Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 95
  1. #1

    Question OLYMPUS E-M10 czy... (wybór bezlusterkowca)

    Witam Panowie, zwracam się do Was z prośbą.
    Jestem posiadaczem D3100 (już spory okres czasu), to moje pierwsze lustro, na nim się uczyłem i dzięki niemu dowiedziałem się czego mniej więcej potrzebuje i oczekuje od sprzętu. Miałem taką myśl żeby wysłużone D3100 zamienić na coś z rodziny D5XXX, ale przyszło małe ale... Z czasem zauważyłem, że wielkość ma jednak znaczenie i przydałoby mi się coś mniejszego, druga sprawa, że musiałbym kupić pewnie ze 2 - 3 szkiełka i robi się drogo i ciężko... Już jakiś czas temu, jeszcze przed myślą o zmianie na D5XXX pomyślałem o zmianie systemu i szukanie czegoś w bezlusterkowcach. Plusem są wiadomo, wielkość, oraz mnogość obiektywów, często za nieduże pieniądze. Nie jestem fotografem profesjonalnym, nie mam zleceń, ciągle się uczę także sprzęt będzie używany powiedzmy, że amatorsko z "ambicjami"
    W oko wpadł mi aparat z tematu, do tego obiektyw na start, który jest w zestawie czyli EZ-M1442 IIR, a w planach dokupienie stałki/stałek, oraz zoom'a. I tutaj jest pytanie, czy jest coś w tej samej cenie lepszego, bardziej "wydajnego"? Główne wymagania co do aparatu to:
    - gabaryty (tutaj raczej wszystko będzie mniejsze niż lustro)
    - mnogość obiektywów (budżetowe mile widziane)
    - najlepiej pojemna bateria (chociaż pewnie wyniki będą podobne u różnych producentów)
    - szybki AF (ponoć Olympus wypada tutaj dobrze)
    - WiFi (nie jest to priorytet, ale dobrze by było jakby aparat posiadał)
    - jakość wykonania, dobrze żeby nie był to aż taki plastik fantastik
    - elektryczny wizjer (konieczność)
    - stabilizacja

    To chyba na tyle, jak przyjdzie mi coś do głowy to napiszę, jakbym się na coś zdecydował to będę się pewnie radził co do obiektywów, ale nie obrażę się jeżeli podacie koledzy już teraz jakieś warianty aparatu + obiektywów. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!
    A6000 + 16-50mm, Industar 61L/3 - MC 2.8/50, Helios 44M-4 2/58
    <span style="text-decoration: line-through;">D3100 + 18 - 55 + 35mm</span>
    http://flickr.com/aro777

  2. #2

    Domyślnie

    No to bierz Olka. Mam E-m10 II i jest - jako mój taki zapas do wypadów - wystarczający sprzęt. dobrze zrobiony, metal. Miałem 3 lata e-pl5 I NIE ZAWIÓDŁ NIGDY, a napstrykałem nim mnóstwo zdjęć. System M4/3 ma bogatą szklarnię. Ale i tak idź za tym co się Tobie spodoba i tyle. Powodzenia w wyborze.

  3. #3

    Domyślnie

    Popatrz jeszcze na E-M5, można dorwać zestaw z 12-50 za 2.5 tys. Masz uszczelnienia + wydajniejszą stabilizację.
    lustra-brak

  4. #4

    Domyślnie

    Zdecyduję się na em10 raczej. Mam pytanie jeszcze co do szkieł, czy budżetowe jasne stałki są tylko manualne? Patrzę na allegro i w sumie nic nie widać, jak możecie Panowie to był bym wdzięczny za pokazanie czegoś godnego polecenia. Te obiektywy Fujian są coś warte? Zooma będę szukał za jakiś czas, poki co do kitowego obiektywu chciałbym dokupić coś jasnego, ogniskowe od jak najmniejszej do powiiedzmy 50mm, taki rozrzut bo kupię pewnie coś 12-18, a później 26-50, z tych przedziałów, więc kolejność jest obojętna póki co bo pewnie z kitowym się trochę pobawie na początku.

  5. #5

    Domyślnie

    Fujian'y to nie są szkła foto tylko do kamer przemysłowych. Nie można ich traktować poważnie z uwagi na specyficzny obraz jaki generują. Owszem wielu ludziom dają frajdę z tego samego powodu i również mam zamiar sprawdzić je w boju ale na chwilę obecną mam zamiar zbierać na 15mm/1.7 i 25mm/1.8. Zanim to nastąpi przejściowo zaopatrzę się w 20/1.7. Niestety ten system nie posiada stricte budżetowych, jasnych i do tego jeszcze stałoogniskowych szkieł. Możesz się pobawić różną szklarnią z użyciem odpowiednich konwerterów ale szerokości nie uświadczysz. Chcąc spełnić w/w oczekiwania trza mieć w portfelu ~ 1,5 kafla. Świat bez wad to nie tu
    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  6. #6

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę Twoje wymagania to faktycznie wybór EM10 wydaje się optymalny. System Olympusa jest naprawdę bardzo fajny, ale chcąc mieć jasne obiektywy trzeba przygotować się na wydatek co najmniej ok 1300 PLN.
    Jeżeli nie chcesz nic mniejszego od APSC to przyjrzyj się Sony lub Fuji, ale tutaj zarówno gabaryty, jak i ceny będą większe.
    Ja po ponad dwuletnim kontakcie z bezlusterkowcami nia mam zamiaru wracać do lustrzanek.
    Ostatnio edytowane przez cezar1972 ; 17-11-2015 o 21:44
    Były: Nikon D80, D90, N 18-105 VR; N 50/1.8D; N 105 2.8, N 35 1.8G
    Panasonic GX 1, P 14-42,
    Olympus E-PL5, O 14-42 1.3,5:5,6 II R, O 40-150 1.4:5,6 R, O 45 f 1.8
    Jest: Fuji X-T10, F 16-50 II, F 35 1.4; SB900; Manfrotto 190DB z głowicą 141 RC

  7. #7

    Domyślnie

    20/1.7 to fajne szkiełko i dość optymalne jak od ogólnych zastosowań. ja od 3 lat praktycznie posługuję się nim i jestem zadowolony...AF lekko wolniejszy niż u Olków, ale bez przesady.. w każdym razie
    polecam rozważenie zakupu.

  8. #8

    Domyślnie

    O 20 1/7 to wam Panowie chodzi o te od Panasonica? Po zakupie body z kitem będę szukał raczej tańszych stałek do zabawy, a z tego co widzę to na tego panasa trzeba szykować ok 1000zł. Na Olka jestem zdecydowany juz praktycznie w 100%, no może 99%...
    A6000 + 16-50mm, Industar 61L/3 - MC 2.8/50, Helios 44M-4 2/58
    <span style="text-decoration: line-through;">D3100 + 18 - 55 + 35mm</span>
    http://flickr.com/aro777

  9. #9

    Domyślnie

    Chciałem edytować, ale chyba się nie da... Mam pytanie jeszcze co do GO, zależy mi na tym, a z tego co czytam nie jest to mocna strona Olka... Nie ma co liczyc na ładne rozmycia? Chciałem dokupić obiektyw z którym uzyskam ciekawy bokeh i bawić się GO, ale nie wiem czy bedzie duże pole do popisu z tego co czytam...
    A6000 + 16-50mm, Industar 61L/3 - MC 2.8/50, Helios 44M-4 2/58
    <span style="text-decoration: line-through;">D3100 + 18 - 55 + 35mm</span>
    http://flickr.com/aro777

  10. #10
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 897

    Domyślnie

    masz w Olympusie mniejszą matrycę - wiec tak dla łatwego porównania - rozmycie masz 2 razy ( taki mnożnik cropa) mniejsze .. czyli przy f1,8 - masz rozmycie w okolicach f3,5 w przybliżeniu przy f2,8 to f5,6 - zaznaczam to nie są jakieś wyliczenia ale tak jest w przybliżeniu

    ja mam omd-m5 genialny aparacik ...
    Ostatnio edytowane przez WojtehP ; 18-11-2015 o 10:33

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •