę sprzedałem za 1050zł)
    - rewelacyjną 35/1.4 (używka około 1300zł)
    - b. dobrą 60/2.4 makro (używka około 1300zł)
    - jest też fajny naleśnik 27/2.8 (używka 800zł)

    A jeśli Cię stać to polecam 16/1.4- mega szkło
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi...
    Kurcze teraz zeście mi namieszali z fuji...
    Już byłem zdecydowany na GX 7...
    Muszę się zastanowic

  8. #8

    Domyślnie

    trza było nie pytać ;P
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    trza było nie pytać ;P
    ... albo weź oba
    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam GX7, na który zamieniłem Leikę m9. Jestem bardzo zadowolony. A jeśli chcesz tani obiektyw, to polecam 15mm f/8 (nie pamiętam producenta). Bardzo fajne, małe szkło; jedyne które używam z tym aparatem na co dzień.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •