Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Jaki obiektyw do D5300 fotografii samochodów

    Hej!

    Chciałabym spróbować sił w fotografii samochodów (mam na myśli w ruchu). Jaki obiektyw polecacie? Zależy mi na jakimś tanim (czytałam o Sigmie za 3,500 ale już nie pamiętam co to był za model . Próbuję sił w fotografii, więc z góry przepraszam za moją niekompetencję, ale jeszcze nie umiem dobrze posługiwać się językiem fotografów), żeby sprawdzić, czy fotografia samochodów jest dla mnie (jak tak, to później mam w planach zakup lepszego obiektywu ). Posiadam D5300. Jakieś propozycje?

    Czekam na wasze propozycje i opinie

  2. #2

    Domyślnie

    Sigma 70-200mm f/2.8 OS HSM?

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba dobra propozycja ta sigma. Generalnie obiektyw powinien być jasny żeby móc używać krótkich czasów naświetlania i auta nie były rozmazane, powinien mieć szybki AF żeby zdążyć złapać ostrość na samochodzie i powinien mieć długą ogniskową żeby nie ryzykować życiem dla dobrego zdjęcia. Dobrze żeby był uszczelniony jeżeli chcesz fotografować rajdy.

  4. #4

    Domyślnie

    jak rajdy to ja wolę podchodzić z 15-30 na FF . Sigma 70-200 ok, tylko jak się będzie wybierać na tor to dobrze mieć TC
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie mam na myśli zdjęcia na torze

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BambusZMikronezji Zobacz posta
    Generalnie obiektyw powinien być jasny żeby móc używać krótkich czasów naświetlania i auta nie były rozmazane, powinien mieć szybki AF żeby zdążyć złapać ostrość na samochodzie i powinien mieć długą ogniskową żeby nie ryzykować życiem dla dobrego zdjęcia.
    Akurat krótkie czasy przy samochodach na torze, to bardzo średni pomysł, bo będą wyglądały jakby tam były zaparkowane, a nie w czasie walki o miejsce na pudle. Na torach używa się czasów 1/125 i dłuższych (sam w sprzyjających warunkach robię na 1/60-1/40).

    Natomiast jeśli chodzi o obiektyw, to wszystko zależy od budżetu. Nie zaczynaj od armat po 500-600mm, bo się zrazisz - takie ogniskowe wymagają dużej wprawy przy moto (szczególnie z ręki). Albo Sigma 70-200 EXII f/2.8 albo zacznij od Tamrona/Nikkora 70-300 USD/VR
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Girlwholovesf1 Zobacz posta
    Hej!

    Chciałabym spróbować sił w fotografii samochodów (mam na myśli w ruchu). Jaki obiektyw polecacie? Zależy mi na jakimś tanim (czytałam o Sigmie za 3,500 ale już nie pamiętam co to był za model . Próbuję sił w fotografii, więc z góry przepraszam za moją niekompetencję, ale jeszcze nie umiem dobrze posługiwać się językiem fotografów), żeby sprawdzić, czy fotografia samochodów jest dla mnie (jak tak, to później mam w planach zakup lepszego obiektywu ). Posiadam D5300. Jakieś propozycje?

    Czekam na wasze propozycje i opinie
    Nie potrzebujesz nic ultra jasnego, nikkorkiem 70-300 usd/vr. ogarniesz rajdy spokojnie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •