Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gebels Zobacz posta
    ... albo weź oba
    Na oba mnie nie stać niestety

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    Ja mam GX7, na który zamieniłem Leikę m9. Jestem bardzo zadowolony. A jeśli chcesz tani obiektyw, to polecam 15mm f/8 (nie pamiętam producenta). Bardzo fajne, małe szkło; jedyne które używam z tym aparatem na co dzień.
    Możesz coś więcej napisać o GX7?

    Panasonic ma doskonale możliwości doboru obiektywów niż fuji.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez synergy Zobacz posta
    Możesz coś więcej napisać o GX7?
    Ma używalny wizjer. Jest mały i lekki. Dość pancerny i szczelny. Z tym obiektywem bez autofocusa to mega szybki zestaw. Flesz się czasem przydaje, choć to nie jest oczywiście jakaś superprofesjonalna turbo lampa. Na baterii można zrobić ok 1000 zdjęć. Ma sporo głupich opcji w menu, ale to chyba mają wszystkie aparaty, które rozważasz. Ma bezsensowny uchylany ekran i jeszcze bardziej bezsensowny uchylany wizjer. Moje bazowe ISO z racji ciemnego obiektywu to 400 - 640, spokojnie używalne. Ładny obraz jest jeszcze na 1250, potem trochę szumi. Dość dobrze obrabia się pliki z tego aparatu. Ma dobry światłomierz, z balansem bieli różnie bywa. Nienajgorzej wykonany, choć mocno się rysuje. Robi ładne zdjęcia, nawet z rzekomo najgorszym optycznie szkłem produkowanym na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Moje dwuipółroczne dziecko potrafi go używać. Absolutnie nie odczuwam potrzeby zmiany tego aparatu na cokolwiek innego i nie bardzo wiem, z jakich powodów lepszy sprzęt potrzebny jest do codziennego fotografowania.
    Ostatnio edytowane przez Franek_ ; 18-11-2015 o 18:53

  3. #13

    Domyślnie

    Franek dzięki za opinie.

    Wracajac do Fuji to raczej nie jest tak tanio jak u olympusa i panasonica
    Normalne ceny sklepowe w większości niemieckich sklepów. . W systemie m43 można stosować obiektywy Olympusa jak i Panasonika bo są ze sobą kompatybilne. Panas 25 F1.7 kosztuje ok 175 EUR w wielu normalnych sklepach internetowych, Olympusie to Zuiko 25 F1.8 kosztuje ok 260 EUR (z cashbackiem). Zuiko 60 F2.8 Macro - ok 300 EUR z cashbackiem.
    Koszt wysyłki (max kilka dni) to kilka/kilkanaście Euro. Gwarancja, rękojmia itp jest w pełni respektowana bo rynek jest wspólny. Już nie wspomnę o obsłudze klienta bo to zupełnie inny standard w porównaniu z wieloma polskimi "Januszami biznesu".

    Ceny dla m43 podałem konkretne.
    Ciągle nie widzę jednak porównywalnych dla Fuji.

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sąsiad pozazdrościł że przesiadłem się już praktycznie na bezlusterkowca tez miał dylemat czy w/w panasonic czy Olympus PEN E-PL7, wybrał olympusa, miałem to w łapach i pstrykałem parę zdjęć, wydaje się że to bardzo solidny aparat, ja wybrałem samsunga ze względu na ponadprzeciętne stałki w dość niskich cenach.
    Dlatego raczej sugerowałbym się konkretnie już zakupem obiektywów i do tego dopasował puszkę.

  5. #15

    Domyślnie

    Miałem E-PL5 i spisywał się rewelacyjnie i obecnie służy mojemu koledze, który jest bardzo zadowolony. 7ka ładniejsza, więc tym bardziej.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wyrwiflak Zobacz posta
    No to powiem ci że koniecznie musisz się trochę zapoznać z Fuji zanim go zaprzepaścisz. Nawet tani X-E1 to jest taka rasowa aparatka obrazkowa że wszelkie Olki czy Lumixy wysiadają - wypadają przy nim jak zabawki. Poza tym Fuji ma wiele dobrze przemyślanych rozwiązań, choćby bardzo podobny do nikonowego porządnie konfigurowalny tryb auto-iso, tryb dyskretny albo wygodne Quick menu.
    Przekonaliście mnie
    Zdecydowałem się na XT10 mam nadzieję ,że nie będę żałował, cena okazyjna po promocji z obiektywem 16-50 2300zł po odjęciu cashbacku.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez synergy Zobacz posta
    Przekonaliście mnie
    Zdecydowałem się na XT10 mam nadzieję ,że nie będę żałował, cena okazyjna po promocji z obiektywem 16-50 2300zł po odjęciu cashbacku.
    2300 to chyba po odsprzedaniu kita
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wyrwiflak Zobacz posta
    2300 to chyba po odsprzedaniu kita
    Kit zostaje.
    Byla promocja weekendowa w cyfrowe.pl skończyła się, ale po moim kontakcie przywrócili dla mnie promocje. Z 2999zł na:
    2549 - 215cashback dokładnie 2334zł. Cena okazyjna jak myślicie?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez synergy Zobacz posta
    Przekonaliście mnie
    Zdecydowałem się na XT10 mam nadzieję ,że nie będę żałował, cena okazyjna po promocji z obiektywem 16-50 2300zł po odjęciu cashbacku.
    Na pewno lepszy wybór niż micro 4/3.
    Większa matryca to większa matryca.
    W cenie szkieł weź pod uwagę ekwiwalent przysłony po np. F2,8 w micro 4/3 to jakby F5,6 przy pełnej klatce
    a matryca Fuji przy obiektywie F2,8 daje ekwiwalent w okolicy F4.
    Do tego zyskasz na szumach i zakresie tonalnym jedne i drugie 16 MP ale w matrycy Fuji upakowanie masz mniejsze.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof_BB Zobacz posta
    Na pewno lepszy wybór niż micro 4/3.
    Większa matryca to większa matryca.
    W cenie szkieł weź pod uwagę ekwiwalent przysłony po np. F2,8 w micro 4/3 to jakby F5,6 przy pełnej klatce
    a matryca Fuji przy obiektywie F2,8 daje ekwiwalent w okolicy F4.
    Do tego zyskasz na szumach i zakresie tonalnym jedne i drugie 16 MP ale w matrycy Fuji upakowanie masz mniejsze.
    Brzmi tak jakby Olek w niczym nie miał przewagi nad Fuji.
    Za taką cenę sam bym się zdecydował na Fujia.
    Ostatnio edytowane przez gebels ; 25-11-2015 o 10:54

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •