Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: scream

  1. #1

    Domyślnie scream

    D810 | N 105 2.8 micro | N 24-70 2.8 | N 85 1.8 | N 50 1.4 | SB-900 |
    FUJI XT-1 | 18-55 | 23 1.4 |

  2. #2

    Domyślnie

    Jak na moje amatorskie oko, za dużo obróbki. I dziecko jakoś tak niekorzystnie wyszło...

  3. #3

    Domyślnie

    no taki polot mnie naszedł
    D810 | N 105 2.8 micro | N 24-70 2.8 | N 85 1.8 | N 50 1.4 | SB-900 |
    FUJI XT-1 | 18-55 | 23 1.4 |

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zona Zobacz posta
    Jak na moje amatorskie oko, za dużo obróbki. I dziecko jakoś tak niekorzystnie wyszło...
    Może się mylę ale odnoszę wrażenie, że mniej chodziło o korzystny wygląd a bardziej o nawiązanie do znanego dzieła Munch'a.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Może się mylę ale odnoszę wrażenie, że mniej chodziło o korzystny wygląd a bardziej o nawiązanie do znanego dzieła Munch'a.
    dokładnie kolorystycznie zupełnie inaczej, ale coś w tym z Munch'a jest tytuł nie bez powodu
    D810 | N 105 2.8 micro | N 24-70 2.8 | N 85 1.8 | N 50 1.4 | SB-900 |
    FUJI XT-1 | 18-55 | 23 1.4 |

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też jestem na nie. Popatrz jakie dziwne plamy wyszły na twarzy/głowie dziecka.

  7. #7

    Domyślnie

    plamy powstały już w procesie samego wykonania zdjęcia, tak zadziałał światłocień i nie ma nic wspólnego z obróbką
    D810 | N 105 2.8 micro | N 24-70 2.8 | N 85 1.8 | N 50 1.4 | SB-900 |
    FUJI XT-1 | 18-55 | 23 1.4 |

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Może się mylę ale odnoszę wrażenie, że mniej chodziło o korzystny wygląd a bardziej o nawiązanie do znanego dzieła Munch'a.
    w życiu bym się nie domyśliła
    moje zdanie odnośnie focenia dzieci i kobiet jest niezmienne: ma być ładnie. A jak fotograf chce artystycznie się wyżyć (i np. brzydota czy zniekształcenia są wpisane w temat), to niech do tego celu używa modeli, którzy w pełni świadomie wyrażają na to zgodę. Czyli z automatu: dzieci nigdy brzydko, a kobiety w tym bardzo nielicznych przypadkach, gdy na to pozwolą.
    Wiem, że wiele osób nie zgadza się z takim podejściem, ale tutaj akurat fakt, że ktoś jest profesjonalnym fotografem, a ja amatorem nie ma nic do rzeczy.

    A tak zupełnie na marginesie: dzieci mogą wyglądać ładnie, gdy krzyczą


    a wracając do zdjęcia: oglądałam inne zdjęcia zrobione podczas tej sesji i kolorystyka tamtych bardziej mi się podoba

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zona Zobacz posta
    ...A tak zupełnie na marginesie: dzieci mogą wyglądać ładnie, gdy krzyczą...
    A czy postać z obrazu Muncha wygląda ładnie? Albo czy autor obrazu dołożył starań by wypadła korzystnie? Nie za bardzo widzę możliwość by na jednym zdjęciu pogodzić Twoje wymagania estetyczne z tematyką dzieła Muncha. Także jeśli autor zdjęcia ma być konsekwentny to powinien się trzymać tej "brzydoty" i "zniekształceń". No chyba, że to żart a jeśli tak to chyba go nie zrozumiałem Inna sprawa, że zdjęcie mi się po prostu nie podoba.

  10. #10

    Domyślnie

    Zdjecie jest okropne- to nie Munch, bo przekaz nie ten a jesli mialby byc ten to dziecko i egzystencjalny strach? Technicznie- malec sfotografowany jakby wlasnie dowiedzial sie o kolejnej serii cytostatykow- zeby i wlosy juz wypadly, twarz przez chorobe znieksztalcona. Czekam na zdjcia dzieci inspirowane obrazami Goyi lub, co mogloby byc jeszcze bardziej interesujace, Hieronymusa Buscha- zeby taki polot autora naszedl.
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 20-10-2015 o 13:20
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •