Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie oświetlenie stanowiska

    Cześć,
    od dłuższego czasu szukam przepisu na dobre oświetlenie stanowiska komputerowego.
    Czy może ktoś napisać jakie lampy nadadzą się najlepiej i jak wyliczyć potrzebną moc. Czy najlepszym pomysłem jest wieszanie oświetlenia nad samym stanowiskiem?
    Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/natynkowa-oprawa-l...615362977.html
    Będę wdzięczny za pomoc, bo niestety oczy zaczynają się buntować na świecące za plecami kompakty.
    Pozdro

  2. #2

    Domyślnie

    Philips graphica 18W 4 sztuki w oprawie natynkowej powinny rozwiazac Twoj problem. O ile oczywiscie mowa o edycji zdjec na skalibrowanym monitorze
    D7100; D80; T17-50; N70-300VR; N35 1.8G

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Monitor będzie kalibrowany po zrobieniu oświetlenia.
    Czy te 4 żarówy ewentualnie 2 x 36 philipsa nie wypalą mi włosów na głowie? mam sufit na 2,10 a lampa będzie bezpośrednio nad stanowiskiem.
    Czy myśleć dodatkowo o oświetleniu ściany za monitorem?
    Pozdro

  4. #4

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem należy kupić oprawę 2x36W z rastrem bez szybek w jakiejś Castoramie lub tp. i zamontować na suficie jakieś 0,5m za monitorem.. Założyć 2x PHILIPS TL-D Graphica 36W/90. Jeżeli oświetlenie będzie zbyt intensywne, to wyjąć z oprawy jedną świetlówkę, co przy wysokości pomieszczenia 2,1m prawdopodobnie będzie optymalnym rozwiązaniem. W całym projekcie oświetlenia ważne jest oczywiście również usytuowanie okien i całkowita powierzchnia pomieszczenia, a o tym nic nie wspominasz.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Moim skromnym zdaniem należy kupić oprawę 2x36W z rastrem bez szybek w jakiejś Castoramie lub tp. i zamontować na suficie jakieś 0,5m za monitorem.. Założyć 2x PHILIPS TL-D Graphica 36W/90. Jeżeli oświetlenie będzie zbyt intensywne, to wyjąć z oprawy jedną świetlówkę, co przy wysokości pomieszczenia 2,1m prawdopodobnie będzie optymalnym rozwiązaniem. W całym projekcie oświetlenia ważne jest oczywiście również usytuowanie okien i całkowita powierzchnia pomieszczenia, a o tym nic nie wspominasz.
    Właśnie o takim rozwiązaniu myślałem. Pomieszczenie ma 22 mkw i jest lekko pod ziemią (piwnica). Okna są, ale całkowicie zasłonięte.
    Lampa będzie miała za zadanie oświetlić wyłącznie stanowisko podczas retuszu.
    0,5m za monitorem...tzn przed nim? biurko stoi przy ścianie a za monitorem jest jakieś 10 cm.

  6. #6

    Domyślnie

    Lampa powinna być z tyłu za płaszczyzną ekranu monitora, ażeby światło nie padało na ekran. Masz dwie możliwości: albo odsunąć monitor od ściany, albo założyć na monitor solidny kaptur, a najlepiej jedno i drugie. Jednak wariant z odsunięciem monitora od ściany jest zdecydowanie najtańszy, a 22mkw to spora powierzchnia, ponadto przestrzeń za monitorem można wykorzystać do różnych celów.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •