Close

Strona 6 z 48 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 477
  1. #51

    Domyślnie

    Kup ten monitor przez internet. Zawsze możesz oddać.
    Zrobisz dobry test i rozstrzygniesz spory.

    Jedyne testy, którym ufam to te na TFTcentral ale widać nie wzbudził zainteresowania.

    Kaptur i tryb portretowy fajne.

  2. #52

    Domyślnie

    Pytałem o program do sporządzania podanych wykresów....
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta

    A co to Panu da? Jaka jest praktyczna użyteczność tej wiedzy? Marketing intensywnie wciska, że pokrycie jakiejś przestrzeni, podane w procentach, świadczy jednocześnie do "dobroci" sprzętu. To jest bzdura.

    A dla Pana, panie Tomku, co taki wykres oznacza? Zapewne sporo... Dla innych nic, lub niewiele...

    Nie chodzi mi o procenty...... To akurat mam gdzieś... lub porostu głęboko..



    W Wiem, jestem dociekliwy, nawet w tematach w których raczej nie jestem ekspertem jak Pan... Co zapewne może być irytujące dls Pana.

    Ale zdałem pytanie do fachowca, a odpowiedzi brak.... Jedynie strofowanie lub sarkazm.


    Mam spektrometr (zwał jak zwał) i potrafię zrobić walidacje wyświetlacza (monitora).....
    Chodzi mi o to że chciał bym wiedzieć więcej, wiele więcej np. w temacie "jakie barwy są odcinane/jest ich mniej na danym monitorku"

    Nie chce mi się analizować kolorów przy walidacji obszernych tablic kolorów(wyszczególniony każdy z osobna)... Sądzę że info o które pytam może być przydatne, i nie tylko w tym. (wolę mieć więcej info niż jego brak)


    Zapewne urodzą się nowe pytania... Tak już mam...

    Zgodnie z cytatem: "trafność odpowiedzi zależy od ilości zadanych pytań" (nie jakbym bił ma oślep ?)



    Pozdrawiam i z całym szacunkiem oczekuję na odpowiedź.

    Wysłane z mojej "szklanej kuli"
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  3. #53

    Domyślnie

    @Tibi7

    Co Ci Tom01 może sensownego powiedzieć o tym BenQ, skoro go zapewne nigdy u siebie nie miał ?

    Też go namawiałem na ustosunkowanie się do zlinkowanego testu tego monitora, to jedynie go obśmiał i tyle tego.

    Jednak z tego testu wynika, że wierność wyświetlania barw jest poza zakresem przyjętym dla monitorów profesjonalnych, a nierównomierność podświetlania sięga 250 K.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tibi7 Zobacz posta
    Pytałem o program do sporządzania podanych wykresów....
    Na przykład Chromix CholorThink.

    Cytat Zamieszczone przez Tibi7 Zobacz posta
    A dla Pana, panie Tomku, co taki wykres oznacza? Zapewne sporo... Dla innych nic, lub niewiele... Nie chodzi mi o procenty...... To akurat mam gdzieś... lub porostu głęboko..
    Dla wszystkich nic lub niewiele. Kłopot w wyciąganiu zająca z kapelusza. Przestrzeń, szczególnie właśnie podawana procentami, sugeruje, im więcej tym monitor wierniejszy. Jest to nieprawda. Przestrzeń, czy to "procentowa" czy na wykresie pokazuje jedynie jakie maksymalne nasycenia jest w stanie wyświetlić dany panel LCD. Celowo piszę "panel" nie monitor bo to jest cecha konstrukcyjna samego wyświetlacza. Od nasyceń do mniej lub bardziej wiernych walorów barwnych jeszcze daleka droga.

    Cytat Zamieszczone przez Tibi7 Zobacz posta
    Mam spektrometr (zwał jak zwał) i potrafię zrobić walidacje wyświetlacza (monitora).....
    Walidacja w popularnym oprogramowaniu to tak naprawdę błąd powtarzalności instrumentu.

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Jednak z tego testu wynika, że wierność wyświetlania barw jest poza zakresem przyjętym dla monitorów profesjonalnych, a nierównomierność podświetlania sięga 250 K.
    Z tego testu nie wynika nic. Monitor ma błędy zarówno w kolorze jak i równomierności jak korporacyjne DELLe, przeznaczone co najwyżej do prezentacji biznesowych w PowerPoincie. W żadnym wypadku nie powinien być nazywany monitorem do fotografii czy grafiki. Podane dE pokazują tylko błąd między dwoma pomiarami tego samego. Równomierność podana w K niewiele mówi o rzeczywistej. Wynik praktycznie nigdy nie leży na krzywej temperaturowej. Dwa pomiary bieli mogą leżeć w kompletnie innych miejscach krzywej Plancka a ich rzutowanie może dać fałszywy wynik. Poniżej zobrazowanie mechanizmu. Pomiar A i pomiar B oczywiście jest przesadzony, ale proszę zauważyć, że pomimo innego położenia w przestrzeni barwnej, "rzutowanie" na krzywą Plancka jest w tym samym miejscu lub bardzo blisko siebie. Czyli źle przeprowadzony pomiar a przede wszystkim interpretacja wyników może dać kompletnie błędne wnioski.

    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 29-08-2016 o 10:08
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #55

    Domyślnie

    @Tom01

    Negujesz pomiary innych, podając może i słuszne wywody teoretyczne nt. pomiarów, ale ciągle nie mamy tu żadnej wiążącej odpowiedzi, popartej rzetelnym sprawdzeniem rzeczonego BenQ.

    A wystarczyłoby zwyczajnie przyznać, że nie wiesz, bo nie sprawdzałeś fizycznie tego urządzenia.
    A zamiast tego jest masa ... niczego.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #56

    Domyślnie

    Nie "może i słuszne", tylko powyżej jest wykazane, że nierównomierności nie da się pokazać jako różnicy w Kelwinach. Chyba, że ktoś chce ukryć prawdziwą nierównomierność.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #57

    Domyślnie

    Tom, z całym szacunkiem do Twojej wiedzy, ale widzę tu parę nieścisłości.

    1. Nie miałeś monitora w rękach, więc póki co rzucasz tylko słowa na wiatr. Na intuicję można by się spodziewać, że jest tak jak mówisz. Tylko z plazmami też byłeś święcie przekonany, a jednak okazało się, że nie masz racji.
    2. Są darmowe programy do tworzenia diagramów CIE i mnóstwa innych danych, z czego najłatwiej przytoczyć dwa najpopularniejsze - HCFR i DisplayCAL. Nie trzeba od razu kupować softu za $400.
    3. Ten ostatni nie ma problemu, żeby pokazać zmierzony punkt bieli wyrażony w wartościach xyY, więc ciężko tu mówić o podciąganiu pod krzywą Plancka.

    Bierzemy sobie choćby taką tabelkę:


    Porównujemy z wartościami wyplutymi przez program:


    Jak ktoś się uprze to sprawdzi dwoma różnymi urządzeniami albo softami, ale zakładając, że dostanie te same współrzędne chrominancji +/- 0.0005, to chyba jest ostateczny dowód na to, że punkt bieli jest taki jak należy?
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Na intuicję można by się spodziewać, że jest tak jak mówisz.
    W "teście" jest wyraźnie powiedziane: "różnice mogą sięgać nawet 250 K" Nie ma innych pomiarów. Weryfikacja jakości softem do kalibracji programowej też nie jest moją intuicją.

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Tylko z plazmami też byłeś święcie przekonany, a jednak okazało się, że nie masz racji.
    Miałem, mam i nic się nie "okazało".

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Ten ostatni nie ma problemu, żeby pokazać zmierzony punkt bieli wyrażony w wartościach xyY, więc ciężko tu mówić o podciąganiu pod krzywą Plancka.
    Proszę obejrzeć jeszcze raz cytat z "testu".

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    to chyba jest ostateczny dowód na to, że punkt bieli jest taki jak należy?
    Eeee... skąd te wnioski? Dobry punkt bieli mogę osiągnąć nawet na laptopie. Tylko o czym to mówi?

    PS. Ma Pan tego Benka czy Pan je wbrew rozsądkowi je sprzedaje, że tak broni badziewia?
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 29-08-2016 o 15:41
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #59

    Domyślnie

    1. W takim razie chyba się nie do końca rozumiemy - mam na myśli, że w isfccc Panasonica możemy ręcznie zmieniać wartości chrominancji dla kanałów RGBCMY. To już według mnie całkiem nieźle. Według tego http://www.displaycalibrationtools.c...t-calibration/ można zrobić nawet więcej.
    2. Co do punktu bieli, to właśnie o tym mówię - możemy go osiągnąć nawet na laptopie patrząc na współrzędne chrominancji. Chodzi o to, że nawet amator jest w stanie poprawnie zmierzyć punkt bieli nie podając temperatury w Kelwinach.
    3. Ja tu nic nie sprzedaję i nie mam żadnego interesu w chwaleniu jednej marki bądź drugiej, w przeciwieństwie do Ciebie

    Póki co zjechałeś monitor z góry na dół nie widząc go nawet na oczy. Ja rozumiem, że na tę chwilę Eizo i NEC są daleko poza zasięgiem konkurencji, ale może właśnie taki Benek to pierwszy krok do zburzenia oligopolu naszych czołowych producentów. Jeszcze kilka lat temu nikt o zdrowych zmysłach nie kupiłby telefonu Huawei czy Xiaomi, a na dzień dzisiejszy sam mam coraz większe wątpliwości. Często dostajemy sprzęt bardziej dopracowany i o lepszych parametrach niż kosztujące coraz więcej Samsungi, LG, HTC czy Apple. Kto wie, może czas na monitory?

    Różnica polega na tym, że ja mam ochotę to sprawdzić i się o czymś przekonać na własne oczy, a nie z góry zakładać, że na rynku mogą istnieć tylko dwie firmy produkujące monitory do grafiki.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  10. #60
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Porównanie z fonami jest troszkę problematyczne ponieważ wysyp dobrych tanich modeli to zasługa producentów wysokiej jakości markowych modułów z jakich składają to w fabrykach chińskich w własnych konstrukcjach.
    Jeśli jakiś producent matryc stwierdzi że zacznie sprzedawać masowo matryce jak te w eizo i nec to będzie wysyp monitorów ale... jak dobrze wiemy póki co lepiej skupić się na szerszym rynku i masowo tłuc przedpotopowe monitory na matrycach TN z 144Hz free/g-sync bo to się sprzedaje na kilogramy wszędzie.

Strona 6 z 48 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •