Close

Strona 4 z 48 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 477
  1. #31

    Domyślnie

    Mam podobne zdanie jak Kaarool. Nie zgadzam się tylko z tym, że za 3-4 lata będę zmieniał monitor. Gwarancja na monitor EIZO (CG,CX,CS) to 5 lat jeżeli nie przepracuje więcej niż 30tys godzin. Czyli należy rozumieć, że do 30tys godzin nie powinny wystąpić istotne różnice w jakości wyświetlanego obrazu. Ja jako dość intensywnie używający monitora amator "wyrabiam" około 1tys godzin rocznie. Jeżeli ktoś średnio w roku (z niedzielami świętami i urlopem) przesiedzi przed monitorem codziennie 8 godzin, to rocznie "wyrobi" 2,5-3tys godzin. Piszę to dlatego aby uświadomić, że mój monitor do wyczerpania normy godzin pracy bez istotnej zmiany jakości obrazu, gwarantowanej przez producenta ( 30tys) bedzie musiał pracować 30 lat, a monitor zawodowca patrzącego weń w piątek i światek przez 8h jakieś 10 lat. Myslę, że szybciej nastąpi "moralne" zużycie tego sprzetu niż techniczne. Ażeby "wyświecić" 30tys godzin monitor musi wyświetlać obraz 24h na dobę przez 365 dni prze ponad 3 lata.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Mam podobne zdanie jak Kaarool. Nie zgadzam się tylko z tym, że za 3-4 lata będę zmieniał monitor. Gwarancja na monitor EIZO (CG,CX,CS) to 5 lat jeżeli nie przepracuje więcej niż 30tys godzin. Czyli należy rozumieć, że do 30tys godzin nie powinny wystąpić istotne różnice w jakości wyświetlanego obrazu. Ja jako dość intensywnie używający monitora amator "wyrabiam" około 1tys godzin rocznie. Jeżeli ktoś średnio w roku (z niedzielami świętami i urlopem) przesiedzi przed monitorem codziennie 8 godzin, to rocznie "wyrobi" 2,5-3tys godzin. Piszę to dlatego aby uświadomić, że mój monitor do wyczerpania normy godzin pracy bez istotnej zmiany jakości obrazu, gwarantowanej przez producenta ( 30tys) bedzie musiał pracować 30 lat, a monitor zawodowca patrzącego weń w piątek i światek przez 8h jakieś 10 lat. Myslę, że szybciej nastąpi "moralne" zużycie tego sprzetu niż techniczne. Ażeby "wyświecić" 30tys godzin monitor musi wyświetlać obraz 24h na dobę przez 365 dni prze ponad 3 lata.
    Jedyny problem to szkoda teraz władować 5tyś na 27cali kiedy za rok max dwa, trzeba przejść na monitor 4-5K.
    Nikon

  3. #33

    Domyślnie

    A kto mówi że trzeba? Owszem, można. Myślę że rozdzielczością bazową dla twórców oprogramowania na długo pozostanie FULL HD a gęstsze matryce po prostu zaoferują więcej miejsca kosztem wielkości pixela.

    Duża część programów nie da się sensownie skalować (celem dostosowania do kosmicznych rozdzielczości) i w efekcie pęd ku gęstym matrycom nie każdemu wyjdzie na zdrowie.

  4. #34

    Domyślnie

    Otrzymał wyróżnienie TIPA 2016 w kategorii "Najlepszy monitor dla fotografów"???
    D750, D700, N14-24/2.8G, N24-70/2.8G, N70-200/2.8G VRII, N50/1.8D, SB-910.

  5. #35

    Domyślnie

    Czas ogrzać trochę tego kotleta.

    Minęło trochę czasu (październik zeszłego roku) kiedy to rozpoczęto wątek.

    W tym czasie napisano wiele, ale zarazem mało w temacie "czy ktoś ma, pracował, lub testował" ten monitor oraz nie padły odpowiedź na zapytania Igsux3 z tego wątku nr. #16. mianowicie: czy jest pewność że ten monitor nie ma możliwości ustawień (lakoniczne stwierdzenia że tylko dwóch producentów to oferuje bardziej można zrozumieć że odpowiadający nie testował tego monitora i że jedynie tych dwóch producentów to oferuje napewno, a o BenQ nie wie i że się tylko domyśla).


    Tak więc pytanie czy ktoś to miał, testował osobiście, lub pracował i chwali bądź też z autopsji nie poleca tego monitora?

    Domysły i wszelkie uprzedzenia proszę zostawić dla siebie.


    Pozdrawiam i z ciekawością pośledzę ten wątek ?




    Wysłane z mojej "szklanej kuli"
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  6. #36

    Domyślnie

    Jak już wcześniej pisałem, to jest "gwiazda sezonu". Sprzęt nakręcany marketingowo. Wszystkie pozytywne recenzje są sponsorowane. Naturalnych pozytywnych nie ma, bowiem nie ma prawdziwych zalet. Kiedy kończy się kasa na promocję, znika z rynku. Tak było z wieloma podobnymi modelami. Dzieje się tak z tego powodu, że nie ma grupy docelowej. Jest za kiepski dla zawodowców a za drogi dla amatorów. Kierowany kompletnie do nikogo.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #37

    Domyślnie

    Tom01 ładnie ujęte. Chciałem kupić ten monitor ale brak opinii które były by konstruktywne skłoniło mnie do eizo.
    D750 , D610, N[70-200 f/2.8; 50 f/1.8; 24-70 f/2.8], Samyang 14 f/2.8
    http://500px.com/masterkzam

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jak już wcześniej pisałem, to jest "gwiazda sezonu". Sprzęt nakręcany marketingowo. Wszystkie pozytywne recenzje są sponsorowane. Naturalnych pozytywnych nie ma, bowiem nie ma prawdziwych zalet. Kiedy kończy się kasa na promocję, znika z rynku. Tak było z wieloma podobnymi modelami. Dzieje się tak z tego powodu, że nie ma grupy docelowej. Jest za kiepski dla zawodowców a za drogi dla amatorów. Kierowany kompletnie do nikogo.
    Na wstępie chciałbym pochwalić fachowość w tej dziedzinie... (przejrzałem wszelkie wątki i personalne strony internetowe naszych fachowców- niekoniecznie z tego forum- ...i jestem pełen podziwu odnośnie wiedzy w tych dziedzinach)



    ...a teraz łyżka dziegciu....

    Jednak nadal nie dano odpowiedzi na zadane pytania do fachowców, mianowicie:
    czy jest pewność że ten monitor nie ma możliwości ustawień (tych wymienionych wyżej w postach)
    czy ktoś testował to osobiście (osoby z forum)?

    Cytat Zamieszczone przez Tibi7 Zobacz posta
    Domysły i wszelkie uprzedzenia proszę zostawić dla siebie.
    JednaK nadal nie odpowiedziano na zadane pytania i dalej oparto się na domysłach.



    Poprosił bym o konkrety, odpowiedzi:

    - tak mam i polecam/nie polecam....
    - miałem i testowałem/interweniowałem jako serwisant (i polecam/ nie polecam)
    - niestety nie mam i nie wypowiadam się (odwagą jest się przyznać)

    (można dodać swoją opinie odnośnie parametrów na korzyść/niekorzyść innych firm)




    Nikt nie podważa "palmy pierwszeństwa dwóch "jedynie słusznych" producentów, są dobrzy w tym co robią. jednak w tym biegu zaczynają powoli biec i inni ( co też nie zostaje niezauważone).. stąd powyższe pytania. nie tylko moje..... Czysto zastanawiające.


    pisałeś:
    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jak już wcześniej pisałem, to jest "gwiazda sezonu". Sprzęt nakręcany marketingowo.
    przyznam sporo tych sponsorowanych "OH i AH" niezaprzeczalnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ...Naturalnych pozytywnych nie ma, bowiem nie ma prawdziwych zalet.....
    wypowiedzi? Owszem są....chociażby na stronach przez osoby które to akurat zakupiły (lub za takie się podają) i dały komentarz pod tymi filmami na YOUTUBE... (z drugiej strony poddawanie w wątpliwość , pozwala wątpić w prawdziwość tych co stają po drugiej strony barykady)


    Zalety?

    Są.

    Chociażby konkurencyjna wyższa rozdzielczość i więcej cali (27" w stosunku do 24" - dająca ciut więcej miejsca na narzędzia programów w czasie obróbki), zakres Gamut Adobe RGB 99% ze sprzętowym profilowaniem (kiedy inni w tej cenie dają max sRGB)..... no i ten programowalny pilot do szybkiej (dość intuicyjnej) zmiany trybów profilowanych i "Color do BW" , którego mi w Eizo/NEC brakuje. ........no i kaptur w komplecie (Eizo każe sobie za to płacić dodatkowo 600,-)

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ... nie ma grupy docelowej. Jest za kiepski dla zawodowców a za drogi dla amatorów. Kierowany kompletnie do nikogo.....

    z uwagi na powyższe zalety, grupa docelowa jest (kogoś nie stać na wydatek PRO 6k pln wzwyż.. ale 3000 na raty to już do łyknięcia), choć ze względu na pozorne ryzyko jest znacznie mniejsza.... ale biorąc pod uwagę że to dopiero debiut (inwestycji w firmę mniej znaną wielu woli na pewniaka pakować zety w Eizo i Nec)

    owszem wyszedł nowszy model posiadający stabilizację.....z tym że droższy....




    a teraz jeszcze jedno pytanie.

    Jakim programem sprawdzić czy posiadany monitor mieści się w deklarowanym Gamucie i ukazanie to poniższymi diagramami?


    chodzi o to czym to zbadać.... i uzyskać taki diagram...

    Pozdrawiam Serdecznie
    Ostatnio edytowane przez Tibi7 ; 28-08-2016 o 02:12
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jak już wcześniej pisałem, to jest "gwiazda sezonu". Sprzęt nakręcany marketingowo. Wszystkie pozytywne recenzje są sponsorowane. Naturalnych pozytywnych nie ma, bowiem nie ma prawdziwych zalet. Kiedy kończy się kasa na promocję, znika z rynku. Tak było z wieloma podobnymi modelami. Dzieje się tak z tego powodu, że nie ma grupy docelowej. Jest za kiepski dla zawodowców a za drogi dla amatorów. Kierowany kompletnie do nikogo.

    Zastanawiam się również czy Eizo nie płaci niektórym blogowiczom za promowanie tej firmy, co pewien czas wciskają tylko Eizo i to zarówno na portalach fotograficznych jak i jako dodatek do różnych kursów , warsztatów.
    I słyszy się to tylko Eizo i absolutnie nic innego , wiec zastanawiam się czy to nie jest spowodowane reklamą i przekazywaniem informacji jeden od drugiego .
    W podobnej cenie jak BenQ otrzymamy model Eizo ColorEdge CS240 ale czy warto ?
    BenQ SW2700PT ma rozdzielczość QHD 2560x1440 px natomiast Eizo 1920 x 1200 wiec zastanawiam się czy za dwa lata od zakupu nie będziemy żałowali rozdzielczości 1920 x 1200 .Wielkość 27 a 24 to też spora różnica na plus tego większego.
    Z najczęściej wymienianych wad Eizo CS240 to srebrzenie na czarnym . Na wady BenQ jakoś nie trafiłem po za tymi którzy monitora nie mieli ale snuli różne swoje teorie na podstawie parametrów jakie zobaczyli w necie.Najlepszym rozwiązaniem byłoby postawienie dwóch monitorów obok siebie i porównanie jakości wyświetlanego obrazu ,myślę że sporo by to wyjaśniło .

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tibi7 Zobacz posta

    Jakim programem sprawdzić czy posiadany monitor mieści się w deklarowanym Gamucie i ukazanie to poniższymi diagramami?


    chodzi o to czym to zbadać.... i uzyskać taki diagram...
    (...)
    Do sprawdzenia gamutu monitora wystarczy normalny program do kalibracji - np. darmowy Argyll z nakładką jak DisplayCal. Ale bez konkretnego kalibratora się nie obejdzie.


    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Zastanawiam się również czy Eizo nie płaci niektórym blogowiczom za promowanie tej firmy, co pewien czas wciskają tylko Eizo i to zarówno na portalach fotograficznych jak i jako dodatek do różnych kursów , warsztatów.
    I słyszy się to tylko Eizo i absolutnie nic innego , wiec zastanawiam się czy to nie jest spowodowane reklamą i przekazywaniem informacji jeden od drugiego .
    Nie. Eizo nikomu nie płaci i nie musi. Przez lata zbudowali sobie wystarczającą renomę.


    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    W podobnej cenie jak BenQ otrzymamy model Eizo ColorEdge CS240 ale czy warto ?
    BenQ SW2700PT ma rozdzielczość QHD 2560x1440 px natomiast Eizo 1920 x 1200 wiec zastanawiam się czy za dwa lata od zakupu nie będziemy żałowali rozdzielczości 1920 x 1200 .Wielkość 27 a 24 to też spora różnica na plus tego większego.
    Z najczęściej wymienianych wad Eizo CS240 to srebrzenie na czarnym . Na wady BenQ jakoś nie trafiłem po za tymi którzy monitora nie mieli ale snuli różne swoje teorie na podstawie parametrów jakie zobaczyli w necie.Najlepszym rozwiązaniem byłoby postawienie dwóch monitorów obok siebie i porównanie jakości wyświetlanego obrazu ,myślę że sporo by to wyjaśniło .
    Na wady nie trafiłeś, bo podejrzewam, że nikt szukający porządnego monitora do pracy nawet nie spojrzy na BenQ. Po prostu nie mają oni ani renomy, ani zaufania ludzi.
    Tak więc nie ma kto tych wad znaleźć. A Ci co kupili BenQ, to nie mają pojęcia jak np. świeci Eizo, więc i tak będą taki monitor wychwalać pod niebiosa, bo na pewno jest o wiele lepszy od tanich zabawek.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 4 z 48 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •