Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Udało się komuś zmusić J5 do korzystania z własnych profili Picture Control?
    Na stronie nikonusa: "Picture Controls can be found in many Nikon digital cameras, including DSLRs, the Nikon 1 interchangeable lens cameras and COOLPIX point and shoot models."
    Sam J5 ma ustawienia Picture Control, ale czy da się wgrać własne, zdefiniowane w Picture Control Utility?

  2. #22

    Domyślnie

    Otóż nie.
    Niestety to jest mój największy żal do nikona za J5, że z niewiadomych przyczyn usunęli możliwość uploadowania własnych profili Picture Control. Jest to z tego co wiem pierwszy nikon z serii 1 który tego nie ma.
    W okresie świątecznym gdy była promocja cash back był to dla mnie wybór oczywisty jako drugie body po nikonie V1 ale niestety brak wgrywania własnych Picture Control zrezygnowałem.
    Teraz jestem w kropce. Używam tego systemu w dużej mierze do filmowania i właśnie w V1 mam wgrany rewelacyjny profil FLAAT_11. Daje on niewiarygodnie dużą ilość informacji w cieniach w porównaniu do tych istniejących w aparacie. Ustawiam ekspozycję na -1 i jadę z koksem bez martwienia się, że coś mi wypali albo nie doświetli.

  3. #23

    Domyślnie

    A to fakens. I na dodatek "kłamstwo". No bo i cóż możemy dowiedzieć się z ekranu startowego Picture Control Utility (v2.1.1)?


    Co ciekawe sam J5 ma możliwość modyfikowania ustawień Picture Control, ale fajansiarzom najwidoczniej szkoda było dodać, zapewne bardzo trudną do przekopiowania z firmware V1/V3, funkcję zaczytu własnych ustawień.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
    ale fajansiarzom najwidoczniej szkoda było dodać, zapewne bardzo trudną do przekopiowania z firmware V1/V3, funkcję zaczytu własnych ustawień.
    Lepiej bo nikon J1, J2, J3 i J4 mają też taką funkcjonalność. Chyba nawet seria S to ma.

    Ja głównie potrzebowałem tego do kręcenia filmów, żeby odzyskać jak najwięcej z cienia przy zjechanej ekspozycji na -1. Na szczęście po testach wyszło mi, że Neutral na kontraście na minimum przechowuje w cieniach wszystko co zarejestrowała matryca, na nieszczęście te informacje są bardziej pokiereszowane przez kompresję kodeka niż w przypadku takich profili Picture Control jak FLAAT 10 czy FLAAT 11 które można było sobie dograć kiedyś samemu. No ale chyba da się z tym, żyć. LUTy Impulz uwzględniają profil Neutral z nikonów. Tak więc zabawa jest nadal
    http://www.colorgradingcentral.com/impulz/

  5. #25

    Domyślnie

    Przy okazji różnych hydrozagadek J5, to jest możliwość sterowania "zoomem" w przypadku obiektów PD? Wprawdzie gów... aplikacja Nikona "wmu" nie udostępnia takiej możliwości, ale pytanie jest szersze, tzn. czy w ogóle nie da się sterować obiektywami PD Zoom (choćby przez USB)?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •