Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 95
  1. #21

    Domyślnie

    Ja mam A6000. Ogólnie aparat jest bardzo dobry, jak na cenę, ale gorzej ze szkłami (i dlatego chyba wrócę do Nikona albo przejdę na Canona).

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek s Zobacz posta
    A może zamiast kombinować z Olkowymi kitami wystarczy Ci z jednym, jasnym szkłem mały Panasonic LX100
    Pozdr.
    Dobrze prawi. Polać mu!
    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    ...ale gorzej ze szkłami (i dlatego chyba wrócę do Nikona albo przejdę na Canona).
    Gorzej w sensie, że dedykowane od Sony są drogie?

    Wczoraj bawiłem się chwile Olkiem i muszę powiedzieć, że jakość wykonania, ogólne wrażenie "dotykowe" robi bardzo dobre, ale szczerze to jakoś mnogość przycisków mnie przeraziła, jakoś wydaje się tego dużo i ciasno... Dziś natomiast macałem Sony A6000 i tutaj przyciski mi odpowiadają, wydają się lepiej rozplanowane i nie tak ściśnięte, ale za to Olympus wypada lepiej jeżeli chodzi o jakość, nie to, że Sony jest źle wykonany, wręcz przeciwnie, jednak mając dwa aparaty w dłoniach Olek wydaje się bardziej taki "stylowy" i konkretny, nie do końca wiem jak to wytłumaczyć. Jednak po przemyśleniu sprawy jestem bardziej zdecydowany na Sony, główny argument to matryca... Co do szkieł póki co miałbym kitowy 16-50mm, dokupiłbym pewnie jakąś manualną stałkę do zabawy, a z zoomem się wstrzymam jak na razie. Chyba, że koledzy może przekonają, że to zły wybór i lepiej zamiast A6000 wybrać coś innego, ale w Sony kusi ta matryca, a z croopa na pewno zdarzy się skorzystać...
    A6000 + 16-50mm, Industar 61L/3 - MC 2.8/50, Helios 44M-4 2/58
    <span style="text-decoration: line-through;">D3100 + 18 - 55 + 35mm</span>
    http://flickr.com/aro777

  4. #24

    Domyślnie

    Odpowiedź jest prosta. Fuji x-t10. Stylowy wygląd jak w Olympusie i crop jak w A6000.

  5. #25

    Domyślnie

    Nie ten budżet niestety, Fuji było brane jako pierwsze pod uwagę, ale niestety za drogoo...
    A6000 + 16-50mm, Industar 61L/3 - MC 2.8/50, Helios 44M-4 2/58
    <span style="text-decoration: line-through;">D3100 + 18 - 55 + 35mm</span>
    http://flickr.com/aro777

  6. #26

    Domyślnie

    Fuji chyba rzeczywiście lepsze. Tam masz opcje na ciekawe szkła, a w Sony... trochę bieda. Ceny też zwalają z nóg. 50/1.8 - 1100 zł. 90 makro - 4600 zł (sic!). Jeśli potrzebujesz małej głębi, to ja bym na razie został w Nikonie i zbierał na FF. Jak do wycieczek i nie potrzeba małej GO, to może rzeczywiście Olek (tylko tam obiektywy chyba też drogawe) - mały, uszczelniony, metalowy (?).
    Niedawno miałem podobny dylemat. Wszedłem w a6000. Miałem DX-a. Zostało mi jeszcze jedno szkło pod DX, które nie chce się za bardzo sprzedać i które powoduje pewien żal, bo bardzo je lubiłem a pod a6000 sobie nie podepnę. Manualne szkła niby spoko, ale kolory, kontrast, praca pod światło - nie taka jak w nowych szkłach. Pomijając AF, który przecież też jest bardzo wygodną rzeczą. Ten, który mam jest też dosyć miękki na pełnej dziurze (Rokkor 58/1.4). Olympus na pewno kusi innowacyjnością i jakością wykonania. Matryca w a6000 początkowo mnie rozczarowała. Nie było przepaści pomiędzy nią a D5000 przy dobrym oświetleniu. Przy słabym też niespecjalna. Jest za to duża różnica przy zabawie suwakami i wyciąganiu z cieni/świateł.

    PS Bardzo fajna galeria. Jak wykonałeś to zdjęcie?
    https://www.flickr.com/photos/aro777/12955990864/

    Myślę, że wrócę za jakiś czas do Nikona (tyle że do FX). Dostępność obiektywów i akcesoriów robi swoje.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 22-11-2015 o 20:09

  7. #27

    Domyślnie

    Już mam srogi mętlik w głowie... Teraz zastanawiam się czy nie lepiej kupić D5200 i będę miał tańsze szkła w zamian za większe gabaryty, czy kupić A6000 i poniekąd męczyć się z manualami i szukać "okazji" na alledrogo polując na szkiełka. Tak jak pisałeś, AF jest baaardzo wygodny. Olympus też jeszcze trochę chodzi mi po głowie jednak jest raczej z tyłu. Fuji kusi, ale drogo i to główny powód wykluczenia go z rywalizacji. Żeby był większy wybór szkieł do Sony z AF to bym się nawet nie zastanawiał, a tak to jak widać...
    Druga sprawa, warto dopłacić do D5300 600zł w porównaniu do D5200?
    Co do zdjęcia o które pytasz to została wykorzystana miska, folia czarna (tzw. strecz), woda gazowana, statyw, "model" i mała dioda po lewej lub prawej stronie jak dobrze pamiętam. Dno naczynia wyłożyłem folią, zalałem zegarek wodą i czekałem aż bąbelki zaczną go obsiadać i cyk, nic trudnego, polecam sprawdzić, różne fajne rzeczy można "zatopić" jeżeli ma to jakiś sens w odbiorze zdjęcia, efekt końcowy może być ciekawy
    A6000 + 16-50mm, Industar 61L/3 - MC 2.8/50, Helios 44M-4 2/58
    <span style="text-decoration: line-through;">D3100 + 18 - 55 + 35mm</span>
    http://flickr.com/aro777

  8. #28

    Domyślnie

    Jeśli Cię Fuji kusi to X-T10 jest w cenie poniżej 3000zł wraz z obiektywem xc16-50 oisII, teraz dochodzi jeszcze cashback 215zł i już Cię stać ;-] A w jednym ze sklepów internetowych dostaniesz nawet torbę manfrotto. Do fuji też można podpiąć manualną stałkę przez adapter i uzyskać fajne efekty za grosze - polecam wątek tu na Nikoniarzach. Za jakiś czas jak dozbierasz to na alledrogo często można wyrwać używane stałki fujinon w dobrych cenach, lub też kupić np. 35/1.4 nowy w promocji cashback i wyjdzie to Cię jakieś 1550zł. Albo tez np. staruszka fuji x-pro1 za 3700zł z dwoma stałkami a wcześniej wymienionego zooma za grosze z "odkompletowanego" kompletu ;-].

  9. #29

    Domyślnie

    PSPhoto jak możesz to podeślij tą ofertę z torbą.
    Póki co będę dalej czytal i pewnie do końca tygodnia podejmę decyzję.
    A6000 + 16-50mm, Industar 61L/3 - MC 2.8/50, Helios 44M-4 2/58
    <span style="text-decoration: line-through;">D3100 + 18 - 55 + 35mm</span>
    http://flickr.com/aro777

  10. #30

    Domyślnie

    Wysłałem prywatną wiadomością, bo tak szczerze napiszę, że nie wiem czy można na forum wklejać linki do ofert sklepów internetowych, nigdy nie chce mi się czytać tych wszystkich zasad... Ale prawdzie powiedziawszy odszukanie takiej oferty to nic prostszego, przecież mamy wujka google ;-]

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •