Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 775

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sadeeq Zobacz posta
    .PS. Jacek_Z - przepraszam, ale info o tym, że body puszcza światło "dupą" powinna instrukcja do filtra mieć napisane????..
    Tak. W instrukcji body nie zawrzesz wszystkiego. To nierealne. To by było grubsze niż dawne książki telefoniczne. A selektywne podawanie info - no własnie tak jest to robione. Niektóre sprawy są jakoś tam podnoszone (bez wchodzenia w szczegóły) inne pomijane. Chyba nie zdajesz sobie sprawy ile róznych "wynalazków" (z róznymi konsekwencjami) można podpiąć do body. Stąd się bierze to, że każdy z "dodatków" powinien mieć rozbudowaną instrukcję. Dlaczego rozbudowaną? Bo to samo urządzenie podpięte do różnych modeli body też może działać inaczej (albo mieć ograniczaną liczbę funkcji - patrz np lampy błyskowe). Kombinacji zrobiło się tak wiele, że nawet solidne instrukcje firmowe tego nie ogarniają. A co dopiero chińszczyzna, niefirmówki i bez tłumaczeń na j.polski.
    Te wiedzę zdobywa się właśnie na forum. Dobrze trafiłeś.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 17-12-2015 o 11:53
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sadeeq Zobacz posta
    Witam.
    Na posta i temat trafiłem przypadkiem. I Muzom w Olimpie niech będą dzięki, że trafiłem! Nikon5300 - instrukcja przeczytana prawie od deski do deski - i nie znalazłem słowa o zaślepianiu wizjera przy długich czasach...
    Strona 69

    Na stronie 50 masz kolejną informację o zasłanianiu wizjera.
    Ostatnio edytowane przez kashpir ; 17-12-2015 o 11:56

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sadeeq Zobacz posta
    Nikon5300 - instrukcja przeczytana prawie od deski do deski - i nie znalazłem słowa o zaślepianiu wizjera przy długich czasach...
    To jeszcze raz przeczytać, ale tym razem z komentarzami, a nie same nagłówki.

    Informacja o zasłanianiu wizjera jest przynajmniej w 4 miejscach - 3x w komentarzach (samowyzwalacz, interwałometr, pilot IR) i 1 raz dokładnie w części zatytułowanej:
    "Długi czasy naświetlania (tryb M)":
    ...
    "Przed przejściem dalej zamocuj aparata na statywie lub ustaw go na stabilnej, poziomej powierzchni. Aby uniknąć zakłóceń ekspozycji spowodowanych światłem przedostającym się przez wizjer, usuń gumową muszlę oczną i nakryj wizjer dołączoną do aparatu pokrywką okularu (str. 50)."
    Pełna instrukacja D5300 (dołączona do aparatu na płycie CD i wyraźnie o niej wspomniane w instrukcji skróconej), str. 88


    -----
    Edit:
    No i znalazłem i 5-ty raz - w komentarzach przy LV.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 17-12-2015 o 12:07
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #44

    Domyślnie

    Jacek_Z - przemyślałem to - masz rację.
    kashpir, Gonzo - wielkie dzięki
    Hmmmm... a jednak lama ze mnie... nie doczytałem, iż z netu można pobrać dokumentację aparatu... na krążku CD jej nie załączono - w sumie powinienem to zrobić. Nie zrobiłem, a więc nie doczytałem o wizjerze itp... Dumny z siebie byłem, że przeczytałem wydrukowane "wyciągi" w formie książkowej instrukcji załączonej do pudełka.A teraz... z przyjemnością (i to nie sarkazm) przeczytam 300 stron dokumentacji - następnie walnę się w łeb, gdyż zapewne większość odpowiedzi na pytania zadane przeze mnie na forum tam znajdę Jak widać zawsze warto zapytać... inaczej nie wpadłbym na to, że jest dodatkowa - mocno obszerniejsza i dokładniejsza dokumentacja.
    I tu nasuwa się porada dla tych, co pierwszy raz w życiu lustrzankę z pudełka wyciągają: zobaczcie, czy w niewielkiej książeczce macie napisane coś o obszerniejszej dokumentacji bądź na CD, bądź w necie dostępnej - warto to przeczytać.
    Wielkie dzięki za cierpliwość i chęci

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •