Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie J5 - pytania, wątpliwości

    Jako, że mało w necie informacji o praktycznej i funkcjonalnej stronie użytkowania tego aparatu, pozwolę sobie założyć niniejszy wątek, z nadzieją, że właściciele J5 podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
    Na tą chwilę pytanko, czy J5 umożliwia, w trybie podglądu, przełączanie informacji o zdjęciu: Podstawowe informacje - Szczegółowe informacje (miniaturka zdjęcia+ekspozycja+histogram) - Tylko zdjęcie?
    W Ustawieniach są 3 opcje, ale pytanie czy w trybie podglądu można się miedzy nimi przełączać?
    Czy też wyświetla się tylko jedna ustawiona w Ustawieniach (np. tylko zdjęcie). Ewentualnie czy z widoku "Szczegółowe informacje" (tego co pokazuje histogram) można przejść do podglądu "pełnego" (dużego) zdjęcia?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie widzę takiej możliwości.
    Zmiana tylko w ustawieniach.
    Jedynie przy szczegółowym podglądzie przekręcenie kółka powiększenia przełącza podgląd do pełnego zdjęcia bez szczegółów.

    Osobiście myślę, że wiele przydatnych funkcji (których w J5 nie ma) dałoby się zrobić programowo.
    Chociażby taki sztuczny horyzont. Akcelerometry montowane są w każdym smartfonie, w J5 z pewnością też jest.
    Wystarczyłaby odrobina dobrej woli ze strony producenta.


    Ostatnio edytowane przez vid3 ; 28-10-2015 o 21:26

  3. #3

    Domyślnie

    Fajna fotka

    Sprawdziłem na J4 i jest tak jak piszesz. Przynajmniej dobrze, że chociaż z widoku "histogramu" można przejść do podglądu (w J4 dotykiem ekranu). Szkoda, że nie da się "przewijać" przez różne tryby podglądu zdjęcia.
    Generalnie te firmware jest dość ubogi jeżeli chodzi o opcje konfiguracyjne. Żeby nie powiedzieć "bieda". Np. ISO Auto jest 800 i 3200. A gdzie 1600? Znalazło by się jeszcze pewnie kilka tego typu nieuzasadnionych "ograniczeń".

    Co do poziomicy/horyzontu, zapewne przyoszczędzili na akcelerometrach, dlatego nie ma. W V3 jest, ale V3 kosztuje sporo więcej ...

  4. #4

    Domyślnie

    Jest funkcja automatycznego obracania zdjęć, więc akcelerometr pewnie też.
    W poniedziałek dostaję 1 NIKKOR VR 70-300mm f/4.5-5.6 Black.
    Zobaczę co to warte.

  5. #5

    Domyślnie

    Niekoniecznie. Automatyczny obrót zdjęć był już w aparatach, gdy jeszcze zminiaturyzowanych akcelometrów (które zostały rozpowszechnione przez smartfony) nie było. Po prostu zwykły czujnik dwustanowy. Do poziomicy jest potrzebny taki, który przekazuje precyzyjnie kąt pochylenia aparatu. Zgadzam się z tobą, że fajnie gdyby był, bo od czasu kiedy mam poziomicę w innym aparacie, z przyjemnością z tego udogodnienia korzystam, tym bardziej że przekłada się to na jakość fotek - brak konieczności korygowania pochylenia zdjęcia / transpozycji pixeli. No cóż, księgowi N znów dali znać o sobie.

    Mnie natomiast zastanawia zastanawia czemu dla standardowych obiektywów z bagnetem F (przez przejściówkę FT1) dostępny jest tylko centralny AF. Czyżby czujnik fazowy był tylko jeden, umieszczony centralnie, czy też specjalnie wprowadzone "ograniczenie". Przy okazji ciekawi mnie czy przy korzystaniu z obiektywów przez FT1 dostępne są wszystkie tryby AF, w szczególności czy działa AF-C (ciągły)?

    Co do 70-300, daj znaka czy i czego jest wart.

  6. #6

    Domyślnie

    Różnie to jest :
    http://imaging.nikon.com/lineup/acil...strictions.htm

    Osobiście nie mam FT1 ani doświadczeń z tym związanych.

  7. #7

    Domyślnie

    Jest dostępny AF-C przez przejściówkę, trudno mi ocenić jego użyteczność bo go po prostu nie używam. Jak dla mnie AF-S działa całkiem sprawnie (biorąc poprawkę na to, że to przejściówka).

  8. #8

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze pytanie jak sprawuje się przycisk Fn. Niby można podpiąć m.in zmianę ISO. Czy w takim wypadku działa tak, że przywołuje "ekran ustawienia ISO"? Czy można zmieniać ISO górnym pokrętłem czy tym na tylnej ściance?

  9. #9

    Domyślnie

    Gdy pod Fn podepniesz ISO to przywołuje ekran ISO.
    Można zmieniać kółkiem u góry, kółkiem na tylnej ściance i paluchem na ekranie.

    Jest jeszcze przycisk F na kółku który przywołuje skrócone menu a w nim w miarę szybki wybór i zmianę parametrów.

  10. #10

    Domyślnie

    mam szybkie pytanie do użytkowników J5. Zakupiłem kilka dni temu taki sprzęcik i okazuje się że przycisk kasowania zdjęć (kosz) jest delikatnie zagłębiony zauważalnie bardziej niż pozostałe. Czy też tak macie czy to jakieś uszkodzenie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •